Kto prežije

(relácia)
  • Česko Kdo přežije (viac)
Rozhovor 4
Dobrodružný / Reality-TV / Súťažný
USA, 2000

Réžia:

Don Roy King

Účinkujú:

Jeff Probst (moderátor), Amber Mariano, Richard Hatch, Judd Nelson, Kimmi Kappenberg, Rudy Boesch, Jenna Lewis, Sugar Kiper, Jenna Morasca, Jerri Manthey (viac)

Série(46)

Survivor je televizní reality show, která je v různých podobách vysílána v mnoha zemích na světě. Hlavním principem této soutěže je vysazení soutěžících na izolovaném místě v divočině, kde soupěří o různé odměny a hlavní výhru v hotovosti. V soutěži se využívá systému postupného vyřazování, kdy soutěžící hlasují proti dalšímu členu v kmeni dokud nezůstane poslední soutěžící, který kromě výhry získá i titul "Poslední trosečník" ("Sole Survivor"). Soutěž je také obrovským sociálním a psychologickým experimentem, kdy je možné pozorovat různé typy lidí, jak se k sobě navzájem chovají za různých okolností a v různých podmínkách. (oficiálny text distribútora)

Recenzie používateľa Frajer42 k tomuto seriálu (45)

Nikaragua (2010) (S21)

Jestli tohle není úplně nejtrapnější série, tak je to minimálně jedna z nejtrapnějších. Už to, že vyhrál retoš svědčí o celkovém průběhu. A co teprve taková Neonka? Ty vole, pro ni nemám slov. Zřejmě bych ji po pár dnech kamenem rozmlátil lebku. Na takového Dannyho bylo také žůžo koukat při výzvách. Průměrně se udržel asi 5 vteřin. A vlastně absolutně všechny postavy jsou hrozně nezajímavé. Poprvé jsem nefandil vůbec nikomu. Dokud byly kmeny rozděleny na mladé a staré, tak byl pořad absolutně nekoukatelný. Poté se to mírně vylepšilo. Téměř odpadová záležitost. ()

Ostrov vykoupení (2011) (S22)

Jedna z povedenějších sérií. Díky debilitě hráčů mohl Rob rozjet nefalšovanou mafiánskou hru na loutkáře, která mu obohatila rodinný rozpočet. Co lze vytknout je snad pouze to, že bylo dopředu známo kdo kdy vypadne. Nový prvek ostrov vykoupení byla abolutní píčovina. Moc mě potěšil negroidní federální agent Philip, který jediný zajišťoval nějakou zábavu. Zajišťoval ji pouze tím, že svoji černou prdel povyšoval nad všechny prdele ostatní. Každopádně byl fajn prvkem. Něco jako byl Coach v dřívějších řadách. Celkově to budou slabší 3*. ()

Jižní Pacifik (2011) (S23)

To jsem si takhle jednou uvědomil, že už jsem velmi dlouho neviděl nějakého toho survivora, tak jsem si dal takovou příjemnou devíti hodinovku. Série to byla poměrně zajímavá, jinak bych sledování rozprostřel do mnohem více dní. Pokud se nechcete připravit o pár spoilerů, tak je ve vašem nejlepším zájmu přestat číst. Hrozně mě zklamala především vítězka. Hnusná arogantní pokrytecká a hrozně egocentrická čůza si dle mého úsudku vítězství nezasloužila. Vést se celou dobu na něčích zádech a ukrývat se v pozadí jen proto, že si sedla ve správný den ke správnému ohništi se mi jako příliš záslužný čin nejeví. Hrát si poté před porotou na nevinného ublíženého upřímného uplakaného chudáčka, tohle vítězové nedělají. Dle mého názoru si ze třech finalistů zasloužil vítězství psychopat Benjamin. Ani omylem nevěřím, že je takový magor a debil, za jakého se snaží sám sebe prezentovat. Myslím si, že celou dobu si byl moc dobře vědom toho, jaké sviňárny páchá, ale s tím, jak byly rozdány karty se nic jiného hrát nedalo. Mnohem lépe takticky vybaven byl tým Ozzyho. Bohužel udělal jednu zásadní chybu, když postavili taktiku na zakomlexovaném uplakánkovi a jeden po druhým zaslouženě soutěž opouštěli. Nejvíc ze všech jsem přál výhru Ozzymu. Ten je arogantní sice také jako prase, ale alespoň je to trošku opodstatněná arogance. Celá hra se však na fyzičce postavit nedá a Ozzy nepředvedl jediný rozumný taktický tah. V podstatě to pro něj byla taková pohodová dovolená. Jinak takové ty zbytečné postavičky, které mě v soutěži pravidelně nepopsatelně serou povypadávaly hned z kraje, takže se mi celkem příjemně koukalo. Jinak se mi strašně líbilo, jakou si Benjamin vybudoval poslušnou sektičku, díky které úspěšně manipuloval celou soutěž se svým kmenem. Nejvíce mě fascinoval samotný synovec nejlepšího a nejzákeřnějšího hráče v historii pořadu, který se tedy příliš nepostrýcoval. Ten mě bavil ohromně, a proto půjdu s hodnocením poměrně vysoko. Celá série je sice hrozně přímočará a kromě minima zvratů a prezentaci Ozzyho fyzičky toho k vidění opravdu mnoho zajímavého není. Je to ovšem celkem velká legrace. ()

