Kto prežije

(relácia)
  • Česko Kdo přežije (viac)
Rozhovor 3
Dobrodružný / Reality-TV / Súťažný
USA, 2000

Réžia:

Don Roy King

Účinkujú:

Jeff Probst (moderátor), Amber Mariano, Richard Hatch, Judd Nelson, Kimmi Kappenberg, Rudy Boesch, Jenna Lewis, Sugar Kiper, Jenna Morasca, Jerri Manthey (viac)

Série(46)

Survivor je televizní reality show, která je v různých podobách vysílána v mnoha zemích na světě. Hlavním principem této soutěže je vysazení soutěžících na izolovaném místě v divočině, kde soupěří o různé odměny a hlavní výhru v hotovosti. V soutěži se využívá systému postupného vyřazování, kdy soutěžící hlasují proti dalšímu členu v kmeni dokud nezůstane poslední soutěžící, který kromě výhry získá i titul "Poslední trosečník" ("Sole Survivor"). Soutěž je také obrovským sociálním a psychologickým experimentem, kdy je možné pozorovat různé typy lidí, jak se k sobě navzájem chovají za různých okolností a v různých podmínkách. (oficiálny text distribútora)

Recenzie používateľa giovanni3 k tomuto seriálu (22)

Kto prežije (2000)

První série Kdo přežije, až se dere na jazyk slovo "klasika", ale s zkušenostmi s novějšími díly je tato série víceméně nudná. Rádoby akční záběry, hudba, nezajímavé postavy (až po dlouhé době jsme si vcelku oblíbil Kelly), absence imunity a dalších prvků na zamotání děje. Vše stokrát omíláno dokolečka, aby si to divák zapamatoval atd... Za vzpomínku dávám 3z5. ()

Austrálie (2001) (S02)

Další starodávná série a další vzpomínky na minulost. Člověk si již zvykl na nové série s imunitou atd... a tak je zde podstatně méně strategie, ale to je i o lidech. Zvraty zde dělala příroda sama a také smůla. Na sérii oceňuji ulovení prasete (nečekal jsem ani náhodou) či nákup nové rýže. Přál jsem Elisabeth a Rodgerovi. S vítězem/vítězkou jsme vcelku spokojen. 4z5 ()

Afrika (2001) (S03)

Dle mne jedna z nejlepších sérií vůbec. Dobře zvolení trosečníci, kdy jsem měl od začátku jasno které hráče prostě ne a které naopak. Přál jsem Tomovi, Frankovi (Sice takový prkenný nezábavný chlap, ale zásadový, který věděl co se má udělat.) a vcelku i Lexovi a Kelly. Co se politikaření týče tak zde bylo hned několik zvratů a celkově to bylo zajímavé a nikdo si nemohl být jistý. S vítězem/vítězkou jsem vcelku spokojen ten/ta na druhém místě si to jednoznačně nezasloužil/a nechápu jak se dostala/dostal tak daleko. Poslední volbu si zvolil vítěz/ka spíše hůře pro sebe, ale co. 4z5 na 5z5 obecně tento pořad mít nemůže. ()

Markézy (2002) (S04)

Průměrná série, která nebyla ničím výjimečná. Celou dobu jsem přál Maraamu, ale co ti tam předváděli to byla síla, když neustále prohrávají tak raději vyhazují platné hráče a dlabou na tábor než, aby vyhodily ty co je táhnou ke dnu. Ten známí Rob mne pěkně štval se pořád tvářil jak má vše promyšleno a kolikrát mu to nevyšlo jsem ani nestíhal počítat. Přál jsem jednoznačně Gině až po ní Tammy a pak asi Hunterovi. S výsledkem fakt spokojen nejsem lidé c byly ve finále si to nezasloužili ani omylem. Průměrné 3z5 ()

Thajsko (2002) (S05)

Slabá série od začátku do konce na které je nejhorší to, že když jsme si někoho oblíbil tak ho pomalu hned vyřadily a vše bylo velmi předpokládané a nebyl zde nějaký zvrat. A soutěžící? Nejvíce jsem přál Erin (Pohledná a uměla i hrát.) a Kenovi (Sympatický silák co makal i v táboře.) pak i tak nějak jiným, ale v Chuay Gahn jsme neměl nikoho oblíbeného a nechápu jak ten kmen mohl dojít tak daleko. Celý kmen Chuay Gahn tu sérii dle mne sráží dolů. Zajímavé zde byly maximálně tak ty logické úkoly toď vše. 2z5 ()

Amazonie (2003) (S06)

