Druhý dech

Československo, 1988, 14 h 32 min (Minutáž: 65–71 min)

Réžia:

Hynek Bočan

Scenár:

Ivo Pelant

Kamera:

Ivan Šlapeta

Hudba:

Karel Svoboda

Josef Abrhám, Vladimír Kratina, Naďa Konvalinková, Ivana Chýlková, Jiřina Bohdalová, Miloslav Štibich, Marek Vašut, Veronika Žilková, Stella Zázvorková, Alice Chrtková, Věra Kubánková (viac)

Seriál z prostředí české vesnice. Tvůrci v něm zobrazili osudy a příběhy lidí, pracujících v zemědělství v 70. letech. Hlavní postavou je veterinář Ing. Jiří Vydra, který opouští své klidné místo na fakultě vysoké školy zemědělské, nevěrnou ženu i Prahu. Odchází na vesnici, kde přijímá místo zootechnika v nově otevíraném teletníku. Problém je v tom, že on téhle supermoderní veletovárně na telata nevěří. (Česká televize)

Recenzie používateľa bubun k tomuto seriálu (3)

Konec konců v koncích (1988) (E06)

V této epizodě uvidíte kolaps Kratiny ("Já z tebe udělám sněhuláka!"), a to dokonce několikrát. Nadšenci ocení Chýlkovou a její pokus o nápodobu lizarda (již v rekapitulaci na začátku dílu). ()

A byla svatba veliká (1988) (E07) odpad!

Super věc, slyšet Gottovu skladbu Beatles v podání cimbálovky. A pozor, není to naposled, co v rámci tohoto seriálu tuto píseň uslyšíte! ()

Osmistá první kráva (1988) (E08)

Všechny tři hvězdičky dávám za ultra bizarní scénu s Abrhámem vyhrožujícím novému milenci Chýlkové veterinárníma kleštěma. V tomhle seriálu jsou magoři úplně všichni. Snad až na Čepka, ten je zas podivně klidný, vyrovnaný a empatický. Kdyby to byla realita, tak by se buď odstěhoval, nebo by se taky zcvoknul. ()