Jeden svět (2012) (S24)

Tahle série navazovala na sérii neuvěřitelně zajímavou a vtipnou a nenavázala vůbec dobře. Slibovaný obrovský souboj mužů proti ženám trval do vyřazení 3 soutěžících. Poté to bylo celé o tom, že muži mezi sebou viděli konkurenty a ženy toho dokázaly využít a byly jednotné. Nastala tedy absolutní devastace mužského pokolení. Z této série stojí za zmínku snad pouze ten nevychovaný buznatrix, kterého jsem od srdce nenáviděl a upřímně mu přál, aby ho třeba sežral hroch. Hroch ho bohužel nesežral, ale alespoň dostal zánět střev a musel odstoupit, protože mu jeho rozpíchaný zadek neměl kdo pofoukat. V tom momentě bohužel odstoupilo i vše zajímavé a zbytek soutěže byla absolutní nudná sračka a bez jediného překvápka jste sledovali snadnou cestu za milionem jedné slečny, kterou měla všechna ostatní děvčátka tak ráda, že v podstatě ani nesoutěžila. Poslední 4 díly se opravdu vůbec nic nedělo. Všechny dívky byly obrovské kamarádky a opravdu absolutně se na to nedalo koukat. Celkově se nám tu nakupila obrovská parta idiotů, která s předchozími sériemi nemá srovnání. Dva idioti trošku vykukují a alespoň občas je čemu se zasmát. Proto to není čistý odpad. Jo a samozřejmě si dejte bacha na SPOILERY. ()

Filipíny (2012) (S25)

Samozřejmě budou spoilery. Bylo by těžké napsat cokoli z pořadu bez nich. Přiznám se, že jsem fandil hrozně tomu židákovi. V mých očích je naprosto úžasný psycholog a brilantní řečník, takže i hrozná hrozba a bylo téměř předem jasné, že se jeho šance na výhru blíží nule. Vítězka mi naopak k srdci absolutně nepřirostla, ale musím prostě uznat, že si výhru rozhodně zasloužila. Nebál bych se její postup prohlásit za nejlepší postup ženy, která kdy tuhle soutěž hrála. Sympatických hráčů tu k vidění zase tolik nebylo. Rozhodně však všem dovedla zvedat adrenalin ta brazilská čupka, která byla prakticky kromě prvního dne celou soutěž absolutně negativní a nesnesitelná. Dále mě hrozně otravoval ten hrozný a umělý životní příběh bývalé dětské herečky. V pořadu není snad ani jediný díl, kde by si nepostěžovala na promarněný život. A samozřejmě zbytek opovržení musím tradičně věnovat další agresivní negrini z nějakého zapadlého ghetta, které pravidelně každou řadu svojí nekončící debilitou przní. Naštěstí mezi soutěžícími obvykle bývá pár rasistů, kteří se jich rádi zbaví hned na počátku. Co dále dodat? Rozdělení na tři kmeny bylo docela fajn oživení. Bohužel, nějakých velkých překvápek tu mnoho nebylo, tudíž velká část dílu stojí téměř za hovno. Legrace si tu člověk také zrovna moc neužil. Za zmínku stojí neuvěřitelná smůla na úrazy toho skokana do ohně z australské řady. Absolutně nechápu, co udělalo tuhle sérii tak velkou a perfektní a svítí tu 86 %. V mých očích je tohle prostě slabý průměr. ()