Kdybych chtěl dát nějaké sérii Kdo přežije 5* tak to bude určitě tato série. Souboj mužů a žen byl velmi poutavý i výsledky jednotlivých střetů a kontrast obou táborů tudíž se bylo na co koukat. A sloučení? tam se rozmohly intriky, spojenectví a zrady a to snad co rada to zrada či překvapení a to mnohdy milé jindy nemilé. Nikdo si nemohl být ničím jistý a mnohdy jedna neuvážená věta nebo výhra ve výzvě znamenala totální obrat ve hře. Oblíbení hráči? Butch, Rob, Christy a časem jsme si oblíbil Matthewa. Výsledek? Vítěz/ka si výhru určitě nezasloužil/a nebylo fakt za co bylo zde víc hráčů a hráček co udělali víc a měli vyhrát. Tudíž velmi kvalitní série, ale Kdo přežije není pořad, kteérmu jsem ochoten dát 5* ač na něj mnody s velkou chutí čekám a hltám každý díl. Tudíž silné 4z5 ()

Perlové ostrovy (2003) (S07)

Jedna z nejlepších a nejzajímavějších sérií vůbec s hromadou individualit a zvratů. Zde ani nelze napsat něco bližšího, aby člověk neprozradil nějakou perlu. V vítězem/vítězkou spokojen vůbec nejsem bylo tam x hráčů/hráček co by si to zasloužily víc a co ji/jemu pomohly k výhře víc jak on/ona sám/sama... Každopádně Johniho představení bylo úžasné a právem je jednou z top hvězd vůbec. Nejvíce jsem přál Rupertovi, který byl ve všem vynikající a pak Andrewuovu. Dávím 4z5 jen proto, že tomuto seriálu nedám 5z5 snad nikdy již z principu. ()

Návrat hvězd (2004) (S08)

Další luxusní série Kdo přežije, která si v rámci tohoto pořadu zaslouží jednu z nejvyšších příček, ale zde na Csfd dosáhne max 4z5, protože tento pořad prostě 5z5 ode mne nikdy nedostane. Série byla plná velkých zvratů, kdy vše víceméně diktoval jeden jediný hráč, který měl takovou neomezenou moc a sílu, že si mohl zvolit kdo kdy půjde a s kým se kdy spojí, koho podrazí atd... a jakou cestu zvolil? Podrazit, okráct úplně všechny do jednoho a ještě je spolu rozhádat opravdu jsem nechápal. Bohužel zmíněný hráč nebyl ani zdaleka jediným co pořádně podrážel a nechoval se fér, ale v porovnání s ním byly všichni svatí dokonce i poslední zrada hry kdy raději volím podraz kamaráda jak náhodu kdy tak jako tak budu v trojce to je opravdu hnus. = série plná podrazů s vcelku předpokládaným průběhem, kdy Vás jen něco málo dokáže překvapit na stranu druhou o to peprnější je závěrečná rada a smutnější jméno vítěze, protože tento hráč/hráčka si výhru fakt nezaslouží to už byl/a lepší ta druhá volba co vše oddřel/a ale mezi toto byla volba jen menšího zla tak to je fuk. 4z5 ()

Vanuatu (2004) (S09)

Z této série jsem nebyl moc nadšený. Souboj mužů a žen? Proběhl klasicky opět ze začátku pár soutěží, kde jde o koordinaci a ohebnost (= nahrajeme ženám) a až pak dáme vyrovnané soutěže. To co se od počátku dělo u mužů byla síla místo snahy vyhrát jako chlapy si ničí jednoho dříče za druhým u žen vše pospolu sice to skřípalo, ale udržely se. Tudíž šílené přístupy kmenů a celkově velká nuda do prvního zvratu. Hodně mi lezla krkem Twila, vůbec si nezasloužila tak daleko dojít Scout. Přál jsem Brook (pěkná smůla ten její konec), Ami a Sergeantovi a toleroval jsem Julie a Chada. S vítězem/vítězkou jsem na tu bídu spokojen. 3z5 ()

Palau (2005) (S10)

Zvláštní série chvili mi trvalo než jsem si oblíbil nějaké hráče (po pár dílech to byla Stephenie a Tom) a celkově byla tato série vcelku nudná s několika velmi zajímavými momenty (žralok, kvalitativní rozdíl mezi Koror a Ulong, vypadnutí Iana, atd..) což celkově neochránilo tuto série od řekněme průměrnosti. Jsem rád, že série dopadla tak jak dopadla a to finále byla opravdu jen formalita hráč/ka která/který táhne svůj tým od počátku hry vs. tupá/tupý hráč/ka, který/která se jen celou hru veze a sem tam se i urazí, či někoho pomluví a nakonec se staví do role svatého/svaté a kydá na závěrečné radě hnůj a ani nemá argumenty na dotazy proč si zaslouží vyhrát a mele jen kecy o své "super hře". Průměrná 3z5 ()

