Kto prežije - Gabon

Dobrodružný / Reality-TV / Súťažný
USA, 2008

Účinkujú:

Jeff Probst (moderátor), Sugar Kiper, Bob Crowley

Tvrdá hra o přežití na africkém kontinentu, kde osmnáct soutěžících doslova bojuje třicet devět dní o přežití, vodu, pití, a nakonec poslední přeživší vyhraje odměnu milión dolarů. (reich)

bmx6

Pro mě vcelku povedená série.Bohužel s vítězem nejsem vůbec,ale vůbec spokojenej.Jo Bob byl sice na spousty věci šikovnej,ale na mě prostě působil velice špatným dojmem.Doufal jsem,že to vyhraje Kenny.Sice dost lhal,ale pro mě jednoznačnej týpek.No pak tu máme Suger-totální kráva a naprosto jí nesnáším.Ono se to nezdá a hrála si na neviňátko,ale byla to podrazačka a ani vlastně nevím co si tím chtěla dokázat,že do finále vezme Boba a už za to jí nenávidím.Za spousty vyloučení Sugar nenávidím.Jinak prostředí je výborné,ale já mám přeci jen radši výzvy,které se odehrávají ve vodě. ()

unclejack

Kasting na sériu v Gabone si môže kľudne pogratulovať. Na jednej strane sympaťáci a pracanti, sústredení hlavne v kmeni Kota - Bob, Markus, Charlie a Matty z Fangov. Na druhej zloduchovia najhrubšieho zrna, viz Crystal, Kenny, Randy, Corinne ktorá je ako ženský variant Randyho a prefíkaná Sugar. JE na čo sa pozerať. Bob bol najväčší sympaťák a neskôr im na výzvach o imunitu pekne vyprášil kožuchy a preto sa ho vlastne aj nemohli zbaviť. On bol môj favorit a som rád, že mu to vyšlo. Markus a Charlie boli správna dvojka a hlavne Markus to mal dotiahnuť aspoň do top 5. Uznávam aj Mattyho z Fangov, asi najsympatickejšieho hráča tohto smoliarskeho kmeňa. Randy a Ace boli srdečnou záležitosťou a hru pekne okorenili trefnými komentármi. Corinne to nakonci už trochu prehnala. Naopak Crystal, intrikár Kenny, Sugar ani Gillian som nijak extra nemusel a ich vypadnutie som bral s rezervami. Zaujímavé výzvy a Bobov trik s falošnou imunitou nadvakrát robia z Gabonu srdcovú záležitosť. FAVOURITES Bob, Markus, Charlie, Matty, Ace, Randy ()

Grimaldi

Pomalu už je znát únava materiálu. Casting se tentokrát obzvláště nepovedl a já sem tak neměl komu fandit, jakože vážně nikomu. Zato mi do seznamu nejvíc ubulených a nesympatických hráčů ke kterým cítím jenom nenávist přibil Kenny, Crystal a Sugar. Co se samotné hry týče tak zjišťuji, že nejsem fanoušek vnitrozemských sérii, zkrátka nemají svoje kouzlo a kvalita soutěží není tak velká jako když máte přístup k vodě. Přesto některé hry svou náročností dokázali pobavit. Úplné zklamání pak byl Exile island. Chápu, že mají tvůrci snahu přicházet s novými nápady ale zdejší „vylepšení“ mohlo klidně zůstat schované v šuplíku. A pak tu máme vítěze, jednooký mezi slepými ale při pohledu na ostatní možnosti, chvála za to. Snad dojde u další série ke zlepšení. ()

Rychleji

Ach jo. Co říct no? V Gabonu se těžko získávalo jídlo mimo výzvy a tak v táboře nebylo moc co dělat... Vlastně se tady vážně jen a pouze čekalo na další výzvu a nic víc. Nehledě na to, že v červeným kmeni zůstali ty největší lůzy mrvící všechny výzvy (Suga, Kenny, Crystal). Ó můj bože... Ani jeden ze soutěžících co zůstali po dni 21 nebyl nijak výrazný (krom Mettyho a Boba) a taktika "necháme si tu slabochy, ať to nemáme pak moc těžký" začala příliš brzy. Žlutý kmen měl zase všechno jak na podnose a taky moc neměli co dělat. ()