Caramoan (2013) (S26)

Pozor na spilery. Ať nejste nasraní. Tahle série není z celkového pohledu kdovíjak úchvatná a perfektní, ale obsahuje několik velmi silných, takřka až nezapomenutelných, momentů. Z mého pohledu nejzajímavějším momentem je absolutní zešílení mladého Russela, který v této sérii rozhodně nevystupuje v roli světce vedeného samotnou rukou boží, jak tomu bylo v Jižním Pacifiku. Dalšími super postavičkami jsou negři. Na každé straně jeden. Na straně fanoušků 150 kilový mariňák Shamar, který dokázal denně proležet 19 i více hodin. Na straně druhé Phillip Sheppard - narcista, totální magor a údajný bývalý federální agent. Tohle trio se staralo o veškerou zábavu. K tomu si troufnu na vrch přidat jednu luxusní kmenovou radu, přičemž sami poznáte kterou. Na závěr mě velmi potěšilo vítězství a předvedená hra zrzavé bílé tempery Cochrana. Musím smeknout svůj širák před změnou, kterou si za dva roky prošel. Jinak, jak už jsem uvedl, série bohužel nepřináší mnoho zvratů, či napětí. Vidím to na zlatý střed. ()

Krev není voda (2013) (S27)

Budou spoilery, takže kdo to nechce číst ať si zacpe uši. Poprvé přišel pořad se zcela novým konceptem, který stál bohužel celkem za hovno.Vítěz mě příliš nepotěšil. Nějak jsem tomu slizkému 30 kilovému vikingovi nikdy nepřišel na chuť. Zklamalo mě okamžité vypadnutí Ruperta, bo to je slušný psychopat, který to mohl určitě více rozjet. Nejvíce mi vadily hrozně nudné a bezvýznamné kmenové rady. Divák se dočkal jediného překvápka, a to je zatraceně málo. Dále se mi nelíbilo, že prakticky ihned po radě se každý omlouval a byl s každým opět kamarád. Mám rád, když v táboře panuje napětí. Docela sympatický mi byl pouze ten doktorský ideální páreček, který to měl od ostatních spočítané velmi brzy. Celkově se tedy jedná o sérii, která je spíše o hovně. Obsahuje hrozně málo hajzlů a podrazáků a divák může sledovat pouze jednu pohodovou vikingskou plavbu, a to po pár dílech začne nudit. ()

Cagayan (2014) (S28)

Nechcete-li se dozvědět, že frajer Tony vyhrál, tak tento komentář přeskočte. Vítězství si samozřejmě zasloužíl, ale to je jasné, protože já bych nefandil někomu, kdo by si ho nezasloužil. Ve finálové dvojici zasedl vedle šikmookého sympaťáka, kterého jsem měl také rád, ale každý z porotců, který měl alespoň trošičku úctu ke hře musel volit zcela jasně. Myslím, že se jednalo o jednu z nejlepších řad celého Survivoru, a to se jednalo o sérii složenou pouze z naprosto nových lidí. Tahle série je tak úspěšnou hlavně díky bezvadnému castingu. V každém kmeni se nacházelo hned několik velmi zajímavých lidí a pevně věřím, že nejednoho z nich nevidím v Survivoru naposledy. Od začátku jsem držel palce policajtovi Tonymu, protože mi hrozně po všech směrech připomínal borce Russela, takže nebyla nouze o hodně špinavou hru s hromadou podrazů, a to mám hodně rád. Za začátku série ovšem vše nasvědčovalo nemalé nudě. Jeden po druhém byl likvidován kmen chytráků, kde jsem měl možnost poznat nejdebilnější soutěžící, jakou jsem za všech 29 řad viděl. Nechápu, jak psychicky narušená negřice může pracovat s jádrem. To obnáší poměrně ostré psycho testy a ona byla psycho každým coulem a já se začínám bát o svoji existenci, jakož i o ohrožení celého lidstva. Tahle série byla v mnoha věcech v něčem první. Vítěz Tony zanesl do soutěže nový super prvek - špionážní budku, ze které naslouchal, co si o něm ostatní povídají. Tohle byla celkem legrace. A dále se objevila zcela nová speciální imunita, kterou bylo možné předat až po přečtení hlasů. Tuhle imunitu samozřejmě našel opět Tony, jako i dvě obyčejné další. Z postav stojí ještě za zmínku Spencer z kmenu chytráků a LJ z kmene krasavců, které, doufám, ještě rovněž někdy uvidím. Sečteno, podtrženo...Super řada a doufám ve více takových. ()

