Adult Trainee

• Južná Kórea 어른연습생
všetky plagáty
Južná Kórea, 2021, 7x40 min

Anet21

⚪V začiatkoch, teda v prvých dvoch dieloch fajn, skoro to pôsobí, že to ide búrať nejaké kórejské vzorce a formálne postupy seriálov pre mladých a hovoriť o probléme, ktorý sa aj u nás málo rozoberá - závislosti od sledovania pornografie u dospievajúcich, ktorí si potom nevedia nájsť reálny vzťah.⚪To sa v prvých dvoch dieloch aj vlastne deje, i keď celá problematika nie je rozoberaná nejak explicitne, ako by sa najprv mohlo zdať. No, v ďalších 5 dieloch sa celá inovatívnosť stratí a scenárista sa uchýli k hlúpym motívom ,,najlepší kamaráti, čo sa milujú od detstva si to konečne priznajú" a ,,škaredka s nadváhou, o ktorú prejaví záujem najkrajší chlapec zo školy."⚪ Toto všetko vyznieva absolútne pozérsky hlavne preto, že sa scenáristi snažia navodiť dojem, že ich miniséria hovorí o reálnych problémoch a sociálnych interakciách, s ktorými sú mladí konfrontovaní. No, úplne, tie klišé archetypy narácie sú úplne realistické problémy.⚪ Nebyť tých prvých dvoch dielov, ktoré hovoria o súčasnom tabu, aj keď aj to dosť slabo a pateticky, išlo by zas iba o romantickú minisériu pre mladých, ktorá je síce pekne nakrútená, ale neponúkne nič nové.⚪ ()

sarulefilm

Tři krátké romantické příběhy ze střední školy, které na sebe nijak nenavazují, a jediné, co je spojuje, je hra na exploataci. Jedná se Béčkový seriál, na kterém je opravdu vidět, že byl levný,  jednak v hercích, ale třeba i kameře a stylu vyprávění. Celé to trochu připomíná web dramata. Ale když přistoupíte na to, že nesledujete nic moc kvalitního, tak je to fajn oddechovka. Nejvíc se mi líbil ten druhý příběh, který má i nejvíc prostoru. I když je celkem vtipné, že si to hraje na trochu skandální seriál z asijského hlediska, tak to pak zase zajede do těch upjatých kolejí. Není to žádná korejská Euphoria. ()