Pohádka Jana Malíka o tom, co vše zažili dědeček a babička, když hledali neposlušný míček, kterého unesl drak Mrak. (Česká televize)

P. J. D.

Aneb, jak si vzít za předlohu pohádky "O kohoutkovi a slepičce" a "O Budulínkovi" a nasadit to na nesmyslný koncept. Příběh moc nezaujme (už jsme ho viděli u jmenovaných příběhů) a představa mluvícího míče taky ne - povětšinou tak nudí. Herecké výkony jsou dost ploché a spíš se rovnají jen odříkání monologů a hotovo. Exteriéry a interiéry jsou fádní a většinou nejsou zajímavé - je vidět, že si s nimi nikdo pořádně nepohrál. Celkem vzato nemůžu dát lépe, jak dvě hvězdičky. ()

ostravak30

Hodně podobná pohádka O kohoutkovi a slepičce. Dědeček a babička všem slibují a slibují až se proslibují konečně k drakovi Mrakovi. A toho porazit není zase tak těžké. I když...lidé už adoptovali všechno možné, ale míč? A bojovali také proti všemožnému, ale papírový drak? V pohádkách jde všechno a nutno podotknout, že jedno dítě se nám u pohádky řehnilo smíchy. Přeci jen je to ale klasická studiovka, kdy začátek se rozjíždí pomalu a konec se naopak vezme velmi stručně. ()