Kto prežije - Perlové ostrovy

Dobrodružný / Reality-TV / Súťažný
USA, 2003

Účinkujú:

Jeff Probst (moderátor), Jon Dalton, Rupert Boneham

Máme tu již 7. sérii amerického pořadu Survivor, která je považována za jednu z nejtvrdších v historii soutěže. Hráči se mezi sebou utkají na ostrovech v Perlovém souostroví a zjišťují, že hra začíná už na lodi na cestě k místu, kde by normálně začali. Dalším nepříjemným zjištěním bylo, že musejí pokračovat v tom, co mají právě na sobě. Poperou se s těmito a mnohými dalšími problémy nebo budou zažívat trable? (Attta)

Filatov

Série, která v mém žebříčku oblíbenosti prozatím poskočila na první místo. Jednalo se o dosud nejlepší, co může Survivor nabídnout. Pirátská tématika celé série mě absolutně dostala ať už se to týkalo loga série, nebo hudby, ale i soutěží, kde vítězný kmen mohl jít drancovat do toho druhého. Celkové vyladění do pirátského světa a s tím spojené tématické pirátské výzvy byly prostě ono se vším všudy a když se přidá totální démon Rupert Boneham, kterej by snad dokázal všechny porazit sám, tak není co řešit. On byl ústřední postavou celé série a to ještě nesmíme zapomenout ani na možná největšího zloducha celé soutěže Jona "Fairplay" Daltona, kterej dokázal prolomit snad všechny limity slušnosti a vkusného chování. Perlové ostrovy nabídly napínavé soutěže a hodně zvratů, díky kterým se vypadnuvší dokázali dostat zpět do hry a také skvěle vyvážené charaktery od úplných klaďasů po záporáky a nesympatické soutěžící se vším všudy. Asi nikdy nezapomenu na Lil ve skautském oblečení, kterou jsem opravdu strávit nedokázal a byl jsem rád, když vypadla. Kdybych jen tušil, že se vrátí a dotáhne to do finále, kde se utkala s druhou úplně nečekanou finalistkou u které jsem si přál po prvních minutách, aby vypadla. Nakonec si mě ale docela získala. Tuto sérii jednoznačně doporučuji. Reklama na Survivor jak má být. Oblíbení hráči: Rupert, Andrew (Savage), Darrah. Oblíbený kmen: DRAKE ()

Vitasex

Další skvělá série, jeden z největších zloduchů v historii, nečekaný vítěz a Rupert - hráč kterého jsem si zamiloval od prvního dílu. Výborný nápad ohledně pirátství, a návratu vyděděnců. Jen škoda že to s Burtonem nedopadlo jinak. ()

lapaix

Špatné Markézy, příšerné Thajsko, skvělá Amazonie a nyní naprosto fenomenální Perlové ostrovy. Hned první den, kdy Rupert ukradl druhému týmu všechny boty, naznačoval, že tahle řada bude hodně zajímavá. Už dlouho tu nebylo tolik zvratů, neočekávatelných rozhodnutí a originálních charakterů. Potěšil mě i vítěz, z finálové dvojky rozhodně ten lepší a navíc můj oblíbenec. Nejlepší moment: "How's grandma?" "She died, dude." Fairplay a jeho babička navždy vstoupili do historie Survivrou. Oblíbenci: Hláškující Jonny Fairplay, který byl sice naprosto příšerný charakter, ale naprosto geniální hráč; Sandra, která mi byla sympatická už od prvního dne; Rupert, pirát, sympaťák a skvělý protipól k Jonovi. Prudiči: Chcípák Osten; Bláznivá skautka Lill; moralizující Andrew (tyhle typy lidí mi nikdy nějak neseděli) Celkové hodnocení: 100% ()

ivour

Rozhodně nejlepší série. U ostatních sérií si říkám uvidím některý díl, jiný ne. U téhle série jsem nechtěla nic vynechat, skvělé postavy, rozpracovanější úkoly a překvapení v ději. A Jonny Fairplay a jeho babička to je rozhodně nezapomenutelné :D ()

barneybishop

Může obsahovat spoilery: Od té doby, co se sprostě domluvili Ruperta, který tam dělal tolik práce jako všichni ostatní dohromady, dokázal s lidmi mluvit z očí do očí a neměl s nima problém si to vyříkat jako nikdo z nich, jsem ty díly potom už tak nějak vypouštěl. Každopádně skvělé úkoly a výborně naplánovaná celá série vzhledem k šokující novince - kmeni odpadlíků a každovýzvovému rabování. :) I přesto, že se do finále nedostal nikdo z mých oblíbenců, dávám za 5*. :) Jsem zvědavý, co ještě dalšího vymyslí do budoucna. :) ()

