Hrubý střih

• USA The Outfit (viac)

Britský krejčí, který žije v Chicagu 50. let, to nemá vůbec lehké. V jeho dílně si totiž začnou vyřizovat účty tamní mafiánské gangy. (Netflix)

zette

Mam rad filmy s malem postav na minimalnim prostoru, stejne jako kriminalni drama. Na Outfit jsem se tesil. Je to stylova gangsterka s celkem dobrym pribehem, divaka zajima, jak to skonci. A zaver muze byt zklamanim. Vzhledem k memu ocekavani, hodnoceni zaokrouhluji smerem dolu. Verim, ze v divadle by to bylo uspesnejsi. ()

Chrustyn

Komorní, minimalistická, chytrá a skvěle zahraná mafiánská konverzačka, které nechybí napětí a dokonce i slušně vymyšlené zvraty. Příjemné překvapení, které se ničím zbytečně nezdržuje a diváka, který nutně nepotřebuje akci baví a ukazuje, že stále může vzniknout film, který si vystačí s málem ale přinese mnohem více, než kdejaký blockbuster. ()

Trevor

Čo má The Outfit spoločné s filmami ako Zlé časy v  El Royale či Babylon? Že som váhal na ne ísť do kina, odrádzala ma ich dĺžka a hodnotenie na tejto databáze a to že to bolo úplne zbytočné. Jeden z najlepších počinov roku 2022 som si tak pozrel až na službe Sky Showtime a tento kúsok ma bavil aj keď slabší rozbeh nenasvedčoval tomu že to nakoniec bude tak skvelý film. Skvelý scénar napchaný do v podstate dvoch miestností sa hravo môže porovnávať aj s legendárnymi 12timi rozhnevanými mužmi, toto bola jednoduch pastva pre oči. ()

petikacka

Tak tomuhle se říká, jak se z minima dá udělat maximum. To si tak jeden anglický krejčí ( pardon střihač !) v klidu stříhá a šije obleky a do toho mu tam začnou chodit lidi, které tam nechce, ale nic moc s tím nemůže udělat. Až jednou... A vo tom to je. Najednou musí něco začít dělat...a to je ten šperk a navíc celou dobu v jedné místnosti. Opravdová chuťovka kterou by nikdo nečekal. Za mě nadšených 80% ()

Motinski

Film ktorý by pasoval na divadelné dosky, no funguje aj v takomto médiu. The Outfit má šikovný scenár. Veľa krát som si pri ňom spomenul na Hitchcockov Rope a rovnako ako tam aj tu som si užíval v prvom rade dialogy. Mark Rylance je Pán herec a na ploche jedného krajčírstva dostaneme hlavne vďaka jeho postave viac zvratov ako by ste si zo začiatku mysleli. Páčila sa mi retro štylizácia, minimalizmus, hudba a vlastne aj všetci ostatní herci. Dieru do sveta ani do žánru film nespraví, ku koncu nadšenie trochu upadlo, no pozornosť si určite zaslúži. Za podobný príbeh by sa nehanbil ani Tarantino. ()

• Mark Rylance (Leonard) byl ve skutečnosti vyškolen v krejčovských technikách slavnými krejčími, dříve k vidění v sérii Kingsman. Jejich ikonický domácí tvíd je možné na okamžik zahlédnout ve filmu. (mikki089)
  • Název filmu má dvojí význam. Chicagská mafie je také označována jako The Outfit. (mikki089)