Archivní záběry a vtipné skeče v komediální retrospektivě roku 2021, který nám přinesl velké trable a taky pár příjemných událostí. (Netflix)

wel.wel

Pohled tvůrců na rok 2021 i na předchozí 2020, britsky Monty Python mockumentary forma,  odpovídá tomu, co jsme žili. … Tohle jsou mé příběhy. Při přejezdu ze Zličína (Praha) do Kunratic (Praha) nás z/kontrolovali policisté, protože jsme přejížděli po okruhu (to už není Praha). Do nemocnice, rozloučit se s mým blízkým, jsme se nedostali; všechny návštěvy byly zakázané. Pohřeb probíhal v úzkém kruhu nejbližších; byl nařízený omezený počet lidí, kteří se mohli pohřbu zúčastnit. Dálnice byly prázdné, nikdo nikam nejezdil. Na procházce v lese jsme se jiným lidem vyhýbali s dvoumetrovým odstupem.  Do obchodu jsme chodili nakupovat v rouškách a rukavicích. Co se dalo, jsme nakupovali online. V práci jsme dvakrát týdně absolvovali povinný výtěr nosu. … Člověk z toho všeho může upadnout do deprese, nebo může tu chytrými tu přihlouplými fóry situaci zlehčovat. Oba filmy zvolily satirickou notu a provedly nás geopolitickými událostmi let 2020 a 2021 z pohledu Británie a USA.  Pro mne to byl relax, takže moc díky za něj. ()