Capcom

Česko, 2021, 38 min

Scenár:

Adam Kadoun

Roman Mikeštík (rozprávač)

Dokumentární snímek pojednávající o vzestupu japonské společnosti Capcom, jedné z největších ve světovém herním průmyslu.  V dokumentu o Capcomu se dozvíme příběh muže, který dokázal své nápady a píli přetavit ve výsledky. I když mu život házel klacky pod nohy, on se nevzdal. Vypracoval se a dnes mu náleží jedna z největších herních společností na světě, právě Capcom. Tím mužem je Kenzo Tsušimoto. Dokument se pokusil zachytit jeho život a vývoj jeho díla. Dozvíme se tak nejen zajímavosti o hrách Capcomu, ale i o jeho cestě na vrchol. (Fryhow)

Vämpiriüs

Na to, že se podle tvůrců jedná o první video, které společně vytvořili, vůbec nejde o špatný kousek. Jasně a srozumitelně popisuje historii samotného herního studia i milníky, které se týkají oblíbených titulů jako Resident Evil, Devil May Cry nebo Monster Hunter. Dozvíte se v něm například i to, jak to bylo s filmovými adaptacemi, dokument upozorňuje jak na úspěchy, tak i pády a přešlapy. Doporučuji pro rozšíření přehledu všem herním fanouškům, nejen těm, pro které je Capcom srdcovou záležitostí. ()