Accident Man 2: Zabijakova dovolenka

• Česko Accident Man 2: Zabijákova dovolená (viac)

Mike Fallon (Scott Adkins) je zpět a tentokrát musí porazit největší světové vrahy, ochránit nevděčného syna mafiánského bosse, zachránit život jeho jedinému příteli a obnovil svůj vztah s maniakálním otcem. (TommyZR)

kenkaku

No… tentokrát se vydal film cestou bez zjevné inspirace a hned od začátku přidal na absurditě a křečovitém humoru. Recykloval si pár postav (což mi radost neudělalo, takže tentokrát za casting mínus). Zhruba v polovině se film stal už celkem otravný (uřvanej retard byl moc). Dokonce i ke konci (kdy se víc rube než žvaní) je snaha nacpat humor i tam rušivá. Ty tři hvězdy jsou tedy s odřenýma ušima. ()

JASON_X

Upřímně řečeno zkouknul jsem to jenom proto, že jsem nedávno viděl jedničku, tak abych měl tuhle sérii kompletní. Jinak bych se na nějakou retardovanou pseudokomedii pro děti (?) o sympatickým nájemným vrahovi (??) z vysoka... vybodnul. No a taky jsem byl zvědavej na rvačky, to uznávám. Hm, jo, byly tam nějaký rvačky. Z celýho filmu mě zaujala jenom jedna postava (Freya), a když jsem se pídil po tom, proč není její představitelka v titulcích, narazil jsem na tohle. A to je taky jediná zajímavost celýho filmu. ()

rollman1

Za mě asi dobrý. Jedničku si moc nepamatuji, ale asi není ani potřeba. Je to taková ta Adkinsova rutina. Efekty hrůza, ale když dojde na Souboje, je to super. Od 30 minuty je to vlastně souboj, 10 minut kecy a další bitka. Highlight filmu je rozhodně bitka s klaunem a Ninjou, jehož představitel je velice šikovný a očividně se hýbat umí. Jako jednohubka určitě fajn. Adkinse bych rád viděl někde s Taslimem a Ikem ()

Korbitch

Prvních 20 minut je čistá katastrofa a poprvé jsem u toho usnul. Zbytek jsem dojel právě teď a musím říct, že kdyby měl film o deset minut míň, tak se hovno stane. Od jistého momentu to je jen kecy, bitka, kecy, bitka. Vrcholem je asi souboj s nezničitelným klaunem, který nakopl film do úplně jiné roviny. Škoda těch volovin předtím. Bohužel ani díky skvělému klaunovi nebo snažícímu se ninjovi to není na víc než 2. ()

Lacike

U pokračovania skvelej jednotky som sa obával troch vecí. 1. Horších bitiek, keďže v obsadení okrem Adkinsa tentoraz nie je žiadny ďalší povedomý bitkár. Ale bitiek je neúrekom (rozhodne viac ako minule) a po choreografickej stránke sú vymazlené. 2. Zmeny režiséra. Namiesto nie vždy úspešného ale vďaka Adkinsovi občas schopného Jesse V. Johnsona sme sa dočkali dvoch no name borcov, ktorí zažiarili rovnako ako Stahelski a Leitch pri prvom Wickovi. Vďaka nim majú bitky nielen skvelú choreografiu, ale sú natočené aj oveľa štýlovejšie ako minule. Hlavne vynaliezavá kamera, ktorá je pri bitkách rovnocenným parťákom bojovníkov a dynamický, ale prehľadný strih dodáva bitkám poriadny drajv. A aj mimo bitiek vizuál pôsobí viac cool. Fanúšikovia gore (EvilPhoenix a spol.) budú tiež dostatočne ukojení. 3. Najviac som sa ale obával, že kvôli absencii osobnej vážnej línie z jednotky to teraz bude až príliš infantilné. Prvá polovica filmu si ale dokonale vystačí len s komediálnou zložkou. Najviac ma bavila ženská variácia na Clousovského Kata, ktorá neustále testuje Adkinsove schopnosti. Z Freda sa zase stal skvelý parťák hlavného hrdinu. Ray Stevenson tu pôsobí trochu zbytočne a nasilu. V druhej polovici sa to ale začne všetko rozpadávať. V prvom rade mi extrémne vadil full retard imbecilný debilný chuj, ktorého musí Adkins chrániť. Každú jednu sekundu mi liezol na nervy a mal som chuť sa pridať k všetkým tým zabijákom a picnúť ho. A zároveň to vyzeralo, akokeby tvorcom došli prachy a tak sa zavreli v nejakom sklade, kde nasledovala jedna bitka za druhou. Síce kvalitné, ale predsalen to po chvíli začne nudiť jak bezdejové filmy Tonyho Jaa. Bitkám chýba hlavne gradácia. Borci do seba mlátia jak z gulometu a často sa kašle na reakcie na údery a kopy. A tak to pokračuje donekonečna dokiaľ nezaznie pomyselný gong a jeden z borcov náhle padne na zem. Trochu lepšie rozvrhnúť bitky behom filmu a pár mega naviac by filmu tiež rozhodne prospelo. Plus namiesto full retarda mohli vymyslieť nejakú inú zámienku pre ktorú musí Adkins všetkých zmlátiť. Celkovo teda slabšie ako minule, ale stále nadpriemerné a dúfam, že vznikne aj trojka. 6/10. ()