Zik.M

Nejzamotanější série. Tady jsem fakt asi nejvíckrát nedokázal tipnout, kdo bude vyřazen. Nikdo si nemohl být ničím jistej, neustále se všechno měnilo, kmeny, aliance. Sešlo se zde hodně zajímavých hráčů, zaslouženej vítěz a hlavně ta příroda. Pro mě nepochopitelně podceňovaná série si drží místo v top 5. ()

enoemis13

Ako, zase banda primitívov + nejaké tie opice a.k.a. gorily .. a toto vyhralo zlato na olympiáde ... bez dopingu už teraz sa ťažko hýbe ... ale Randy bavil .. Sugar bola strašne zlatá tým ako si tam vlastne robila čo chcela (určite si ten jeden hlas zaslúžila) a víťaz ... ako dosť slizký ale ešte tak v rámci normy .. fakt škoda tých primitívov + tu už som mal pocit výrazných zásahov zo strany produkcie ... 65% ()

roborrrjf

Gabon prináša potrebnú zmenu a hlavne odpočinok od prímorských lokácií, ktoré mi postupom času pripadajú ako sa hovorí "na jedno kopyto". Zaujímavý výber súťažiacich, prekrásne prostredie a hlavne, konečne vyhral niekto, komu som fandil od prvého momentu 90% ()

thief.torquato

Viděl jsem sice jen pár řad této reality show ( asi jen pět ) ale žádná mě nikdy moc nenadchla. Tahle se mi od začátku líbila, už jen tím jací hráči byli. Sympatická Suger, která jak mazaná tak velmi hodná. Kenny vyložené jen mazaný a další. Rozhodně mezi mé oblíbence patřili Suger, Kenny, Bob, Randy, Matty. Byl jsem napjatý každý díl kdo může vyhrát. Strašně pěkné prostředí a zajímavé soutěže. Možná kdybych viděl více sérii, tak bych měl možná horší názor, ale také možná ne. ()

nolitimere

Táto séria mala jednu naj ,, cukrovú ,, súťažiacu aká bola v doterajších Survivorov mala moje sympatie.Ten idiot Randy je snáď najprotivnejší človek sveta nie len tej hry a vytrasený ťaví prd Bob nech si uviaže mašlu na riť. ()

zdenda87

Docela fakt dobrá řada. Super podrazy, falešný imunity, všechno. Ale ten starej kokot Bob mě tak moc sral, že bych dal nejraději odpad, úplně kretenskej hráč ve finále a bylo jasný že vyhraje, takže to co mám kolikrát nejraději, což je finálová kmenová řada, naprosto o ničem. ()

Hidan

Krásný prostředí natáčení, tu možnost takhle poznat Gabon jim otevřeně závidím. Série strategicky fantastická, pořád se něco dělo a soutěžící stáli za to, hodně jich jen tak nezapomenu. Super série, působile na mě asi jako Pearl Islands, taková stejně pohodová. Tradičně pár dojmů k událostem v sérii, tzn. následují spoilery jako prase Hned od začátku tu je jeden z kmenů kandidát na největší skupinu idiotů v Survivor vůbec, bez zvratu v podobě proházení kmenů by dopadli hodně smutně. Takhle se nicméně otevřelo okénko a Kenny ho skvěle využil. Když už jsem ho zmínil, povedl se mu pár skvělejch tahů, ale kdyby na konci nezačal být nenažranej, mohl si ten milion ve finále odnést on. Což mimochodem byla jeho chyba, když si pak hrál na fracka jak mu nechce nikdo dát symbol imunity ehh... co jít dolů trochu se ctí. Pár posledních lidí už byla jasná záležitost, když necháte sympaťáka dojít ve finále jste v háji. Taky tam pro něj hrálo to, že si uměl těžce líp zpracovat při proslovu porotu, zatímco ty zbylé dvě se zrovna moc nechytaly. Víc bych to přál ve finále Susie, mile mě překvapila po původním dojmu, nebo Mattymu, sakra vždyť ten člověk má doma mopsíka, co víc je potřeba abych někomu fandil... kdyby býval nezahodil možnost vyhodit Sugar, mohl si teď v klidu užívat peníze. Asi. Další soutěžící - Sugar mě moc neoslovila, nepřišla mi moc akční. Randy je sympaťák, dokonale ho chápu, pro mě osobní oblíbenec série. ()

Mallorca

Gabon to má hodně těžké vzhledem k tomu, že následuje po vůbec nejlepší, fantastické řadě v Mikronésii a proto mě několik prvních dílů vůbec nebavilo, nakonec se z toho ale vyklubala průměrná řada. Lokace je opravdu krásná, podobné přírodní útvary moc jinde neuvidíte a slony a hrochy přímo u tábora soutěžících také ne. SPOILERY Fandil jsem týmu Kota, kde byli moji oblíbenci Marcus, Charlie a Bob. Bohužel se našlo mnoho nesympatických hráčů jako Ace, GC, Randy (hodně divná osobnost), Kelly nebo Ken, který mě opravdu pobavil, když sám sebe označil za největšího stratéga v historii Survivoru jen proto, že se jednoduše chtěl zbavit něčí skryté imunity. Většina z nich se ale naštěstí nedostala ani do poroty, takže pak už byl Gabon mnohem zábavnější. Co podle mě uškodilo bylo dvojnásobné prohození kmenů, navíc podruhé jen na jednu kmenovku, což mi přišlo až zbytečně moc překombinované. Vítěz byl zasloužený, jen moc nechápu jak mohlo být finální hlasování tak těsné. ()