San Juan del Sur – Blood vs. Water (2014) (S29)

Řekl bych, že se jednalo o slabší sérii, než je člověk zvyklý. Dávám to za vinu především neuvěřitelně nudné osmnáctce soutěžících, nebo bych měl asi spíše napsat debilů. Bohužel, absolutně nebylo komu držet palce. Nejsympatičtější páreček ze všech byl ten páreček řiťopichů, takže tady něco bylo rozhodně špatně. Alespoň se člověk občas zasmál, protože takhle debilní sestava se neschází pravidelně. Také jsme si mohli vychutnat pohled na miss bez makeupu, což je pohled vyloženě pouze pro otrlé diváky. 90 - 60 -90 zkrátka není vše. Tenhle koncept blood vs. water je kokotina. Stálo to za hovno předtím a stálo to za stejné hovno i teď. Doufám, že to tady nebude za pár let znovu a zas. Co mám hodně rád jsou podrazy. V téhle ubohé sérii se člověk dočká pouze několika mála a téměř v samotném závěru. Celkově to budou hrozně slabé 2 *. V další sérii věřím v prudké zvýšení kvality. ()

Worlds Apart (2015) (S30)

Dovolím si spoilerovat, takže kdo se na sérii teprve chystá a zrovínka tento blábol čte, tak by měl buď tento blábol přestat číst, nebo se na tuto sérii nedívat. Osobně bych doporučoval vzdát se spíše četby tohoto blábolu, protože se jedná o sérii skutečně výbornou. Hodnocení bude asi lehce zkreslené, protože vyhrál můj nejoblíbenější jižanský vidlák v historii pořadu, což mě potěšilo. Ve srovnání s tím předchozím průserem s párečky, byla tahle série více než dobrá. Především bylo opět komu držet palečky, protože místo 18 nudných retardů se nám tu sešlo několik zajímavých postaviček. Koncept White Collar vs. Blue Collar vs. No Collar se mi také líbil. Trošku to připomínalo sérii, kdy válčili chytří, silní a krásní a ta byla také povedená. Hlavně se mi příjemně koukalo na to, jak dovedl náboženský fanatismus utužit morálku, po celou dobu navodit soutěžícímu absolutní klid a v podstatě mu zajistit vítězství v soutěži. Snad vůbec poprvé jsem viděl, že by někdo dokázal efektivně využít víru k výhře milionu dolarů. A nebo jsem to už viděl a zapomněl na to. Rovněž mám rád, když někdo vyčnívá nad ostatními, všichni se ho snaží sejmout, ale dotyčná osoba je nesejmutelná. Hrozně pěkně a škodolibě se mi kouká na to, jak se největší "kamarádi" musí vzájemně obrátit proti sobě. Tahle série mi prostě sedla a já nahazuji takové pěknější 4 zářivé hvězdičky. ()

Cambodia – Second Chance (2015) (S31)

Podle mého názoru se jednalo o velice pěknou sérii. O pořádné zvraty nebylo nouze a vzhledem k tomu, že do určité míry diváci sestavovali dvacítku soutěžících, tak to bylo tentokrát napěchováno převážně sympatickými tvářemi. A teď se připravte na pořádnou dávku spoilerů, bez kterých by to zkrátka nešlo! S negerským vítězem Jeremym jsem spokojen. Byl to jeden z mých favoritů. Snad jen tu sentimentální vsuvku v závěru si mohl odpustit. V této sérii jsem však měl snad poprvé svoji favoritku. Byla to ta čtvrtá bloncka, jejíž jméno jsem samozřejmě zapomněl. Podle mého odborného názoru vedla jednu z nejpěknějších her a postarala se o nejluxusnější "blindside" a podrazy každý miluje. Konec sekce spoilerů. Rozhodně se nebojím tuhle sérii doporučit. Je neuvěřitelné, že i po 31. sériích je stála ne co koukat. Tento projekt je nesmírně úspěšný. Nezbývá mi než jej zaslouženě ohodnotit a těšit se na velice slušně vypadající pokračování. ()

Kaôh Rōng (2016) (S32)

