Sociálně kritické drama z periférie Mexico City o tom, jak žijí a přežívají mladiství na okraji společnosti. Pocházejí z chudých rodin a nemají možnost vymanit se z bludného kruhu násilí, zneužívání a nedůvěry. Tento snímek je syrovým obviněním dospělých v roli rodičů. Syrovost a upřímnost tak umocňuje celkový zážitek z filmu, který ani po 57 letech neztratil na aktuálnosti. (Levné knihy)

Ferguson

Buňuela považuji (společně s Tarkovskijm) za nejnáročnějšího tvůrce. Mám radši jeho mladší filmy (Viridiana, Kráska dne, Nenápadný půvab buržoazie). Tento snímek na mě zapůsobil sílou své výpovědi, hereckými výkony dětských a mladistvých herců. Škoda, že film je tak bezvýchodný. Tyhle filmy by měly vnést kapku naděje, protože pokud ty to bylo vždy takové, tak se můžeme jít jako globální společnost všichni zahrabat :-) ()

Svratkin

Film, který drásá až kamsi do hloubky, ryje do masa, drtí. Hlouposti každému známých lidských charakterů, které hasí občas se na povrch deroucí záblesk naděje, že by mohlo být lépe. V celém filmu jsem nenašel snad jediný okamžik, který by byl přikrášlený režisérem, všechno jakoby mluvil sám život okraje mexického velkoměsta. A zvláštní úctu určitě zaslouží všechny herecké výkony, zvlášť ti malí kluci jsou nefalšovaní zrozenci průmyslového předměstí... ()

kavralajka

Nepřikrášlený vhled do bídy a zmaru na předměstí Mexico city. Luis se s tím tentokrát opravdu nemaže a jediné, co mi trochu kazilo sílu zážitku, byli mírně prkené herecké výkony dětských představitelů. LFŠ 2022 ()