Kto prežije - Island of the Idols

Dobrodružný / Reality-TV / Súťažný
USA, 2019

Účinkujú:

Jeff Probst (moderátor), Rob Mariano

Kdo přežije přichází už s 39. sérií. Tentokrát nám nabídne dvacet nových trosečníků náhodně rozdělených do kmenů Vokai a Lairo.  Novinkou série je Ostrov symbolů, ze kterého budou nováčkům radit a dělat mentory legendární hráči této show a bývalí úspěšní vítězové - Sandra Diaz-Twine a "Boston" Rob Mariano. Kdo všechny ostatní soutěžící přelstí, přehraje a přežije a jako odměnu získá milion dolarů? (Zix.)

Zix.

V průběhu týhle série se jen nestačím divim kam až nám Survivor odbíhá. Herně průměrná série, která je ale bohužel zahlcená blbostma a zbytečně to na ní vrhá špatný stín. Někteří lidi si asi myslí, že hra/show je tu od toho aby řešila všechny společenské problémy ve světě. Jinak vážně nechápu proč se řešili aféry typu sexista Jamal, Jack s jedním nevinným slovem, Aaron  s jeho komenty na kmenovce a samozřejmě Dan, u kterého to je složitější. Co se týče mě, tak to je milej a v pohodě chlap, za to jak vypadá si ale může jedině sám. Chápal bych kdyby měl jediný incident a poté byl diskvalifikován, ale měl toho bohužel víc. Už na začátku série ho na to šahání upozornila Kellee, že jí to vadí. Poté o tom bylo ticho a po sloučení se to vrátilo zas, ovšem dost zveličený kvůli tomu že Missy s Elizabeth v tom viděli srandu a chtěli to využít ve svůj prospěch, zatímco Kellee nebo Janet to viděli jinak. To co se stalo v top6 jako většina netuším, ale vážně je jen Danova hloupost když si i po upozornění od produkce nedal pozor a tedy něco zase vyvedl. Island of the Idols nečekaně špatný nebyl a líbil se mi, byl tam ale bohužel trochu navíc. Zbytečně zabíral čas a bylo tam kvůli němu víc výhod než bylo potřeba. Co se týče herní části, tak to byla průměrná série. Nikdo nějak nevyčníval, potenciál ukázat něco víc měla Missy a trošku Kellee, ale bohužel chyběl někdo víc fanditelnej. Velký plus za mě je, že vyčnívaly ženy. Moc sem nepochopil u Tommyho s Lauren jak nejdřív hrozně těžko nesou odchod Jasona a pád Vokai v tom novým kmeni, pak najednou po sloučení zjistí že nebyli v ideální pozici a i po tom divadlu úplně v pohodě přeběhnou k Lairo??? V týhle situaci chytře dostanou hrozbu Janet na dno, tak jí s Nourou přijmou k většině, aby se jí později museli zbavit?? Po sloučení bohužel taky série byla dost ovlivněná těma dvěma kmenovkama najednou - ano Aaron by jako fyzická hrozba dřív nebo později letěl, ale Missy a ostatní od Lairo by mohli reagovat. Takhle nemohli nic, bohužel. Casting v týhle sérii byl docela bídnej a Tommy je díky tomu přijatelný vítěz, ale samozřejmě jinak patří ke slabším a v S40 mi vážně chybět nebude. Deanovo hra se mi po sloučení hodně líbila a je u mě jeden z mála hráčů, kteří neměli takový vliv a přesto sem mu fandil. Asistentka vítěze Lauren je neskutečná slepice, hrozně nadšená když se dařilo ale neskutečný divadlo a bulení hned jakmile se něco nezadařilo. Kromě ní sem nemusel Nouru, to je exotka kterou chápe asi jen ona sama a totálně neschopnou Karishmu, která by ve starších sériích letěla bez váhání mezi prvníma. Dál se vůbec nedal poslouchat rozumbrada Jamal, který předvedl hovno a u kmenovek nebyl mimo jen při jediný po promíchání. Taková Janet ta si získala respekt hlavně věkem, tím že uměla rozdělat oheň a v soutěžích nebyla marná. Jinak herně nepředvedla nic, co by stálo za řeč. Určitě bych ale jí bral víc jako vítězku kvůli osobnosti a je vždycky pěkný, když někdo starší mezi samýma mladýma překvapí svýma schopnostma. ()