V několika následujících řádcích se budou vyskytovat spoilery, protože bez nich by to prostě nešlo. Začnu rovnou u vítězky. Přesně vedle takové slečny bych se před porotou nebál sedět. Něco mi těžce uniklo a toto rozhodnutí by mě připravilo o $1 000 000. Nicméně, jsem uvítal překvápko, protože ostatní finalisty jsem neměl rád o nic víc. Trošku sympatií si z mé strany získal zřejmě jen ten teplý Asiat a snad i ten první nedobrovolně odstoupivší frajer. Jináč klasická různorodost postav byla celkem pěkná. Od psychopatky, přes agresivní negřici, až k dalšímu starému dědečkovi. Dalším zajímavým faktorem byly časté zásahy lékařského štábu, které vedly až ke konečnému odvolání 2 z 3 velmi nadějných a zajímavých hráčů, čímž se z tohoto pohledu stvořil nový rekord. Bohužel sem tam vykoukla na povrch nuda. Zejména v samotném závěru se stával pořad prakticky nekoukatelným. Celkově jsou 3 * maximem, který jsem ze sebe schopný vydolovat. Určitě jedna ze slabších sérií. ()

Millennials vs Gen X (2016) (S33)

Spoilery! Úvod série se táhl čistě v rytmu White Power. Barevní hráči soutěž opustili velmi brzy. Nejvíce mě vždy potěší, když povyhazují ze soutěže všechny hulvátské ženské gorily. I přes můj vypěstovaný antirasismus je opravdu nemohu vystát. Chovají se, jako by zrovna utekly z klecí odchytačů opic. Rozdělení na Y a X generaci bylo fajn zpestřením. Do obou skupin byli vybráni ti nejextrémnější zástupci, aby byl kontrast opravdu viditelný na první pohled. Zejména ze začátku se jednalo o velmi drsnou soutěž, dokonce došlo i k evakuaci, která dost možná zachránila členům život, neboť se během bouře na jejich přístřešek rozhodl přistát strom. Na této sérii bylo vynikající, že zde byla opravdu spousta stratégů a hráčů. Nebylo to jako obvykle, kdy jsou na scéně dva pastýři, kteří bojují mezi sebou a každý z nich má pouze poslušné ovečky. Zde bylo opravdu vidět, že většina hráčů chce hrát a myslí na to, že se bude nutné před porotou obhájit několika záslužnými činy. Kmenové rady tudíž neměly chybu. Vždy se na ně šlo s jiným rozložením sil, tudíž nebyla nouze o vynikající podrazy a nečekaný vývoj. Dále bylo příjemné, že soutěž opouštěli nejdříve kokoti a rozdali si to později mezi sebou ti lepší. Nejzajímavější hráči pro mě byli Zeke, David a Adam. Jistou dobu mě táhli sympatie i ke Kenovi, neboť se mi v mnoha věcech dost podobal. Jeho ego mu ale značně zkomplikovalo jeho cestu. Většinou fandím těm nejvysportovanějším mistrům bojů o imunitu, ale tady si moje sympatie získala taktika. Dokonce mám pocit, že se v této sérii posunula zase kamsi výš. V soutěži ani nyní nechybělo pár teploušů. Nejvtipnějším momentem z celé série a možná i celého tohoto pořadu byl prostřih "Jay has an Idol". Dost se mi líbilo, že mu David později vyrobil další imunitu, která byla vůbec tou nejvydařenější falešnou imunitou v historii soutěže. Taktéž jsem si uvědomil, že je velice důležitým faktorem pro vítězství v soutěži osobní příběh. Ten smutný Adamův by žádný scénárista nenapsal. Každý divák, který v sobě má zrnko empatie mu musel fandit. Byl to neskutečný bojovník, který nebojoval jen za sebe. Při závěrečném reunionu jsem si dokonce trošku poplakal. Dva dny po návratu z ostrova mu zemřela maminka, velká fanynka soutěže, která doma bojovala s rakovinou plic. Příští série vypadá slibně. Dokonce byla s předstihem představena polovina soutěžících. ()

Game Changers (2017) (S34)