Guatemala (2005) (S11)

Komentář obsahuje části této série = pokud jste sérii neviděly, tak si tento komentář prozatím nečtěte. U tohoto pořadu jsem se bavil již jako malý kluk (jen přesně nevím jakou sérii z prvních sérií) a při sledování této série jsem si na to vzpomněl. Hodně mě pobavila (a potěšila) rada, kde chtěli vyřadit Garyho a on najednou vytáhl ten symbol imunity co našel někde na stromě a pak vydržel i další radu (škoda, že pak skončil). Nepochopím, jak se tak daleko mohla dostat Lydia, protože ta nic nedělala a stále postupovala.. A Jamie byl nakonec dobrý mag.r, což potvrdila i rada, kdy skončil. Celkově to byla zajímavá série se sérií podrazů, ale byla i vcelku předvídatelná, když to bylo po sloučení 6 na 4 a ti 4 museli poklonkovat 6, aby vykřesali naději, což je hnus. Být v pozici těch 4 tak co si ulovím je moje a sr.t na ně, když mě vyhodí tak ať, ale ne zadarmo. 4z5 ()

Panama (2006) (S12)

Komentář obsahuje části této série = pokud jste sérii neviděly, tak si tento komentář prozatím nečtěte. Opět si vzpomínám na mládí, kdy jsem sledoval pořad ,,Kdo přežije,, (jen přesně nevím jakou sérii z prvních sérií) a i u této novější řady se bavím. Oproti Guatemale je zde hned několik kladných změn a to hlavně jak skrytá imunita (hned je o drama postaráno, když dostanete 4 hlasy a váš soupeř 6, ale skrz jeho případnou imunitu můžete jít domů vy). Co se politikaření týče tak se tu stále drží kompaktní bloky z původních kmenů = různé intriky a přeběhlíci tu prozatím chybí (ač náznaky tu jsou a nějaká ta zrada taky nastane) na rozdíl třeba od Guatemaly. Fandil jsem Daniel a Arasovi (sice tyto typy nemám rád, ale Aras mi je nějak svým vystupováním sympatický). Nakonec se série vyhrotila a už tu byly nečekaná vyřazení, spory a nakonec i vítěz/ka mile překvapil/a. Terry si za hru zasloužil vyhrát nejvíce, ale nepřál jsem mu za jeho arogantnost, kdy jemu je 40+ je zkušený atd.. vyhrává a ještě se směje do ksichtu tomu koho porazí a je to mistr světa... 4z5 ()

Cookovy ostrovy (2006) (S13)

Komentář obsahuje části této série = pokud jste sérii neviděly, tak si tento komentář prozatím nečtěte. Opět si vzpomínám na mládí, kdy jsem sledoval pořad ,,Kdo přežije,, (jen přesně nevím jakou serii z prvních sérií). Tato série byla jednoznačně jednou z nejlepších sérií vůbec. Rozdělení na etnické skupiny bylo zajímavé a nastalo zde i noho zvratů ke kterým byli hráči i řekněme tlačeni možnostmi soutěže (viz návrh dezerce). Od vzniku dvou kmenů jsem jednoznačně přál Aitu zvláště po odchodu jejich dvou členů. Od počátku jsme si nejvíce oblíbil Yula a jsem rád, že série dopadla jak dopadla. Ostatní účastníci? Billy ze sebe dělal metalistu, ale leda nás metalisty ztrapnil (Dlabal na všechno a všechny a oháněl se tím jak jeho život je metal a kdesi cosi, když skrze tuto filozofii na vše dlabe tak ať nelze do Kdo přežije), Ozzy byl v soutěžích neskutečný, Yul vynikající stratég, Jonathan byl skvělý (Měl své dny kdy byl opravdu nepříjemný, ale on vnesl do hry drama.), Candice (Pohledná, ale tupá slečinka. Žasl jsme, když vyčítala Jonathanovi jeho 2. dezerci když i ona sama zradila kmen ta měla mlčet a šoupat nohama.), Adam (Namyšlený blbeček co nic nedělal a jen laškoval s holkami víc nic a až mu teklo do bot tak začal trošku myslet hlavou.), Nate (Další namyšlenec jakmile mu někdo řekl, že má něco udělat tak už pro něj hlasoval, aby ho vykopl + ty trapné gesta v porotě...) a Parvati to je kapitola sama o sobě (Namyšlená kravka co šla do hry jen a pouze flirtovat dokud jí neteklo do bot tak neznala v táboře nic a když šáhla 1x na mačetu tak si skoro usekne prst.) další postavy nebyly moc výrazné a spíše jen tak propluly touto sérií. Celkově jsem spokojen a dávám klasické 4z5 ()

