Kto prežije

(relácia)
  • Česko Kdo přežije (viac)
Rozhovor 2
Dobrodružný / Reality-TV / Súťažný
USA, 2000

Réžia:

Don Roy King

Účinkujú:

Jeff Probst (moderátor), Amber Mariano, Richard Hatch, Judd Nelson, Kimmi Kappenberg, Rudy Boesch, Jenna Lewis, Sugar Kiper, Jenna Morasca, Jerri Manthey (viac)

Série(46)

Survivor je televizní reality show, která je v různých podobách vysílána v mnoha zemích na světě. Hlavním principem této soutěže je vysazení soutěžících na izolovaném místě v divočině, kde soupěří o různé odměny a hlavní výhru v hotovosti. V soutěži se využívá systému postupného vyřazování, kdy soutěžící hlasují proti dalšímu členu v kmeni dokud nezůstane poslední soutěžící, který kromě výhry získá i titul "Poslední trosečník" ("Sole Survivor"). Soutěž je také obrovským sociálním a psychologickým experimentem, kdy je možné pozorovat různé typy lidí, jak se k sobě navzájem chovají za různých okolností a v různých podmínkách. (oficiálny text distribútora)

Recenzie používateľa WolfIssen k tomuto seriálu (35)

Kto prežije (2000)

Tak jsem se na to musel podívat znovu, tenkrát, když to bylo v tv poprvé, neviděl jsem celou sérii. Až na pár jedinců, nijak charakterově výrazné. Určitě to měl vyhrát Rudy, už jen za to, jak někteří lidi, když chtějí, dokáží v 72 letech vypadat a navíc vydržet více jak měsíc ve zhoršených podmínkách. Jinak tato série je tady špatně popsaná v sekci hrají a má špatný plakát. ()

Austrálie (2001) (S02)

Výborná série, oblíbený soutěžící Michael Skupin, moc velká škoda jeho zranění. Jen mi na této sérii vadili ty křesťanské žvásty, ale co se dá dělat :-) ()

Afrika (2001) (S03)

Opět povedené, úplně z jiného prostředí, dost se přitvrdilo, protože s vodou a zvířecími obyvateli savany to soutěžící neměli jednoduché. Oblíbení soutěžící Frank, Lex, Big Tom, Ethan. ()

Markézy (2002) (S04)

SPOILER!!! Nejoblíbenější soutěžící Hunter, Gina. Opravdu skvělá řeč vypadnuvšího Huntera a ukázkově spolupracující kmen Rotu, do kterého by právě Hunter a Gina skvěle zapadli. Škoda, že se dostali mezi tu partu povalečů z kmene Maraamu. Opět tady otravně působí neustálé děkování bohu, hlavně od Vesepie a Seana... Finále je opravdu zajímavé, protože tady jde vidět, že tuto soutěž může vyhrát každý, nemusí to být ten nejsilnější, nejrychlejší, nejchytřejší nebo nejprohnanější soutěžící. Tammy to výherní dvojici pěkně a pravdivě vmetla :-) ()

Thajsko (2002) (S05)

Během celé soutěže mě fakt ani trochu nenapadalo, kdo by mohl vyhrát. Soutěžící nejsou příliš výrazní, možná jen skejťák Robb, za povšimnutí stojí pěkné holky Stephanie, Tanya a Erin :-) Oblíbený soutěžící asi Jake a trochu Bryan, ikdyž některé jeho názory jsou jak z doby před 200 lety, např., že ženy patří jen do kuchyně a k úklidu... Nejprotivnější xichty v dosavadních sériích: Clay + Penny + Ghandia. ()

Amazonie (2003) (S06)

Rozhodně velice zajímavá série už jenom proto, že všichni soutěžící, jak kluci, tak holky jsou na tom fyzicky velice dobře. Oblíbený soutěžící: samozřejmě pološílený Matthew :-D Podle toho, co jsem o něm četl na netu, je to přesně ten typ člověka, který se sem absolutně hodí. Nejhezčí holka: Jenna Morasca :-* ()

Perlové ostrovy (2003) (S07)

Tak to je nářez, super soutěžící, mnou oblíbený je Rupert. To je borec a je veliká škoda, že uvěřil a nedal si většího majzla. On je přesně ten typ, který by měl takovouto soutěž vyhrát. Bylo mi ho líto, prostě sympaťák, outdoorista, rybář a už od pohledu fajn chlap. Výborné soutěže, scénář ala pirátství, prostředí atd. Prozatím nejlepší série. ()

Návrat hvězd (2004) (S08)

Tak to je teda jízda :-) Hatch definitivně potvrdil, že je to jen tlustý, arogantní, slizký teplouš, kterému se občas člověk musí fakt zasmát. Sue zase potvrdila, že už to není ta ostrá ženská, na jakou si hrála, když ji položilo, že se o ni teplouš Hatch otřel svým malým pinďourem :-D RUPERT opět válí, podle mě jeho osobnost těžko v této soutěži někdo překoná. Myslím, že ho ale dost sere ten namachrovaný nesympatický fracek Boston Rob... Oblíbení hráči: RUPERT, Big Tom, Lex, Alicia, Jerri. Big Tom mě ale moc zklamal, když se jako malý kluk držel Bostonových červených trenýrek... Z finálové dvojice se jednomu chce zvracet a porotě očividně taky. ()

Vanuatu (2004) (S09)

Jedna z těch méně zajímavých sérií, co se tedy hráčů týče. Vítěz nic moc, honil si ego na tom, že výzvy v podstatě vyhrával nad ženskýma. A to jedna měla 60 let, druhá 50 let a třetí 40 kg i s botama a postelí :-D Do té doby se mu spíše nedařilo a byl jen šedým, nevýrazným průměrem. Klobouk dolů před učitelem Chadem, který má protézu nohy a výzvy zvládal v pohodě. Julie Berry fakt kočka !!! ()

