Bez východiska

• USA No Exit

V napínavém thrilleru Bez východiska uvízne mladá žena Darby Thorneová na cestě za nemocnou matkou ve vánici a je nucena zastavit na dálničním odpočívadle se skupinou neznámých lidí. Když v zaparkované dodávce narazí na unesenou dívku, musí bojovat o holý život, aby zjistila, kdo je únosce. (Disney+)

mzss1

[55%] Stokrát omleté téma v nízkorozpočtovém zpracování, takže nic, co by mohlo nadchnout, ale naopak to není ani nic pohoršujícího. 1/3 mě moc nebrala, poté se to začalo rozjíždět, ale takovým nezáživným způsobem, takže jsem ani nebyl napnut. No aspoň ke konci už to bylo víc napínavé a i se našlo pár zajímavých scén, jako je hřebíkem nastřelená ruka hlavní hrdinky, pár zabití atd. Takže jo, na to 1 vidění je to na zabití času vhodná volba. ()

Vabr

ŠÍLENÝ! Vrátil jsem se z táboru a musím (i chci samozřejmě) dopisovat 14 komentů! Tak tohle bylo velice milé překvapení! Tolik akce, napětí a vzrušení jsem skutečně neočekával. Postavy byly parádně propletené a vykreslené. Zvratů, které vás zaskočily, bylo habaděj a o krev nouze taky nebylo. Miloval jsem tempo a krátká stopáž tomu jen napomáhala. Opravdu doporučuju! Vyhodnocení: Zkouknuto s mámou, tak teď to beru i babičce. Obě zbožňují thrillery. ()

LV.Helter

Thriller, ktorý dopláca až na moc veľa twistov, kde pri poslednom to začalo byť až moc iritujúce. Úvod rýchlo definuje hlavnú postavu, film nestráca čas zbytočnými zábermi a zápletka je načrtnutá celkom skoro. V porovnaní s podobnými žánrovými filmami som po dlhej dobe nemal problém s chovaním hlavnej postavy. Priemerný thriller, s dobrou atmosférou a nádychom hororu. ()

Kingjiri

Ze začátku spíš šablonovitej a nicneřikající béčkovej thriller s hodně skromnym rozpočtem, minimální výpravou a neznámejma hercema. Biják však nabírá zajímavej spád ve chvíli, kdy dojde k odhalení pachatelů. K tomu dojde dost brzo, což je ale právě v tomhle případě dobře. Pak začíná solidní psycho thriller se sympatickou snahou o pár zvratů, nečekanou úmrtností postav a překvapivě vyhrocenym finále. S nastřelovákem hřebíků si tvůrci docela vyhráli, což vyústilo v několik originálnějších gore scének. Čekal jsem teda spíš konverzačku a pátrání ve stylu "někdo v místnosti je vrah", ale nakonec jsem rád, že se všechno stočilo hodně nečekanym směrem. Ve výsledku vcelku fajn překvapení. ()

Arsenal83

Správne to vyhodnotil Carnifex, je to veľmi dobrý thriller. Dá človeku možnosť hádať, domnievať sa, tipovať. A ostane aj zmätený, pretože tých výkrutov je tu dosť. Čo mi vadilo boli príliš tmavé zábery. Tma určite môže urobiť atmosféru, ale niekedy keď je hovno vidieť, tak divák si to až tak neužije. Určite ignorovať trailer, lebo ten odhalí viac než je potrebné. Ale inak veľmi dobré dielo a ešte aj rasovo mimoriadne vyvážené, norma splnená. ()

• Natočeno podle knižní předlohy „No exit“ (v češtině vyšlo pod názvem „Není úniku“) od Taylor Adams. (Jamra)