Spoilery! Jsem toho názoru, že navracení bývalých hráčů by mělo být záležitostí spíše výjimečnou. Takřka každá druhá série je postavena na známých tvářích, což se postupně stává lehce trapným. Tato série měla krásný rozjezd. Bohužel, osoby, které jsem měl nejraději nám soutěž postupně opustily. V závěru zůstalo několik retardů, kteří mi k srdíčku zrovna dvakrát nepřirostli. Tudíž celý pořad zaznamenával strmě sestupnou tendenci. V rámci této série se objevila hromada změn. Tvůrci chtěli dostát názvu a takřka v každém dílu čekalo na diváky nějaké překvápko. K mé nelibosti se v této sérii objevila i gorila s prasnicí. Odstřelit prasnici napadlo hráče relativně brzy, takže jsem až tolik netrpěl. Gorila se bránila urputněji a díky vložení milionu imunit do hry nakonec odstřel nebyl ani třeba, protože gorila měla nesmírně línou prdel na to, aby se vydala nějakou skrytou imunitu hledat. Nejvíce dementní mi přišel její moment slávy, kde tvůrci udělali z přejití lávky srdceryvnou záležitost. Dalším trapným momentem bylo odhalení transexuality jednoho hráče. Osobně se přiznám, že mi to bylo zcela u zadku a dost mi vadilo, kolik bylo této záležitosti vyhrazeno prostoru. Velmi mě zklamal Ozzy, který v této sérii předvedl totální nic. Celkově tedy po slibném rozjezdu následoval strmý pád do propasti. Pevně věřím a doufám, že příští série naservíruje významně chutnější chod. ()

Heroes vs. Healers vs. Hustlers (2017) (S35)

Spoilery! Předesílám, že s vítězem této řady jsem maximálně spokojený. K Benovi jsem si po pár epizodách našel velké sympatie a výhru mu moc přál. Ovšem ten debilní twist (hvězda dole jen za něj), kterým mu produkce zajistila finále, mi přišel neskutečně debilní a trapný. Tohle snad nemůžou myslet ani vážně. Takhle okatě zasahovat do průběhu. Že se nestydí! Bylo to všem z mého odborného pohledu jediná kaňka na celkem zajímavé sérii plné opravdových hráčů a skvělých manipulátorů. Tentokrát byli hráči zbavení příživnického plevelu v samém počátku a rozdali si to spolu opravdu zajímaví stratégové, tudíž nebylo o překvápka a zrady nouze. Na každý další díl jsem se patřičně těšil, takže tuto sérii hodnotím jako vydařenou. Snad se podaří navázat sérii příští, která bude bohužel seskládána z dementů, kteří udělali v minulosti dementní chyby, tudíž mám trošku obavy, že bude tato série stát za hovno. ()

Ghost Island (2018) (S36)

Spoilery! Jo, to by se mi to hrálo, kdybych soupeřil proti skupině totálních čuráků. Manipulovat takové lidi je potom snažší než svým šarmem svést uvulující opilou slečnu. Poté, co ze hry zmizel namyšlený Ken to byl showdown dvou hráčů. Trošku mě sere, že organizátoři chtějí do každé série nacpat rozumně vyvážený vzorek USA. Vždy tedy nechybí otravný buzerant, mužatka, ambiciózní opice ženského pohlaví a pár žluťásků, kteří zpravidla soutěž velice brzy opouští. Co se týče kvality série, tak to bylo jako na horské dráze. Kvalitní a vtipné epizody střídaly epizody nezajímavé a nudné. Celou dobu jsem sledoval finálovou dvojici, která si ostatní vodila na vodítku. Nad demencí a naivitou ostatních soutěžících jsem nepřestával žasnout. Kdo z dvojice zvítězí mi bylo tak nějak ukradené. Zaujali mě oba dva. Závěrečné překvápko s četbou hlasů mělo šmrnc. Jen bylo v momentě, kdy začal číst nad slunce jasné, že se bude konat plichta a bude rozhodovat přísedící opička. Cry Island mě taktéž neskutečně sral. Tahle sentimentální místa, kam posílají soutěžící vybrečet se a svěřit se s životními bolístkami příliš v lásce teda nemám. Celkově tedy hodnotím lehce nadprůměrně. S tou čurákovskou upoutávkou na čurákovský pořad, který uvádí ten černý čůrák Hart v závěru Reunionu mě tvůrci neskutečně nasrali. Zakazuji jim, aby se něco takového v budoucnu opakovalo. Jinak se jim hodlám vysrat na celý Survivor. ()

David vs. Goliath (2018) (S37)

