Na konci prvej série prebiehal spoločný život manželského páru cisára Franza a cisárovnej Sisi na pozadí vojny a smrtiacich konfliktov. Politické a súkromné problémy dvojice však pokračujú i v druhej sérii. Zatiaľ čo Sisi sa snaží byť silná pre svoj ľud, aj manžela, Otto von Bismarck hrozí, že vystaví Rakúsko novej vojne. Sisi navyše trápi život v zlatej klietke, hoci úspešne pracuje na svojich diplomatických zručnostiach. Mladá cisárovná sa nakoniec vydáva na diplomatickú cestu do Uhorska, kde na ňu zapôsobí nielen rozľahlosť Puszty a prostý život miestnych obyvateľov, ale aj gróf Gyula Andrássy, s ktorým sa stále viac zbližuje. Sisi, rozpoltená medzi charizmatickým vodcom rebelov a svojím manželom, musí nakoniec učiniť ťažké rozhodnutie... (RTVS)

mira007

Oproti S01 zlepšení v menším počtu přesřelených extrémů, ale jinak je to samozřejmě furt telenovela. Jsou tam lidi v kostýmech, hrady, zámky, historické ososbnosti, události, ale všechnno to je jen zástěrka pro jednoduchý naivní milostný trojuhelník. Ale v rámci žánru se na to dá koukat. ()

NinadeL

Druhá série je vsazená do prvního období, ve kterém se císařovna Alžběta začala emancipovat, reprezentovala, často pobývala v Uhrách. Svou dějinnou úlohu měla splněnou, tedy tři porody včetně jednoho chlapce. Tyto roky nebývají tak často dramatizovány a mohou být pro některé diváky překvapivé. Vyjednávání s von Bismarckem, setkání s Napoleonem III., románek s hrabětem Andrassym... Vrcholem je samozřejmě korunovace 1867. ()

hannahmontan

Na tuto řadu jsem se upřímně těšila, čekala jsem velkolepý návrat, který mě ohromí. No, kde začít, za kostýmy a vlastně i za prostředí dávám hvězdu a pak i za hlavní představitele, na které se hezky koukalo a to jak na Franze, Sissi a i na maďarského hraběte. Co se mi ale nelíbilo byl děj, který se mi zdál od historických událostí totálně mimo. Hrozně mě rozčilovala dcera prostitutky z prvního dílu, Marie, která neustále narušovala vztah Sissi a Franze a dokonce Sisi pořezala. To jsem nepobrala, kdyby to udělala v reálném životě, skončí na popravišti, ale ne, madam uteče jako fracek a skončí na bitevním poli u Hradce Králové, kde jí v boji zahlédne Franz a přispěchá jí na pomoc. Tato postava mi přišla zbytečná a pro příběh s historickým pozadím přímo nevhodná. Dále mě zarazil románek mezi Sissi a hrabětem Andrasi. Jako což o to, muž je to pěkný, ale nečekala jsem, že se s ním bude pelešit a časem to vypadá, že Franze neměla vůbec ráda. Nevím, prostě asi mám Sissi zidealizovanou z příběhu s Romy S., kde mezi ní a Franze nikdo nesmí, tady mezi ně ulehají špinavé děvky a ona se za trest peleší taky. Nevím, prostě mě tento seriál moc dějově nezaujal a jsem zvědavá, zda je tohle poslední tečka nebo bude další řada. ()

• Rakúsky cisár František Jozef I. (Jannik Schümann) sa bitky pri Königgrätz osobne nezúčastnil a nebol v bitke zranený. Do bitky nezasiahli ani maďarské jednotky, a preto tam nebol zranený ani gróf Gyula Andrássy (Giovanni Funiati). (Arsenal83)