Harry Potter: Bradavický turnaj čtyř kolejí

(relácia)
  • USA Harry Potter: Hogwarts Tournament of Houses

V tomto speciálním čtyřdílném pořadu se při příležitosti 20. výročí uvedení prvního filmu o Harrym Potterovi představí fanoušci kouzelnického světa, kteří dostanou šanci prověřit své znalosti a získat trofej pro vítěze Bradavického turnaje kolejí. (HBO Europe)

LukasKalasek odpad!

Gay co žije v bytě s dvěma kočkama a zároveň člen mrzimorského týmu je ta nejvíc mrzimorská věc co jsem kdy viděl. Otázky by mohli nevědět snad jen ti co v životě neslyšeli jméno Harry Potter. Btw jméno J.K. Rowling, díky které tam všichni mohli být, nezazní ani jedinkrát, proč asi. ()

Hexa

Tak nebudu hodnotit prvních 10 minut 1. dílu, protože kdyby ano, musela bych ubrat aspoň dvě hvězdy... Ale zbytek se mi líbil. Vědomostní soutěž o HP se zajímavými otázkami/hry a sem tam se ukáže někdo z filmů. Mudlům to asi nic neřekne, ale pro fanoušky HP je to zajímavá oddychovka. ()

makakus odpad!

Hned na začátku zjistíte, že je to celé fake. "Náhodně" vybraní soutěžící jsou předem pečlivě zvolení, s převahou černochů,, jen proto, aby Helen Mirren mohla prohlásit, že Harry Potter mohl být vlastně i černý. Vlastně omluva za tvůrce, že v hlavních rolích jsou nespravedlivě jen bílí. Celá soutěž je zoufale předstíraná, nic není pravda, je to jen trapná hra na hru, odpovědi podle scénáře. Odporný, prolhaný a velmi nudný odvar z Chcete být milionářen a Jeopardy. Jak to vůbec mohlo vzniknout?!? ()

riza-do

Bradavický Chcete být milionářem v hezkých kulisách připomínající filmové kulisy a nápadem hodný stovek aplikací na GoogleMarketu. Vše sestříhané typicky americkým způsobem do extrémně dramatického hávu s otázkami, které by uhádl i průměrný fanoušek. Překvapivě však ne ten, který se přihlásí do této soutěže a je "náhodně" vybraný z diváků. 20. výročí oslaveno hezkým nápadem, ne až tak dobrým provedením — holt bych očekával něco víc než jen kvíz. ()

karolina.val

Ten, kdo se o Harry Pottera trochu více zajímá, musí již od začátku zákonitě poznat, že celá soutěž je předem promyšlená. O výběru soutěžících do týmu se ani nebudu zmiňovat, ale také tam jsou jisté narážky. Každopádně, s autenticitou se tu nesetkáte. Je to striktně připravený marketingový tah, aby to zaujalo lidi, kteří o HP nevědí skoro nic (protože nejsou fanoušky a z filmů, pokud je viděli všechny, si příliš nepamatují, o knihách nemluvě). Vrchol ovšem byl, když sami tvůrci tam zařadili otázku, u které měli špatně "správnou" odpověď a tím připsali body druhému týmu. Otázky celkově mi přišly dost jednoduché, až na minimum výjimek, které bych dokázala spočítat na prstech jedné ruky. Mám ráda Helen Mirren a nejsem ani proti tomuto typu soutěží, ale tomuhle jsem dala šanci a moc se to nevyplatilo. Dokoukám i čtvrtý díl, abych se dozvěděla, jestli jsem měla pravdu i v poslední domněnce a tím to skončí. Studio bylo vyzdobené pěkně, zapůjčování předmětů z natáčení je také fajn, ale když tomu chybí základní věci, tak mě to zkrátka nebaví. ()

FemmeFragile odpad!

