Desítky let probíhajícího zúčtování přibližuje dědictví rodiny Donovanových celý kruh. Když události, které Raye učinily tím, kým je dnes, konečně vyšly najevo, Donovanovi jsou přitahováni zpět do Bostonu, aby čelili minulosti. Každý z nich se snaží překonat svou násilnou výchovu, ale osud těžce umírá a v boji je drží jen jejich zuřivá láska k sobě navzájem. Ať už stojí pohromadě, nebo se vrhají na zem, jedna věc je jistá – Ray nedělá hlouposti. (A.N)

ER

Nejdříve jsem si říkal, jestli není těch flashbacků až moc, ale posléze mi to začalo docházet a finále bylo bravurní. Důstojné rozloučení s rodinou Donovanových a skvělými herci. ()

Mamlas odpad!

Po hodině absolutního zmaru jsem tu nudnou a plně nezajímavou zcela chaotickou flákotu vypnul. Ray Donovan už nikdy více. (1%) ()

DarkViper

A víte co, první si říkám dám tomu 4 hvězdy, ale ne dám 5. Protože ukončit seriál se dá hodně špatnými způsoby(viz dexter) a tohle byl dobrej způsob a těch dobrejch způsobů už je vlastně tak málo k vidění, že vlastně každej dobrej konec je svým způsobem vynikající. Naprostá spokojenost od začátku do konce. ()

nikhaj

Zaujimavo dopletene a prepletene. Hlavne ked som sa uplne nesustredil tak mi to hned uchadzalo. Zaver vsak nastavoval nove pravidla a film kvitne jak jablka na konaroch, staci odtrhnut jeho stavnate plody a pocitit sladkastu chut na jazyku niekde vzadu ()

oleg121

Veľmi dobré zakončenie jedného z mojich najobľúbenejších seriálov. Síce nie som so všetkým úplne spokojný, ale Ray Donovan je pre mňa nesmiernou srdcovkou, ktorú sledujem od pilotu v lete 2013, čiže s hodnotením nemôžem inak. ()

F_Sanchez

Důstojné zakončení seriálu. Sice nedosahuje úplně kvalit původního seriálu, ale hlavní je, že do sebe vše zapadlo a příběh se uzavřel. I když mě konec Raye Donovana mrzí, je pro jednou dobré vidět seriál skončit na vrcholu a ne ve sračkách. ()

Gafro007

SPOILER............................................................................ Všechno bych odpustil, všechno bych chápal. Ale to, že Micka nakonec zabije Bridget je absolutní výsměch. Scénárista jakoby přemýšlel, čím lidi šokovat a tak je šokoval úplnou blbostí. Takže ve chvíli, kdy to vypadá, že si Ray a Mick najdou k sobě cestu a zakopou válečnou sekeru do toho skočí ona a prostřelí mu chladnokrevně hlavu?... Ta co ještě předminulou sezonu nenáviděla násilí a nyní vyčítala tátovi, že je po Mickovi?... Fakt výsměch. Vůbec to nedává smysl. Zklamání. Od páté série to šlo dolů a bohužel to nic nezachránilo. ()

LEFTFLANK

uff, to zas bolo šlápnutie do fekálie. Tak zmätočne natočený film som už dlho nevidel priznám sa. Úplne streštený začiatok, kde sa duo scenáristov(skutočne Liev?) po x tisícoch filmoch s flashbackmi  mohli niečo užitočné naučiť a patrične to zužitkovať tu máme preskakovaciu hru medzi mnohými líniami z minulosti, ktoré boli pre mňa vôbec obtiažne rozoznať. Po pol hodine som si povedal, že to má veľmi slabý a chaotický začiatok ale keď ani po hodine som si len ťažko dával veci do kopy tak mi bolo jasné, že ten zvyšok bude utrpenie. Pred pozretím som nevyhľadal absolútne nič o R. D. a vlastne som nečítal ani len základnú recenziu. Zlákal ma len plagát s Lievom, ktorého som chcel vidieť po dlhej dobe v niečom solídnom. Nuž, musím sa poobzerať inde. Zo začiatku som to nebral ani ako mobsterku, zhruba v strede už hej a čo je horšie začínal som tušiť, že to bude taká klasická "južanská" mobsterka a do bodky sa to potvrdilo. Ja k tomuto smeru nemám pozitívny vzťah ba priam ma vytáča. Kto miluje tento atypický žáner, toto je výborný kúsok. Pre mňa zbytočná 1,5 hodina EDIT: až teraz pozerám, že je to bodka za veľmi dlhým seriálom, ako dobre, ale ty voe ten film je fakt suchotina ()

iskander1210

Dobre ukoncenie vynikajuceho serialu, v podstate co tym chcel basnik povedat je - " Kazdy skor ci neskor dostane co si zasluzi, respektive za hriechy sa plati". Velmi kvalitne vykreslene postavy, obcas az depresivne spravanie sa, aj herci boli vynikajuci. Asi najlepsi bol John Voight v postave Mickeho, ktory vedel dokonale zahrat playboya, ktory miluje zivot, strasne sa na nom dalo zabavat. Je to postava, ktora sa da zaroven milovat a nenavidiet.... ()