Fidži (2007) (S14)

Komentář obsahuje části této série = pokud jste sérii neviděly, tak si tento komentář prozatím nečtěte. Opět si vzpomínám na mládí, kdy jsem sledoval pořad ,,Kdo přežije,, (jen přesně nevím jakou serii z prvních sérií), ale tato řada mne až tak moc nebavila hned z několika důvodů: 1. neměl jsme tu někoho komu bych hned od začátku vyloženě fandil 2. naopak dost lidí mne začalo víc a víc štvát 3. na začátek dostaneme plány, materiál atd.. a hle máme úplně vyšperkovaný tábor a pomalu na každé soutěži dostanu nějaké jídlo = fůra věcí zdarma . Co se hry jako takové týče tak jsem přál Lilian a Garymu, ale jejich brzký konec mému hodnocení taky nepomohl. Postupně jsme začal přát Yau-Manovi, který se choval po většinu série vzorně, nepodrážel a dokonce i dokázal dát důvěru hráči, který několikrát zradil a přesně proto nakonec prohrál (je fakt, že tah s tím, že dám ti auto a ty mi za to imunitu, kterou mě pošleš do finále byl geniální). Nepochopil jsem Dreamze, podrazy v průběhu se dají pochopit, ale finální podraz byl fakt hnus.. Tudíž z finálové trojky jsme nepřál nikomu,ale když bych musel volit tak dám hlas konečnému vítězi, protože ten byl z té trojky asi nejlepší.. 3z5 ()

Čína (2007) (S15)

Komentář obsahuje části této série = pokud jste sérii neviděly, tak si tento komentář prozatím nečtěte. Opět si vzpomínám na mládí, kdy jsem sledoval pořad ,,Kdo přežije,, (jen přesně nevím jakou serii z prvních sérií). Zvláštní řada od začátku do konce. Byl zde přílišný zřetel na odhalování se (snad každý díl se něco skrývalo a někdo se odhaloval a to chtěně/nechtěně) a v soutěžích byla až přílišná agresivita (fér hra je asi již neznámý pojem)... Co se hráčů týče, tak od začátku jsme fandil Amandě a posléze i Jamesovi. Bylo zde hned několik nezapomenutelných scén (1. Nechutně hubená a blbá Courtney omámila svojí ,,krásou,, a ,,skvělou postavou,, Frostiho = co to má jako být? Ten kluk je slepý? 2. James má 2 imunity, tvrdí jak ji použije, pokud bude cítit potíže. Na radě mluví, že se mu cosi nezdá, ale imunitu nevytáhne a končí = tím mne naštval 3. Jamie suverénně vytáhne ,,imunitu,, což imunita ani není 4. cílené prohry v bojích o imunitu ) => vítěz mne zklamal a bez ohledu na pár výborných scén mne tato řada až tak moc nebavila. 3z5 ()

Mikronésie (2008) (S16)

