Upurga

Andrejs (Igors Selegovskis), pečlivý outdoorový dobrodružný průvodce, vezme filmový štáb do údolí divoké řeky na natáčení reklamy na vegetariánskou klobásu. Vše se ale zvrtne, protože lidé zmizí. Netuší, že na podzim se v údolí rozpoutá zvláštní, podivuhodný jev, jehož bezohledná síla nešetří ani místní obyvatele. Najít ztracené klienty není žádná hra, protože kdo se snaží najít jiné, ztratí sám sebe. (LIVINGDEAD)

LIVINGDEAD odpad!

85 minut jsem protrpěl, neskutečná sračka.... OBSAH: Andrejs (Igors Selegovskis), pečlivý outdoorový dobrodružný průvodce, vezme filmový štáb do údolí divoké řeky na natáčení reklamy na vegetariánskou klobásu.  Vše se ale zvrtne, protože lidé zmizí. Netuší, že na podzim se v údolí rozpoutá zvláštní, podivuhodný jev, jehož bezohledná síla nešetří ani místní obyvatele. Najít ztracené klienty není žádná hra, protože kdo se snaží najít jiné, ztratí sám sebe. ()

darkrobyk

Mysteriózní určitě s přesahem do survivalu a pagan hororu. Dvě třetiny filmu jsou jako na tripu, trochu to připomene Houbičky (2007). Filmový štáb chce natočit na řece uprostřed přírodní rezervace akční reklamu, a když nakupují věci v obchodě, mladík Andrejs se jim nabídne, že zná dobře tamější přírodu a může jim dělat průvodce. Hned v úvodu mají ale menší konflikt se správcem rezervace, který je upozorní na místo, kde nesmějí vystupovat z lodě na břeh. Omladina přirozeně udělá pravý opak. Mezitím členka filmového štábu Eva svede Andrejse. Než ale v jeho dodávce dojde naplno k sexu, něco se stane. Andrejs se probudí nahý uprostřed lesního močálu a neví, co se stalo. Začne tedy hledat ostatní. Není ovšem sám, kdo se v rezervaci pohybuje. Divoká příroda, temné lesy, řeka a záhadné rostliny. Pěkný vizuál, zejména stromy porostlé mechy jsou úžasné. Zvláštní film, tedy nic pro mainstreamového diváka. ()