Kto prežije

(relácia)
  • Česko Kdo přežije (viac)
Rozhovor 4
Dobrodružný / Reality-TV / Súťažný
USA, 2000

Réžia:

Don Roy King

Účinkujú:

Jeff Probst (moderátor), Amber Mariano, Richard Hatch, Judd Nelson, Kimmi Kappenberg, Rudy Boesch, Jenna Lewis, Sugar Kiper, Jenna Morasca, Jerri Manthey (viac)

Série(46)

Survivor je televizní reality show, která je v různých podobách vysílána v mnoha zemích na světě. Hlavním principem této soutěže je vysazení soutěžících na izolovaném místě v divočině, kde soupěří o různé odměny a hlavní výhru v hotovosti. V soutěži se využívá systému postupného vyřazování, kdy soutěžící hlasují proti dalšímu členu v kmeni dokud nezůstane poslední soutěžící, který kromě výhry získá i titul "Poslední trosečník" ("Sole Survivor"). Soutěž je také obrovským sociálním a psychologickým experimentem, kdy je možné pozorovat různé typy lidí, jak se k sobě navzájem chovají za různých okolností a v různých podmínkách. (oficiálny text distribútora)

Recenzie používateľa Hismael k tomuto seriálu (10)

Kto prežije (2000)

Americký Survivor se v současnosti pomalu blíží ke 44. sérii. Za tu dobu prošel mnoha proměnami, ať už jde o skrytý symbol imunity, ostrov vykoupení, nebo vrácení vypadnutých hráčů do hry. Jedná se o nejdrsnější reality-show, jakou kdy televize vysílala. V různých podobách se objevuje po celém světě a rozdíly jsou především v délce trvání, soubojích, nebo přístupu přežití na ostrově. Této americké se vždy dařilo zvolit nejlepší poměr všech těchto věcí. Má vlastní souboje na různých částech planety a celkově skvělý koncept soutěže o miliony dolarů, díky kterému zůstává v rámci reality-show tím nejzajímavějším i po tolika letech. ()

Amazonie (2003) (S06)

Prostředí Amazonie, kde všude lezou obří pavouci a ve vodě plavou piraně, rozhodně nepatří k těm přívětivým. I když si někteří účastníci této 6. série mysleli, že postupují dál díky svojí strategii, jediný kdo skutečně ovládal celou hru, byl Rob. Ten po většinu hry rozhoduje kdo skončí a kdo ještě zůstane. V té době byl považovaný za nejchytřejšího hráče ze všech sérií. Většinou se ani nepotřeboval prosazovat na soubojích o imunitu, protože mu stačila silná sociální hra. Mnohokrát se už ukázalo, že nakonec vyhraje někdo nevýrazný, kdo vystupoval neutrálně a pro nikoho nepředstavoval hrozbu, tak můžete hádat, jak to asi dopadlo tady. ()

Perlové ostrovy (2003) (S07)

Aliance se díky podrazům mění ze dne na den a prakticky každé hlasování skončí pro soutěžící překvapením. Souboje většinou neprobíhají na nějakých drahých velkých konstrukcích a ten nejdůležitější je nejprostší. Svůj účel ale splní dobře všechny. Silní hráči mají okamžitě terč na zádech a ti nenápadní slabší různě dlouho proplouvají, ani neví jak. V určité fázi může přijít otázka, jestli si vůbec někdo zaslouží vyhrát. ()

Guatemala (2005) (S11)

Skvělý soutěže, jen děj v táboře byl trochu sterilní. ()

Panama (2006) (S12)

Jedna z těch nejlepších sérií, která skvěle dokázala budovat závislost na dalších dílech. Všechny aspekty od soubojů až po dění k táboře nemají slabší chvilku a do toho ještě vyhrál ten, komu jsem fandil už po několika dnech. ()

Cookovy ostrovy (2006) (S13)

Nechci prozrazovat poslední trojku, ale možná by si milion dolarů zasloužil víc ten, kdo skončil na druhém místě. Tahle soutěž si drží stále stejnou vysokou kvalitu. Hodnocení  nejvíc ze všeho ovlivňují soutěžící a v této sérii se to zrovna dost povedlo. ()

Fidži (2007) (S14)

Za to co Dreamz v téhle soutěži předvedl by se měl smažit v pekle. Nechci toho moc prozrazovat, snad jen to, že tahle série obsahuje spoustu nových pravidel, soutěže jsou spíše bez plavání a ten kdo měl vyhrát nevyhraje. ()

Čína (2007) (S15)

Viděl jsem všechny díly od Guatemaly až po Čínu a právě Čína mi nejdříve přišla jako řada s největší koncentrací nesympatických lidí. Velká výjimka byla jediná osoba James a postupně jsem si zvykl i na ty ostatní. Pravidla jsou zase trochu jiná, soutěže stále zábavné, ale možná tam mohlo být více těch, co jsou fyzicky nebo sportovně náročné. Nejspíš by ale asi na to měl málo kdo sílu, když tam většinu času skoro umírali hlady. ()

Mikronésie (2008) (S16)

Jedna z těch nejlepších sérií i přes to, že jsem v poslední čtyřce neměl komu fandit. ()

Samoa (2009) (S19)

19. série Kdo přežije Samoa je do té doby jedna z těch nejnáročnějších, hlavně díky počasí. Zároveň je v ní soutěžící, který předvádí nejlepší taktickou hru, jakou kdy tato reality show zažila a všechny si tam vodí jako loutky. Souboje o imunitu, nebo odměnu, jsou stále zajímavé a napínavé, tak jak je zvykem. ()