Bez východiska

• USA No Exit

V napínavém thrilleru Bez východiska uvízne mladá žena Darby Thorneová na cestě za nemocnou matkou ve vánici a je nucena zastavit na dálničním odpočívadle se skupinou neznámých lidí. Když v zaparkované dodávce narazí na unesenou dívku, musí bojovat o holý život, aby zjistila, kdo je únosce. (Disney+)

Corpsegrinder

Začalo to slibně, pár postav v baráku uprostřed sněhový bouře, čekal jsem že to bude klasicky paranoidní thriller kde se bude pátrat po kom kdo z party je zmrd. No a asi 5 minut to tak je, jenže pak přijde odhalení a do konce filmu zbejvá celá hodina skládající se z brutálně nudnýho přetahování se s dvojící naprosto neschopnejch idiotů. Hvězdu dávám za to že jsem se nahlas zasmál na konci kde jedna z postav dostane hřebíkem do hlavy ale žije načež uklouzne a dorazí se. ()

EvilPhoEniX

Thriller 90´s střihu, který neurazí ani nenadchne. Během zimní bouře je hlavní hrdinka nucená zastavit v izolovaném odpočívadle s dalšími 4 cizími lidmi. Na parkovišti taktéž narazí na unesené dítě a o problém je vystaráno. Mám docela rád thrillery na téma jedno místo, skupina cizinců, někdo něco tají, ale bohužel zde se to provalí až příliš brzy a filmu chybí pořádný zvrat či šokující odhalení, jak to bylo třeba v kultovní Identitě. Herecky mě film příliš nezaujmul, vizuálně je průměrný, k násilí zde dojde minimálně ( chtělo to jednak více postav a rozhodně větší divočinu), ale hřebíčkovačka víceméně potěšila, to se nevídá denně. Na jedno podívání v nudný večer je to relativně OK, ale v žádné žánrové rovině film není dostatečně uspokojivý, aby vyčníval před jemu žánrově podobnými. Příběh 3/5, Akce 2/5, Humor 0/5, Násilí 3/5, Zábavnost 3/5 Hudba 2/5, Vizuál 3/5, Atmosféra 3/5, Napětí 3/5, Emoce 2/5, Herci 3/5. 5.5/10. ()

Kingjiri

Ze začátku spíš šablonovitej a nicneřikající béčkovej thriller s hodně skromnym rozpočtem, minimální výpravou a neznámejma hercema. Biják však nabírá zajímavej spád ve chvíli, kdy dojde k odhalení pachatelů. K tomu dojde dost brzo, což je ale právě v tomhle případě dobře. Pak začíná solidní psycho thriller se sympatickou snahou o pár zvratů, nečekanou úmrtností postav a překvapivě vyhrocenym finále. S nastřelovákem hřebíků si tvůrci docela vyhráli, což vyústilo v několik originálnějších gore scének. Čekal jsem teda spíš konverzačku a pátrání ve stylu "někdo v místnosti je vrah", ale nakonec jsem rád, že se všechno stočilo hodně nečekanym směrem. Ve výsledku vcelku fajn překvapení. ()

oveckaoa

Feťačce co se léčí ze závislosti někdo zavolá, že její matka umírá tak se feťačka sebere a jde ji navštívit. Po cestě je, ale vánice tak zůstane v odpočívadle s dalšíma 4 lidmi (3 chlápci a jedna ženská) kde později narazí na unesenou holku a snaží se jí z tama dostat. Je velká škoda, že se od začátku proflákne kdo to dělá na druhou stranu se to dalo čekat jelikož ten dotyčný byl divný od začátku další škoda je, že zde nefunguje psychologie postav  jelikož žádná není. Spoiler plusové body za to, že první postava co umře je černoch to se v dnešní době už vidí málokdy snad ten film nebude mít problémy s teroristickým hnutím Blm. 60 procent ()

Morholt

Tak horor to není a mysteriózní už vůbec ne, ale thrillerové parametry film splňuje bez problémů. Ze začátku se zdá, že půjde o hádanku "Kdo je únosce?", kterou bude hrát divák společně s hlavní hrdinkou, ale nakonec se karty celkem rychle vyloží a začne klasická hra o přežití se všemi plusy i mínusy.  Potěšilo pár zvratů, zasněžená atmosféra je fajn a s herci také nemám problém. Je ta taková ta obyčejná jednohubka, která na určený čas zabaví, ale za půl hodiny už o ní nebudete vědět. 60% ()

• Natočeno podle knižní předlohy „No exit“ (v češtině vyšlo pod názvem „Není úniku“) od Taylor Adams. (Jamra)