Rockstar Games

Krátkometrážny / Dokumentárny
Česko, 2021, 18 min

Roman Mikeštík (rozprávač), Marek Glas (rozprávač)

Cesta plná snů, risku, tvrdé dřiny, ale především úspěchu. Tak vzniklo Rockstar Games.  Každý úspěch má začátek v hlavě jednotlivce. V případě Rockstar Games byli ti jednotlivci dva – bratři Sam a Dan Houserovi. Právě oni stvořili světové série jako „GTA“ nebo „Red Dead Redemption“, neměli to však jednoduché. K takovým milníkům je dohnala pouze jejich práce. Dokument rozebere jejich cestu od kluků, kteří milovali videohry, až po mezinárodní herní magnáty. (Fryhow)

Vämpiriüs

Věřím, že Grand Theft Auto je nejen moje oblíbená herní série. U příležitosti vydání remaku slavné trilogie vznikl dokument, který mapuje historii herního studia, jež stojí nejen za touto hrou, ale také za tituly jako Red Dead Redemption, Max Payne nebo L.A. Noire. Tým dabérů se rozrostl o nové hlasy, a tak je povídání o různých divizích Rockstar Games ještě barvitější než v případě předchozího Capcomu. Na tvorbě tohoto tvůrčího týmu mě baví to, že uvádějí nejen úspěchy, ale zasazují do kontextu i méně povedená díla nebo vyložené přešlapy, přesto se neúspěchům nevysmívají. Opět doporučuji ke shlédnutí všem herním fandům bez ohledu na jejich vztah k sérii GTA, zejména onomu nepříliš povedenému novému vydání. ()