neo_ap

Ve srovnání s předchozími (co jsem viděl) Čína a Amazonie, je tenhle díl jiný. Chválím pirátské téma, a s nimi spojené výzvy. Ty se povedly. Nápad s vyděděnci nebyl zlý, ale nechtěl bych, aby se opakoval. Prostředí bez komentáře. Nádhera. Co se mi však nelíbilo byli soutěžící. Favorita jsem si nenašel. Všichni nemastný, neslaný. Žádná skvělá strategie. Zkrátka se tam plácali 39 dni, a on někdo vyhraje. Jon "Fairplay" by vypadl hodně rychle, mít nějakého soupeře. Avšak on jediný se pokusil hrát, a měl vyhrát. Rupert byl skvělí, ale od začátku jsem věděl, že takhle k milionu nedojde. Vítězství dotyčné přeji, ale spadlo jí do klína. 60/100 ()

nolitimere

Pirátska atmosféra tomu dala celkom zaujímavý refresh.Po Borneu moja druhá najoblúbenejšia séria .... Džony Ferplej je magor , ktorý síce pobaví ,ale inak by mal určite pouvažovať o nejakej lekárskej starostlivosti a Lilian je žena ktorá by sa radšej mala streliť do hlavy než ísť do takejto súťaže ...strašné.Kmeňová imunita bola aj tak najsympatickejšia. ()

Hidan

První série, kterou jsem kdy viděl. Super motiv i lokalita natáčení, skvělý cast. Lidem, co chtějí začít se Survivor, doporučuji určitě začít tady. Tradičně pár dojmů k událostem v sérii, tzn. následují spoilery jako prase - Vůbec se mi nelíbila možnost návratu vyřazených hráčů, jak to okomentoval Jeff Probst - dalo nám to do finále Lill, jednoho z nejmíň zasluhujících si to lidí co tam kdy vůbec byli.K sympatiím (a že jich bylo hodně tuhle sérii) - Ruperta snad nejde nesnášet, hned první den řekne, že přišel krást, lhát a podvádět aby vyhrál... a pak z toho neudělá nic, až na ty boty na začátku, a jede si svojí jízdu na vlně mega pozitivna. Celou dobu je nejdůležitější člen kmene, tahoun, zajišťuje neuvěřitelný množství jídla, zajišťuje kladnou morálku, je skromnej, v normálním životě pracuje s adolescenty s problémy (taková linka bezpečí) ... jop, mám ho rád. Jon a jeho lež o babče je legendární! Chápu, že to neocení každý, taky se choval hodně často jako blb a nebyl tak úplně sympatická postava, ale jeho hra byla skvělá. Sandra zaslouženě vítěz, zahrála to skvěle. Savage a Ryan O. pohodáři, silná vůle, dobře se na ně koukalo. No a k na opačný straně oblíbenosti - Lill. Působila na mě takovým zmateným dojmem, pořád přeskakovala mezi hraním hry a morálníma zásadama skautů, navíc hrála chvílema strašnou hru. Jako nejhorší tah v historii Survivor se zmiňují hlavně věci jako předání imunity (J.T., Erik, Brandon), nebo nezahrání skryté imunity (Ozzy, James), ale Lill podle mě udělala ještě horší chybu, protože jí stála 900 tisíc dolarů, což nemůže říct ze zmíněných lidí s jistotou žádný... celou hru neustále přeskakovala mezi silným pocitem pro morálku a postupem za každou cenu a to jí ve finále dohnalo. ()

Mallorca

SPOILERY. Určitě jedna z nejlepších sérií, pirátský styl byl výborný nápad, stejně tak se mi líbilo i překvapení v podobě návratu již vyřazených. Vůbec poprvé se v pořadu objevil hráč, kterého jsem bytostně z celého srdce nesnášel, John je opravdu ten nejvíc arogantní, namyšlený a odpudivý člověk s debilními gesty, který se v Survivoru zatím objevil. Mými favority bylo trio Sandra, Christa a Rupert, který je zase jedním z nejdominantnějších lidí co kdy hráli, díky němu se všichni ostatní měli skoro jako v Hiltonu, alespoň co se jídla týče. Oblíbený kmen Drake, škoda že vypustili tu jednu výzvu, mohli Morgany rozdrtit ještě víc. Neoblíbení hráči (mimo nenáviděného Johna) pro mě byli ufňukaná skautka Lil, která si všechno brala hrozně osobně, a Osten, který se bojí pelikána :) Celkově opravdu vydařená série s mnoha zvraty a taky skvělou a zaslouženou vítězkou. ()