Zajímaví hráči bohužel velice náhle skončili v píči, což mě zarmoutilo, a tak holt musela do hry velice brzy přijít pevná ruka produkce, která nám v každém díle připravovala nějaké to překvápko a emoce. Naštěstí bylo v každém momentu komu fandit, protože až na gorilu horskou a tu ubrečenou píču, bylo obsazení veskrze sympatické. S vítězem jsem byl spokojený. Dokonce jsem měl pocit, že se v závěru sešla docela zajímavá trojice, ve které si každý své místo alespoň malinko zasloužil. Trošku mě sralo, že chtěli tvůrci tuto sérii natolik ozvláštnit, že do ní nacpali milion imunit a dokonce i sračky typu "rušička" imunity, aby se na kmenové radě stalo zase něco úplně nového. Zpočátku mě tato série bavila velmi, ke konci už těžce lapala po dechu. Slabší tři kousky. ()

Edge of Extinction (2019) (S38)

Spoilery! Aby tato série nemusela nést trapný přídomek "Redemtion Island 2", tak tvůrci přišli s ubohým nápadem okopírovat ten stejný nápad a nezvat ho "Edge of Extinction". Výsledek je naprosto debilní a jsem si jistý, že to uznali i samotní tvůrci, proto o této sérii mluví jako o "experimentu", to se totiž takhle dělá, když vymyslíte píčovinu, která se nevydaří, tak to zkrátka nazvete experimentem. Vše vyústilo až k tomu, že se vítězem stal hráč, kterého jste více než 2/3 série neměli šanci vidět. Obsazení bylo docela nezajímavé, ale i zde jsem si našel pár zajímavých tváří mezi hromadou šedých myší, kteří sestavu pouze vyplňovali, aby tvůrci mohli mluvit o vyváženém vzorku americké společnosti. Takže opět nechybí buzeranti, negři, rákosníci a samozřejmě ani někdo s duševní poruchou. Tentokrát tvůrci spojili psychickou poruchu a příslušnost k rasové menšině v jednu osobu, aby zbytečně neplýtvali místem. Zřejmě vycházeli z toho, že rákosníci a rákosničky pravidelně vypadávají mezi prvními, protože je v USA nemá nikdo rád. Nejsem fanouškem druhých šancí a absolutně nechápu, proč se tvůrci k tomuto debilnímu prvku druhých, třetích a snad i čtvrtých pokusů uchylují. Smysl by to mělo snad pouze v případě, kdy by všichni zúčastnění opakovali soutěž poněkolikáté. Kombinovat nové a zkušené hráče je vrcholem debilismu. Palce jsem držel Rickovi, protože jako jediný vnášel do soutěže humor a luxusní zvraty. Nejlepším momentem bylo rozhodně kmenová rada, které se účastnilo 5 lidí a díky dvěma falešným imunitám se poprvé celá pětice cítila v bezpečí. Pro mě osobně to byl jeden z nejlepších a nejvtipnějších momentů celého Survivoru. Bohužel především ze začátku stála série docela za hovno. Kmeny byly naprosto nevyvážené. V jednom kmenu se sešla důchodkyně s neplavcem, takže nebylo těžké odhadnout, kdo bude prohrávat. Vtipné bylo následné promíchání, které prakticky nic nezměnilo. Několik hezkých momentů se objevilo, ale celkově hodnotím téma série jako vysoce nešťastné a celkově sérii hodnotím jako lehoulince podprůměrnou. ()

Island of the Idols (2019) (S39)