Palau (2005) (S10)

I přesto, že oba kmeny mají dost schopných a silných lidí, tak prostě Ulong má hold smůlu... Stephenie je jednou z nejhezčích, nejsilnějších i nejschopnějších ženských soutěžících. Oblíbení, nejschopnější a nejsilnější hráči: Tom, Ian, Bobby John, Stephenie. ()

Guatemala (2005) (S11)

Fandil jsem od začátku Stephani. Připadalo mi, že spousta lidí se tou hrou proválela na zemi. ()

Panama (2006) (S12)

Oblíbení soutěžící: Bruce a Terry. Terry je borec, jde vidět, že je voják a nic jej nezlomí, ani když se do něj ostatní pořád naváží, hlavně ke konci. Velká škoda Bruce a jeho zažívacích potíží, že musel odejít ze hry. Typický Japonec, taktní a zdvořilý, nechybí mu ani mistrovství v bojovém umění. Shane je prostě magor :-D a Cerie patří spíše na gauč :-) Zábavná série, která nepostrádá nic z předchozích řad a má spoustu novinek k dobru. ()

Cookovy ostrovy (2006) (S13)

Jedna z těch tahounských, hodně bavících řad, hlavně kvůli novým zvratům a v neposlední řadě zajímavým soutěžícím. Oblíbenci: Ozzy, Yul, Cao Boi. Byl jsem rád, když jsem viděl, že mládě tereje se vrátilo i s hnízdem zpět k jednomu z rodičů na strom. Ukázal se dobrý charakter hráčů, kteří při shánění vajíček nechtíc hnízdo i s ptáčetem shodili. Pohodový metalista Billy taky pobavil :-) "Hispánská kutura není moje kultura, má kultura je metal". / "Škoda, že jsme neměli metalový kmen". :-D ()

Fidži (2007) (S14)

Spousta výrazných chatakterů, zvratů, tajnůstkářství. Každý díl stojí za to a pobaví, např. čtveřice, která si říkala 4 jezdci :-D Hned na začátku jeden kmen žije v luxusu jako na dovolené a druhý prakticky ve všem živoří a navíc prohrává co může. Hodně zajímavé tahanice o tajnou imunitu. Oblíbení hráči: sympaťák Earl, silák Boo, inteligentní Yau Man a pobavil nejvíc Rocky. Naopak Dreamz si vysloužil příčku největšího z...da v dosavadí historii hry. Určitě další top série. ()

Čína (2007) (S15)

Při vyhlašování vítěze v hollywoodském studiu měl Jeff pravdu, je to jedna z nejlepších sérií soutěže, alespoň z těch dosavadních. Takovou koncentraci blbců a arogantů byste těžko v jiné sérii hledali :-D Možná proto soutěži nechyběl spád, zvraty a intriky, to vše okořeněné vkusným vsazením do čínské kultury a spoustou nových soutěží. Jediný člověk, který ví, co říká, chová se normálně a přirozeně je James, a byl to můj oblíbený soutěžící od začátku. Naopak z vítěze se mi zvedal žaludek už od začátku hry. ()

Mikronésie (2008) (S16)

Spoiler!!! Vskutku šílená série, složená na jedné straně z lidí, kteří tu hru žerou a na straně druhé z lidí, kteří ji žerou a naučili se ji hrát :-) Nemá smysl tady popisovat klíčové momenty, zvraty a zranění, ale za největší šok považuju kmenovou radu, kdy dal NAIVNÍ Erik imunitu Natalii a stal se největším důvěřivcem, naivkou a hlupákem v dosavadní historii soutěže. Vcelku smutný moment vzhledem k tomu, že po vypadnutí mých oblíbenců Joela, Ozzyho, Jamese a Jasona jsem mu fandil. ()

Gabon (2008) (S17)

Ikdyž se ze začátku zdá, že budeme mít tu čest s nezáživnou sérií s nepříliš výraznými soutěžícími, po pár dílech se ukáže opak. Překvapující je rovněž i to, že soutěžící si nijak přehnaně nestěžují na podmínky, ve kterých během soutěžě žijí. Mým oblíbencem se stal nejdříve Ace a potom hlavně Bob, který je dalším z těch, pro které je tato soutěž jako stvořená. ()

Tocantins (2009) (S18)

Ikdyž tato série by ode mě mohla dostat vyšší hodnocení už kvůli nádhernému prostředí, musím zůstat u průměru, protože tato soutěž je především o soutěžících a ti, jak se mi zdá, jsou v této sérii jedni z nejslabších. Nevýrazné typy, které se snaží být výrazní jen svou vypatlaností, egoismem atd., například namachrovaný egoista, který se někdy vůbec neposlouchá, někdy se naopak poslouchá rád a hodně - Coach, rádobyvtipný, nesympatický mormon Tyson... ()

Samoa (2009) (S19)

Ikdyž jsem Russella ze začátku nemohl ani vidět, postupem se stal mým favoritem a soutěžícím, který skvěle ukázal, jak tuto hru chytře a vychcaně hrát. Akorát mu nedošlo, že u žádné poroty potom nebude mít šanci na hlas :-) ()

Hrdinové proti padouchům (2010) (S20)

Tak se nám z Kdo přežije začíná trochu stávat líheň celebrit, ale to vůbec nevadí, protože tato série je stejně jako série All stars našlapaná a zábavná. Oblíbenci: RUPERT, James, Russell. Kdyby hrál i Ozzy a Michael Skupin, bylo by to ještě zajímavější :-) ()