Během války v Sýrii byl 24. 11. 2015 sestřelen v blízkosti syrsko-turecké hranice tureckou F-16 ruský bitevník Su-24. Zásah raketou vzduch-vzduch osádka ruského stroje přežila a podařilo se jí úspěšně katapultovat. Na oba bezmocné a na padácích vysící letce byla zahájena ze země zuřivá palba. Pro ruské speciální jednoky tak  začal závod s časem, protože i nepřítel se snažil k letcům dostat jako první. Tento film volně rekonstruuje události před a po incidentu. (Big Bear)

LordMysti

Rovnou jsem si řekl, že se zkusím odprostit od propagandy která mě tu čeká a posoudím čistě akční a vizuální stránku. Ta se mimochodem velice povedla, dosahuje špičkové úrovně a jelikož nejsou akční scény přehnaně přeplácány vizuálními efekty, vše působí hodně dobře a realisticky. Bohužel propagandistická dějová linka je tak extrémně silná a tak hrozně se zde tlačí na pilu, že to mé hodnocení muselo ovlivnit a to poměrně podstatně. Ale jsem rád že jsem ten film viděl, hned po shlédnutí mě film donutil vyhledat si skutečné informace a dozvědět se něco nového o tomto konfliktu... ()

DJ Kritik

O konflikte v Sýrii, som nič nevidel. Toto je snáď prvý film z touto tématikou. Musím povedať, že tu nie je nič zvláštne iba podané vlastenectvo na spôsob rovného človeka. Je tu ukázaný život čestného človeka, ktorý sa nechce spreneveriť svojim zásadám. Je tu podaný príbeh ľudí, ktorí žijú pre iných. Nie nemyslím odchod do misie v Sýrii, ale v Rusku a predtým v ZSSR. Niekedy sa stačí pozrieť a podobné typy sú v každej krajine, len teraz sa to nenosí, teraz sa na výslnie dostávajú práve tie skety v podobe vyčuraného branca, ktorý urobil všetko pre to, aby sa vyhol vojne, dal sa do gangu a neskôr zdrhol za hranice, aby následne mohol prísť ako podnikateľ. ()

vox_populi

film, popisujúci reálnu udalosť s nepochybným ale primeraným slovanským pátosom. Kto dokáže akceptovať samostatné myslenie a nie je produktom goebbelsovskej mainstreamovej propagandy si môže ľahko overiť fakty okolo zostrelenia ruského bombardéra premotivovanými Turkami (ktorí sa rok po vyšetrení tohto incidentu Rusom ospravedlnili) a následnú popravu bezbranného pilota fanatickými teroristami. Samozrejme nemôže chýbať americký všadebol, ktorý sa od druhej svetovej vyskytuje všade tam, kde sa dá vytĺcť ekonomický alebo politický kapitál. Po stránke dejovej línie, hereckých výkonov, kamery a trikových sekvencií som s filmom nadmieru spokojný. ()

FildasCZ

Tak :D Rusáci nesmrtelní hrdinové, jako to dělají Amíci ve svých filmech, kde záporaci jsou zas Rusáci... Tady bohužel chybí to vykreslení, že to jsou opravdu darebáci spíš to tady vypadá, jak nějací žoldáci z USA :) A to se jim nepovedlo. Jestli je chtěli vykreslit špatně.. Efekty někde dobré, ale až mi bylo blbě z toho, jak enámic stříli slepejma a oni je tam kosí, jak kdyby se nic nedělo.   Nesloužím Rusku žiju por Rusko až nechutně propagandistiký film,  kdy herec musel mít na výber bud a nebo,. ()

Big Bear odpad!

Nebývám ve svých komentářích sprostý a kdo je čte to ví. Tady ale dívenky, slečny i dámy nechť prominou. Tohle byla neskutečná propagandistická sračka. Čekal jsem cokoliv a přiznávám, že jsem se na film i těšil. Z těch pár trailerů ty Su24 vypadaly na té průzračné modři oblohy překrásně a já letadla rád, byť jsou ruská. Tam nahoře na každého svítí slunce stejně, v tom je svatá pravda. Samozřejmě jsem o incidentu věděl a sledoval ho v době když se stal. Turek tenkrát Rusa dost nasral a docela se divím, že Sojuz sultánovi odpustil. Rusáci většinou neodpouští. Už začátek filmu se nese v lehce melancholickém tónu, vše podtrhuje symfoňák a tklivé tóny smyčců. Těch pár leteckých záběrů docela ušlo, jeden dnes už ani pořádně nepozná co je skutečná mašina a co písíčkový World of warplanes. Neznalého diváka asi udiví uspořádání osádky v SU24. Letci tam totiž nesedí za sebou jak bývá zvykem u jiných dvoučlenných bojových letounů, ale vedle sebe jako v Moskviči. No a pak to začne. Zlí Američané, zlí Turci, zlí teroristé, hodní a dobří Rusové. Když jsi důstojník, musíš sloužit všem. Interbrigáda je tvoje povinnost! Obětovat se je tvá povinnost. Jakmile manželce Olega Peškova vypadne z albumu při luxování fotografie, začal jsem bulet a bulel jsem vlastně až dokonce. Jediné kdy jsem přestal, postavil se a začal salutovat byl okamžik, kdy se řízení celé operace chopil sám Vladimír Vladimírovič! Tento skvělý hokejista, krotitel medvědů, lovec amfor, sexy symbol a geniální vůdce totiž začal vydávat rozkazy. Do té doby to byla jedna blamáž za druhou. Vrtulníky s raketovými podvěsy se nechaly sestřelovat, stateční Ivani pak museli na zteč s tradičním uráááá a celkově to byla plichta. Ošem Vladimir zavelel a hotovost měla celá země! Stíhačky, vrtulníky, válečné lodě z rusko-japonské války, pěchota v námořnických tričkách, dokonce Lenin začal ťukat na skleněnou rakev mumlajíc rozespale pusťte mne na ně. A začalo to lítat. Pořádnej dojemnej biják nesmí samozřejmě skončit jinak než pořádným funusem s dechovko a salutováním všech se všemi. Fakt šílené!!!! Rusáci u mně skončili, už takhle jsem přemýšlel zda si to vůbec pustit, protože maj u mně utrum za prachsprostou okupaci Ukrajiny, ale tohle byl pomyslný poslední hřebíček do rakve mého zájmu o tento primitivní stepní národ jehož domovinou má být střední Asie a ne civilizovaná Evropa. - ODPAD ()