Komentář obsahuje části této série = pokud jste sérii neviděly, tak si tento komentář prozatím nečtěte. Opět si vzpomínám na mládí, kdy jsem sledoval pořad ,,Kdo přežije,, (jen přesně nevím jakou serii z prvních sérií). Tato série byla jednoznačně jednou z nejlepších sérií vůbec. Základem je veká skupina favoritů, tedy nejoblíbenějších hráčů Kdo přežije vs. skupina naivních fanoušků. Jednoznačně jsem fandil dvojici Amanda+James a po nich Yau-man. Od začátku série překvapila velmi velkým počtem podrazů a záludností již od prvních rad a totální snahou vyřadit silné členy týmu bez ohledu na to, že bez nich nebudu vyhrávat výzvy a ,,podřezávám si pod sebou větev,, (viz hlavně fanoušci - vyřazení Mary, následně Mickeyho a poté Joela, či u favoritů vyhození Yau-mana, kde to nebylo o síle, ale o jeho hráčském umění a strachu z něj.). Po sloučení mě dost naštvala Parvati s jejím tahem spojit se se všemi a postupně vyhazovat chlapy a to i bývalé spojence (Ozzy, James) a vůbec to spojení s kr.vou Natalie byl hnus... Překvapil odpad dvou silných hráčů ze zdravotních důvodů a odjezd jedné hráčky z důvodu, že to nezvládá a odchod hned 1. favorita, protože to chce již zabalit. A opravdu nezapomenutelné bylo vyřazení Jasona a Erika to byli takoví tupci to svět neviděl.. Hlavně Erik to je fakt kapitola sama o sobě... Finálová dvojice nepřekvapila, ale vítězství Parvati ano... Fakt by mne zajímalo co měla Amanda dělat, aby jí porota dala hlasy? V Číně hrála s Toddem hru, kdy s ním intrikovala a podrazila dost lidí (ač byla v intrikách č.2 tak intrikařila) a na radě se jí to vrátilo tak, že to je prolhaná intrikářka a že Todd alespoň přiznal barvu = 1 hlas... Zde? Hraje férově, nepodráží spojence, když se měl kopnout Ozzy, tak do toho nešla, když měl letět James tak by do toho taky nešla pak ji ta smečka kolem Natalie chtěla vyhodit ona to ustála.. Výzvy opět zvládala bravúrně a na radě ji zase dají ,,pokouřit,, že nehrála agresivně a že se dostala asi do dvou hádek a tím pádem si ty prachy nezaslouží, protože Parvati intikařila a hrála agresivně... = buď nedostala hlasy za svoji citlivost/pláč nebo za to, že nebyla hlavní intrikář? Fakt nechápu ať dělala co dělala tak to bylo špatně a prachy dostane sketa Parvati, kterou Ozzy nakonec pěkně setřel. Dávám 4z5 (Kdo přežije je skvělý pořad, ale na 5z5 to už z principu nemá, ač zde jsme to výrazně zvažoval) ()

Gabon (2008) (S17)

Průměrná série, kdy jsme fandil netradičně týmu, který vyhrával. Protočení kmenů situaci zamotalo a víc jsme se zaměřil na jednotlivce. bylo zde dost zvratů kór s falešnou imunitou, ale celkově to byla možná lehce nadprůměrná, ale víc nic. Hráči nebyli moc zajímaví, ale po krátké době jsem si velmi oblíbil Boba takový starý "mazák" co učí fyziku a tak svěle si vedl na všech frontách a ani nehrál jako sketa. A vítěz/ka? Spokojenost. 3z5 ()

Tocantins (2009) (S18)

Průměrná série, kde jsem měl problém si vůbec někoho oblíbit Coach mě jednu chvíli štval pak jsem mu fandil, aby mě zase štval obdobně Sierra. Erinn mi byla z počátku sympatická a jak si začala více "otevírat hu.u" tak mě také omrzela.... Fakt ani nevím komu jsem vyloženě přál. A průběh? Prohra silnějšího kmene se slabším? Absence strategie atd... co zde hledat? Snad jen věčné urážky a shazování Sierry a příběh kolem Coache víc nic. Vítěz/ka ? Budiž. Prostě průměrná série, která nenadchne, ale ani neurazí. 3z5 ()

Samoa (2009) (S19)

Povedená série Survivora. od počátku jsem fandil Foa Foa a hlavně Natalie. Série byla prošpikovaná velmi pohlednými hráčkami, což určitě přidalo této sérii na oblibě. Russel je pan hráč a co zde předvedl bylo úchvatné až tak, že jsem si toho kluka skoro oblíbil a skrze něj gradovala koncovka. Co předvedli Galu bylo opravdu trapné taková dominance nosánky nahoře a pak? Bída a utrpení tolik hlasů to mělo být imunita neimunita pohlídat si to a pápá šáteček. No co s vítězem/vítězkou jsem spokojen a řada mne bavila. 4z5 ()

Hrdinové proti padouchům (2010) (S20)

Série byla opravdu plná hvězd a nezapomenutelných zvratů ať ji jde o tah J.T.ho či Parvati, či tahy tvrdého intrikána Russella. Celkově mi zde několik hráčů vůbec nesedělo a nechápu co na nich bylo hvězdného (Sugar - rídoby modelka co ve své sérii prd udělala, Courtney - opět prd ve své sérii udělala + stále vypadá podvyživená... Dále si nejsem jistý Randym a Sandrou) a to kdo byl padouch a kdo hrdina (J.T. je hrdina? Tak tam bych ho fakt necpal ano není ani padouch, ale hrdina určitě nebyl). Celou sérii jsme přál hráčům: Tom, James, Amanda, Rupert a celkem i Candice. Nevadili mi: Stephenie, Coach, Jerri a Danielle (strašná kr.va, ale dá se na ni dívat).Kdybych této soutěži někdy dal 5z5 tak této, ale zařekl jsme se, že tento pořad nikdy 5* nedostane tudíž dávám pouze 4z5. ()