Mallorca

Špatná sezóna. SPOILERY. Špatná sezóna z mnoha důvodů: katastrofální přehršel výhod, to že imunitu najde ve stromě během dvou minut kdokoli, kdo si zrovna ten den usmyslí, že ji chce, je opravdu trapný. Idol nullifier je blbost, rozdělávání ohně ve final 4 je pro mě pořád podraz už od 35. série. No a pak samozřejmě nechvalná kauza, která zabrala asi tak třetinu screen timu a diváka dokonale otráví. Vyhrožovat potom hráčkám smrtí je ubohost a hrůza, ale je fakt, že Missy a Elizabeth se ukázaly jako pěkný svině. Vítěz ujde, ale poměrně zapomenutelný. A teď už zapomenout na poslední dvě mizerný série a hurá na Winners At War, kde konečně zase uvidíme legendy jako Parvati, Kim a další. ()

Hidan

Spoilery: Jako podle hodnocení jsem to čekal podstatně horší, ale nakonec jsem si to docela užil. Asi částečně taky protože jsem už předtím zaslechl něco o situaci s Danem (mám vážně štěstí na svoje jmenovce v Survivor). K herním aspektům - ostrov s Robem a Sandrou jsem čekal jako přišernej cringefest, ale ve finále to bylo docela osvěžující, včetně úkolů. Rušič imunity v aktuálním počtu vyskytnutí za sezónu taky fajn věc. Ale to bylo asi tak všechno. Počet skrytých imunit je zvrácenost... že o nich každý ví - budiž. Ale že je i ten nejvíc neschopnej soutěžící najde bez nápovědy je docela urážka. V barvených obalech u cesty sto metrů od tábora. Příšerný. Aspoň že z nich nešlo udělat super idol. Poslední imunita, kdy vítěz určuje dvojici pro souboj v rozdělání ohně je taky blbost na ntou. K soutěžícím - normálně má každá řada pár lidí, kterých se zbavíte jako první, protože prostě něčím vybočují. Ale tady to sedělo skoro na všechny a docela sympatický dojem. Docela. Bohužel trendy dnešní USA se projevují i tady a promítlo se to na několika momentech. Osobně mně Dan nepřijde ani to nejhorší - je to takovej tradiční starej prasák a upřímně věřím, nechce nikomu ublížit, který se 'jen' řídí morálním kompasem společnosti, kterej byl v kurzu 40 let dozadu. Přijde mi optimistický, že se společnost od té doby posunula tak výrazně, že se všichni ostatní postaví proti tomu. Mimochodem Kellee se bránit mohla, ale nepřišlo jí okay mluvit na kmenovce z pozice jury. Co tady bylo daleko horší, byly ty dvě kundy Tramese a Elizabeth (a Aaron, ten se aspoň omluvil), kteří toho zneužili ve svůj herní prospěch. Hlavně u tý první - není horší způsob, jak přesvědčit diváky o rovnosti ras, než udělat tohle a v další kmenovce obvinit Jeffa, že ignoruje jak dva černoši vyhráli individuální imunitu. Trošku optimismu nakonec - i díky tomuhle byly o to výraznější osobnosti Jamal a Janet. Hodit soutěž za hlavu a postavit se za někoho jiného je top. Smekám. Na další lidi názor snad jen že finální tři fajn, hlavně pak ta neskutečná škodolibá radost, že blbá hysterka skončila čtvrtá. Mimochodem po tý naší český sračce, kde hudbu dělá předškolák, je pustit si hudbu v originální verzi jak extáze. ()