Spoilery! Já osobně si svého oblíbence našel - Jamal byl správně namyšlený negr, jak má být. Jináč nápad s tlustou Sandrou a Robem, kteří vnesli do soutěže trošku zábavy, když si v rámci svých zkoušek dělali ze soutěžících trošku prdel, ale z toho se mi rozhodně nevztyčilo mých 20 čísel. Co se týče zbytku soutěžících, tak nezbývá než souhlasit s obecným tvrzením, že tahle série byl velmi slabá na výběr postav. V průběhu soutěže mi začalo být tak nějak jedno, kdo to celé vyhraje. Jednotlivé "big moves" působily dojmem, že je uměle do soutěže zavádí produkce formou nejrůznějších odměn a výhod a že je průběh soutěže vlastně tak trošku nalajnovaný a v jejich režii. Samozřejmě došlo bohužel i na mravokární konverzace o barvách pleti, kterým se divák prostě nevyhne. Velkým zpestřením a hlavním tématem celé série byl poté úchylák od pohledu Dan a přecitlivělá rákosnice, kteří se ve špatný čas střetli na špatném omezeném prostoru a obrovitánská globální katastrofa byla na světě. Vše, co každá příčetná a normální žena vyřeší jednou větou ve stylu "Nesahej na mě ty prase," tak z toho se zde udělal problém celosvětových rozměrů, protože ten žlutý rákosnický mor se rozhodl zahrát si na oběť a říct úchylákovi, že jeho doteky jsou úplně v pohodě a umožnit, aby se vše stupňovalo a poté plakat před štábem. Z takového chování je mi na blití. Ještě více mi bylo na blití ovšem z toho, jakým způsobem situace využili ty ulhané kurvy při manipulaci s hlasy jedné z mála sympatických soutěžících Janet, která jakožto příslušnice generace X, to měla hodnoty v hlavě v pořádku. Myslím si, že tohle do soutěže opravdu nepatří. Vymyslet si, že mi týden před soutěží umřela babička a podobné píčoviny, tak ty jsou ještě únosné, ale tohle byl opravdu hnus a divím se, že při přecitlivělosti celé soutěže v posledních letech, se zrovna tohle přešlo. Chudák nebohý Dan byl poté ze soutěže jako první v historii vyloučen, když údajně později při cestě lodí, která se zakymacela, tak samozřejmě čirou náhodou zrovna jeho ruka skončila takřka v rozkroku jedné z žen ze štábu. Každopádně, když už nic, tak tuto sérii zdobila nezvyklá demence a retardace všech postav, takže já se docela bavil, a proto dávám krásné 3 kousky. Těším se na další sérii, kde se nám sejdou samotní vítězové. ()

Winners at War (2020) (S40)

Spoilery! Sdílím zdejší názor, že by nebylo na škodu, kdyby tato série byla úplně poslední. Každý máme ve skříni nějaký ten nešvar. Tím mým je to, že se už dobrých 10 let oddávám sledování této soutěže, tudíž mě můžete právem pokládat za největšího odborníka, pokud už mě za něj náhodou dávno nepokládáte. Když zkusíte srovnat podobu soutěže před 20 lety a nyní, tak máte pocit, že sledujete úplně jiný pořad. Tvůrci za celou dobu ani na chvíli nezpomalili a neustále vymýšlejí a vnášejí do hry nové prvky, které z ní mají potenciál dělat mnohem komplexnější záležitost. Ne vždy to vyjde, ale suma sumárum se dá na základě počtu stálého publika usuzovat, že se jim to veskrze daří. Jen jedna věc mě dost zaráží. Pokud se nepletu, tak jednotlivé epizody jsou stále stejně dlouhé, přičemž soutěž se za těch 20 let stala mnohem komplexnější a probíhají bitvy v mnoha vrstvách. Klukům a holkám ve střižně vůbec jejich práci nezávidím a pravděpodobně dostáváme vždy hodně zevrubnou výpověď o skutečném dění. Co se týče sociální stránky a nějakých těch běžných aktivit, tak to už nevídáme prakticky vůbec, protože se to do 45 minut narvat nedá. Pořad nyní tedy láká výhradně na nečekané zvraty, podrazy a velmi stereotypní, leč stále dobré soutěže o odměny a imunity. Přiznám se, že nejsem fanouškem druhých a třetích návratů známých tváří, ale dávám přednost nováčkům. Tento nápad, že si to spolu rozdají vítězové předešlých sérií, se mi ovšem velmi líbil a na tuto sérii jsem se těšil úplně nejvíc. Dle očekávání se ukázalo, že oldschool hráči nemají proti těm moderním moc šanci a byli likvidování snad ještě více systematicky, než ve své době židé. Ostrov vyhnanství poté sloužil jedinému účelu - aby si každý své oblíbence mohl i po vyřazení chvíli užít, přičemž bylo nad slunce jasné, že nikdo už nebude mít šanci soutěž vyhrát. Jsem moc rád, že se do nominace vlezl můj největší oblíbenec Tony, kterému jsem to znovu moc přál, protože je zkrátka ze všech nejlepší ve všech oblastech hry a vždy ji svým účinkováním povznese na novou úroveň a kromě toho je s ním neskutečná prdel. Jeho provizorní žebřík a úkryty na stromech neměly chybu. Bojím se, že na tuto sérii už se nepodaří (až koronáč dovolí) nikdy navázat. Jediná škoda je, že jednotlivé epizody nebyly delší. Moc se tam toho opravdu nevešlo. [95 %] ()