Musím s politováním říct, že Bradavický turnaj mě v maximální možné míře zklamal, a to tak, že jsem zatím viděla pouze první díl, a nemám po něm ani tu nejmenší chuť ztrácet čas zbylými třemi. Celé to na mě působilo jako některé vědomostní soutěže z české produkce. A tím nemyslím ještě relativně ucházející AZ Kvíz nebo Bludiště, ale spíš béčkové (až céčkové) stupidity typu Co na to Češi, Máme rádi Česko a Na lovu. To celé v typicky americké přezdobené omáčce. Velmi mi tam chyběl vliv britské kultivovanosti, který byl jinak pro HP filmy typický. Jakkoli mám ráda Helen Mirren, tak v Turnaji kolejí mi v roli "moderátorky" vysloveně lezla na nervy. Problémem nebyly ani tak primitivní otázky, které pokládala (za to ostatně ani nemůže, to je věc režie), ale spíš přehnané nadšení z toho, když někdo na tu primitivní otázku dokázal správně odpovědět. Systém hry (výběr hráčů, jejich střídání a zapojení celé "koleje") mi přišel absolutně nelogický a divný, stejně jako to, že hrály vždy jen dvě koleje proti sobě, přičemž ve finále chyběla čtvrtá kolej (jak jsem si nechala vyspoilerovat od kamarádky, abych se nemusela dívat). Proč? Proč nemohly proti sobě hrát všechny koleje od začátku až dokonce, aby to lépe napodobovalo bradavický systém školního poháru? Lee Jordan, který se tu a tam objevil jen proto, aby oznámil bodový stav, který běžel na všech možných dostupných plochách, byl opravdu úsměvný... A jiného herce z HP franšízy jsme se "naživo" (alespoň v  prvním kole) nedočkali. Když Helen oznámila, že je někdo z nich přítomen, měla jsem pochopitelně jako fanoušci radost. Poté, co se z "přítomnosti" vyklubal jen nahraný vzkaz, mě radost opět rychle přešla. Nevyužít potenciál herců a nechat je jenom namluvit otázku (což klidně mohla dělat pořád dokola Helen) je pro mě trochu trestuhodné. Klidně mohli hrát společně s danými kolejemi, nějak se aktivněji zapojit, aby to byl pro přítomné soutěžící opravdu nezapomenutelný, životní zážitek. A jedním z posledních, ovšem nejvýraznějších problémů, byla pochopitelně obtížnost otázek. Když odhlédnu od toho, že byla většina z nich až trapně snadná, tak se mezi nimi přece jen našly poměrně citelné rozdíly. Bylo očividné, že koleje nedostávaly typově a obtížnostně stejné otázky - některé byli citelně těžší, než měl soupeř, takže by podle mého bylo jen fér, kdyby soutěžily všechny 4 koleje a všechny také odpovídaly na ty stejné otázky, jak už jsem zmínila výše. Zkrátka kolem a kolem, tohle každého potterheada, který s HP vyrůstal a stal se pro něj kultovní záležitostí, spíš víc životním stylem než oblíbenou knihou/filmem, zklame. Myslím, že zklamanější by nemohl být ani Hagrid, kdyby si koupil tříhlavého psa bez papírů, a vyrostla mu z toho čivava. ()

Vito_LePour

Příšerný cringe, jednoznačně předem vybraní soutěžící kvůli diverzitě, z nichž většina byla totálně nesympatická. Všichni brutálně přehrávali, včetně Helen, která ale celkově byla spíš průměrná než špatná. Hrané přemýšlení nad těmi nejjednoduššími otázkami bylo též docela trapas. Přijde mi, že snad předem i bylo dané kdo vyhraje, i když to s jistotou tvrdit nebudu. Nicméně, krásně to vypadalo, měli zajímavé hosty a rekvizity, kteří a které skutečně pocházeli přímo z filmů. Nejradši bych tomu dal horší hodnocení, ale dost slušně jsem se u toho bavil a rád jsem vyzkoušel svoje znalosti, takže za tohle hodně na sílu 3*. ()

MiniRecenze

A máme tady Nebelvír a Mrzimor. Za Nebelvír naskakuje 15 let stará mulatka, dospělá černoška a černoch. Mrzimor zastupuje bukvice, obézní černoška a téměř 80let starý belošský heterouš(snad). Mezi nimi moderátorka, která vše zdlouhavě obkecává. Otázky, které dotyční musí zodpovědět není žádnou výzvou. A tomu vše přihlíží z každé strany cca 80 fanoušků soutěžících kolejí, kteří se celou dobu dusí v respirátoru a s tématickou rouškou zároveň na čumáku. Jde o nudu. Hvězdu dávám za herce z filmů HP, kteří se aspoň na chvíli mihnou na obrazovkách aby položili soutěžícím otázku. ()

