Bulgasal: Nesmrtelní

• Južná Kórea Bulgasal

Nesmrtelný muž prokletý už od narození touží po pomstě. Vydá se proto získat svoji duši zpátky a ukončit krevní mstu, která trvá dlouhých šest set let. (Netflix)

Recenzie používateľa Koral17 k tomuto seriálu (3)

Bulgasal: Nesmrtelní (2021)

Nejhorší kletba, která byla na tento seriál uvalena, je jeho přepálená délka. Napínavou a poměrně akční první polovinu bohužel zastínila poslední třetina seriálu, vyplněna především dialogovou vatou o nesmrtelnosti chrousta, pardon, o nesmrtelnosti Bulgasala. Asi ani rozpočet nebyl ideální. Historický i současný příběh se převážně odehrává v jednom lese a v několika domech mimo civilizaci. Nečekejte proto žádné honičky nebo jiné akce v ulicích Soulu. Celkově jsem měla spíš dojem divadelní hry s několika málo herci, kteří se opravdu snažili, aby udrželi poměrně statický a natahovaný příběh. Dařilo se to především představiteli Bulgasala (Lee Jin-wook), který podal nadprůměrný výkon a vyšel s čistým štítem i z některých emočně přepjatých romantických a „rodinných“ scén. Velmi zaujal také výkon Lee Joona v postavě Ok Eul-taeho. Zejména když se objevil v příběhu poprvé, tak ve mě zanechal opravdu silný dojem. Ale i některé jeho další výstupy byly dostatečně nervy drásající. Nevadilo mi, že Bulgasal a Nestvůry v současnosti neměly nějaký zvláštní vizuál, právě naopak, jejich děsivost byla hlavně v tom, že vypadali a žili jako obyčejní lidé. Celkově seriál považuji za mírný nadprůměr se zajímavým původním nápadem, který zvýrazňují výborné herecké výkony lidí i Nestvůr a vydařená audiovizuální stránka, naplno uplatněna zejména v historických scénách. ()

Epizoda 4 (2021) (E04)

Tato epizoda byla výborná, zaujalo mě, že tísnivou, hororovou atmosféru dokázalo vybudovat několik akčních chlápků ve středním věku. Nepotřebovali žádné složité líčení ani extra speciální efekty, stačilo jedno skladiště, dvě auta, jeden dům před demolicí a zejména několik opravdu sugestivních hereckých výkonů. Vždyť kolik „parády“ udělal jen ten bývalý řidič dálkového autobusu. ()

Epizoda 11 (2022) (E11)

Tato epizoda je pro mě zatím nejslabší, příliš pomalá a s důrazem na uměle působící a protahované dialogy o rodině, lásce a přátelství, které jen vyplňují čas.  Akci přinesla až poslední čtvrthodinka, ve které opět zářil herec Lee Joon v roli Ok Eul-taeho. ()