Koncert Iné Kafe

• Slovensko Iné Kafe - 25 rokov Symphonic – Live in Bratislava
Hudobný
Slovensko, 2020, 90 min

Vratko Rohoň

Osláviť 25. výročie so symfonickým orchestrom sa rozhodla kapela Inekafe. Punk a symfoňák je spojenie, ktoré s NTC zatriaslo v januári 2020 pri príležitosti 25. výročia existencie kapely. Koncert so 40-členným symfonickým orchestrom. (Arsenal83)

Arsenal83

Mám veľmi rád túto kapelu, ale orchester sa im nehodí, ani obleky a polovicu koncertu odspievali diváci lebo Vraťo nevládze už pri prvej pesničke... Takže tri hviezdy len z nostalgie. ()

freddy

Pokud mám pro nějakou kapelu slabost je to pop-punková slovenská kapela Iné Kafe, jejichž hudbu jsem poprvé slyšel před 20 lety. Jejich texty mají hlavu a patu, v různých fázích svého života jsem si v jejich repertoáru vždy našel písničky, které jako by byly o mně a pro mě. A kromě toho se mi na jejich písničky fakt dobře cvičilo ve fitku. Proto jsem vzal zavděk jejich koncertem k 25. výročí existence kapely, jež se konal ještě před všemi covidovými opatřeními 15.1.2020 v Bratislavě. Jelikož jsem ale dopředu nevěděl, o jaký koncert půjde (TV JOJ neposkytla žádné bližší informace), byl jsem překvapen, že pop-punk styl kapely se spojil s 40členým pražským symfonickým orchestrem a jejich songy dostaly nový kabát, kdy z pop-punku byly najednou jemné balady, a některé songy dokonce odzněly beze zpěvu jen v novém symfonickém hávu. Lídr kapely Vratko Rohoň v košili, vestičce a motýlku vše zvládl na výbornou a bylo poznat, že vše bylo perfektně nazkoušeno a secvičeno. Až se mi skoro nechtělo věřit, že tohle je ta kapela, na jejímž koncertě u nás v Budějcích v hudebním klubu pro cca 200 lidí jsem pařil seč mi síly stačily, až ze mě tekl pot. Potěšilo mě dále zjištění, že Národné tenisové centrum v Bratislavě bylo narvané fanoušky, kteří s kapelou zpívali s neskrývaným nadšením jejich songy. Tohle se povedlo a já dostal svou dávku milované hudby. Takže nemohu jinak než hodnotit maximálním počtem! ()

BFG2000

Freddie to vystihl výborně, takže já už se nebudu opakovat. Tohle je zkrátka splněním snem nejen každého fanouška kapely, ale i kapely samotné.  Navíc vše okořeněné citlivým spojením se s orchestrem.  Wow. Tleskám. ()