KukulienkaHO

Pre hardcore fanúšikov určite výborná záležitosť. Ja mám HP rád, ale ružovými okuliarmi sa na túto show určite dívať nebudem. Keby niečo podobné spravilo Disney k výročiu Star Wars, tak to by som nad tým onanoval doteraz. Každopádne, ako show to vcelku zabaví, vyzerá to pekne a Helen Mirren si svoju moderátorskú úlohu zastáva výborne. Prvé dva diely (nazvime ich duely v "základných skupinách") sú celkovou štruktúrou, otázkami a úlohami veľmi fajn (hej, príliš moc afektu od súťažiacich, ale budiž). Problém nastane, keď sa dostaneme do druhej fázy turnaja (nazvime ju play-off), kde by malo určite dôjsť k nejakej zmene formátu duelov, ale ono je to všetko na jedno kopyto (aj keď áno, otázky sú ťažšie). Očakával by som nejaké nové úlohy, hry. Možno, keby sa nám ako hostia ukázali hlavné hviezdy HP ságy... Skrátka stratí to zaujímavosť. No, čo už. Napriek tomu to bolo celkom fajn a som veľmi rád, že zvíťazil práve tím, ktorému som fandil.😁 Vyzerá to, že by chceli pokračovať budúci rok s ďalšou sériou a ja hovorím, prečo nie? Ale rozhodne by mali určité veci doladiť.🙂 ()

Teachman

Tento televizní projekt se mi jako fanouškovi příběhů o Harry Potterovi líbil. Bohužel měl hodně nesrovnalostí a byl postižen politickou korektností. Musím ocenit kreativní přístup k výročí 20 let od premiéry prvního filmového dílu. Vítězná kolej si výhru zasloužila. ()

mia.com

Tak tohle muze aspon trochu bavit urcite jen zaryteho fanouska, jak jinak. Verim, ze pro vsechny ucastniky souteze to ale musel byt skvely zazitek. U prvniho dilu jsem si rikala, proc jsou jen 4 epizody. A u druheho mi to rychle doslo, protoze to samozrejme bylo furt dokola. Ale bavilo me to a stopaz byla opravdu akorat, delsi urcite ne, mozna tri dily by stacily. Ale je fajn, ze konecne nekde zazaril Mrzimor. Jinak vsuvky hercu, nejake originalni rekvizity a vubec ten styl byl hezky udelany, i kdyz byly dost poznat ty naucene dialogy. Nektere otazky byly trapne lehke a jine silene, ale to tak asi byva. ()

stevkoI odpad!

Moje oci, moje oci! Toto sa snad ani dopozerat neda. Sutaziaci vybrani uplnou nahodou. Uplnou nahodou vacsina cierna, niekto mlady, niekto stary, chudy, tlsty, buzik a niekto bude urcite aj chalanbaba.... a to nemam proti nikomu nic. Ale toto je uz vrchol ritolezectva a pretlacania LGBTKGBCIAFBI+-. Navyse sutaziaci su ale ze strasne preafektovani. Je to odpad a nikto by sa na to nemal pozerat. ()

von.netvor odpad!

Kvůli téhle pro negerské slátanině hrající si na soutěž jsem se po dlouhé době přihlásil, abych jí mohl prznit. Tohle je tak špatné, že už to špatnější být nemůže. Viděl jsem první díl. Jsem jasný fanoušek HP. Četl jsem i desítky fanouškovských povídek a románů. Tohle nemá úroveň ničeho, bylo by lepší sledovat pornofilm na motivy HP než tohle. Chápu, že se to někomu snad může líbit, stejně jako se mohou líbit šou Horsta Fuchse. Je to podobná úroveň a když se na konci rozděloval vodopád bodů a vlastně jsme se dozvěděli, že stejně všichni postupují. Čekal jsem že Horst odněkud vyskočí a dodá tomu trochu úroveň. Palec dolů s další díl až v pekle. ()

cenitel

Tuto soutěž nemohu s ničím porovnávat, ale hodnotit jako soutěž, kdo není soutěživého a není fanoušek HP, ať to nehodnotí. Jsem sportovec a tyto soutěže mě baví stejně jako soutěže v Survivoru a mnoha jiných soutěží. Moc mě to bavilo, zopakovat si nějaké detaily z HP, kterých si ani nevšimnete. Něco je hard core, kdo nečetl knížky. Helen Mirren byla skvělou volbou pro tuto soutěž jako taková Minerva. Bavilo mě to, klidně bych kouknul na další řadu, kdyby vyšla 😀 ()