DaweForeman

Tentokrát tu máme 10 dílů opět braných jako OVA, než hodnotné pokračování, s tím, že je to rozděleno do třech příběhů, které navazují na události v dvojce. Kojou se tu musí poprat s faktem, že Asagi o něm ví, že čtvrtým potomkem; Yukina se čím dál víc propadá do faktu, že stává nevěstou upíra; u Nagisy nás čeká nejedno překvapení; setkáme se tu se spoustou známých i nových tváří; konečně se něco dozvíme též o podstatných faktech minulosti a především vysvětlení situace s Avrorou, Kainovou kněžkou, úmyslech Vatlera; nových přisluhovačích; a o trochu nejasných událostech z budoucího střípku na konci první série. Každopádně příběh se hezky ubírá postupně kupředu, i když trochu prazvláštně, kdy to vypadá, že se ta novela asi celá zfilmuje (což je v tomhle případě celkem důležité, protože by to byl pak jen fanservis s trochu fantasy prvkem a bez objasnění jednotlivých tajemství daného světa). Na to že je to už třetí série, tak bych čekal, že vztahy mezi jednotlivými postavami budou na úplně jiné úrovni, ale bohužel se to pořád drží určitý odstup, jak už tomu běžně bývá u japonské produkce a nechá si to pravděpodobně až na konec. Překvapení je tu opět dost, akce už je tak nějak pořád to samý dokola, kdy se opakují jedny a ty samý hlášky, animace se drží na svém (takže pořád bez zlepšení svých much) a po hudební stránce je to opět zajímavé. ()