Hrubý střih

• USA The Outfit (viac)

Britský krejčí, který žije v Chicagu 50. let, to nemá vůbec lehké. V jeho dílně si totiž začnou vyřizovat účty tamní mafiánské gangy. (Netflix)

PORTER44

Nevím ale mě osobně připadalo že začátek nebo skoro první polovina filmu hodně slabá až nudná kde se prd děje,jen jaký si křejčí pořád stříhá látky a rovná kapesníky a gangsteři si tam chodí ukládat peníze než tam pak začnou kuchat jednoho z nich se to trochu rozjede pro mě slabota. ()

JayVr

Úžasný nenápadný "bottle" film, který hraje na svoje silné stránky a nesnaží se být výrazným za každou cenu. Film, který si jede ve svém vlastním tempu a nedokážete od něj odtrhnout oči. Napětí i v klidu a zápletky, které si myslíte, že jste prokoukli, ale film vás rád vyvede z omylu. ()

Amberjack

V podstatě až do konce mi absolutně neseděly motivace jednotlivých postav. Gangsteři jsou tady opravdu velmi hloupí, neskutečně naivní a nejspíš se bojí zmáčknout spoušť, přitom hlavní hrdina je lehce prokouknutelný už od začátku - v jedné chvíli se dokonce přizná! To byl scénaristicky dost trapný moment. Dalo by se to třeba zachránit zajímavě budovaným odkrýváním jeho charakteru, ale to taky bohužel nevychází. K tomu přičteme celkově slabší, plytké dialogy a vyumělkované zvraty a vychází z toho pěkná patlanina. Ale uznávám, že pro někoho může být vcelku zábavné to sledovat. Někde jsem tady zahlédnul komentář, že jde málem o dílo na úrovni skvělé divadelní hry a pár dalších pětihvězdičkových hodnocení... lidičky, vy máte v té hlavě pochcanou slámu, nebo co? ()

Sjoduk

Vydarený gangsterský thriller, ktorý je unikátny v tom, že celý príbeh sa odohráva v jednej miestnosti = krajčírskej dielni/obchode hlavnej postavy. Neviem, či to bol zámer, ale podľa mňa by sa z tohto filmu dala ľakho spraviť divadelná hra, keďže stačia na ňu kulisy pre jednu miestnosť a zápletka je viac zameraná na rozhovory a ich následky ako na nejaké akčné scény. Pre mňa veľmi príjemné prekvapenie, nový film so starodávnym čarom. Málo hercov, málo akcie, ale veľa napätia. Aj keď zo začiatku sa môže zdať, že sa tam nič nedeje, celý scénár príbehu je napísaný veľmi inteligentne, jednotlivé rozhovory, činy aj klamstvá postupne do seba zapadajú a konci filmu sa dozvieme, ako so sebou súviseli. Príbeh týmto postupne graduje až sa ukáže, kto a ako ťahal za nitky. ()