Akagami no Širajuki-hime

• Japonsko Akagami no Shirayuki-hime (viac)
Japonsko, (2015–2016), 9 h 36 min (Minutáž: 24 min)

Recenzie používateľa Hees k tomuto seriálu (2)

Season 1 (2015) (S01)

Akagami no Shirayuki-hime nechápem prečo sa to vola ako Snow White teda nemá to so snehulienkou absolútne nič spoločné. Toto anime je o snoch a o tom, že si môžeme sny vyplniť ak sa budeme snažiť pracovať na sebe a keď pracujeme na sebe začne nás okolie viac obdivovať a z druhej strany aj nenávidieť. Nie je tu veľa akcie a jednotlivé postavy sú naozaj veľmi sympatické. Toto anime je jednoznačne cielené viac na ženské publikum a teda sa snaží svojich divákov najviac objať v podstate tou romantikou. Čo je dôležité spomenúť anime naozaj veľmi pomaličky napreduje dopredu a jednotlivé postavy a hlavne hlavná hrdinka si plnia svoje sny nie hlavne v tej romantickej sfére. Ostatné postavy sú síce zaujímavé a majú zaujímavé osobnosti, ale nedozvieme sa o nich až tak veľa ako o našej hlavnej hrdinke a jej zámeroch. V anime dokonca hrá rolu aj nejaká diplomacia. Ja si myslím, že na večer pri niečom príjemnom, keď vonku prší a nechcete nejakú akciu za akciou, ale si oddýchnuť je toto anime ideálne. ()

Season 2 (2016) (S02)

Toto je ťažký oriešok rozhodnúť hlavne o tom či je lepšia prvá, alebo druhá séria. Rozhodne sa v druhej niekam posunieme, ale ešte pomalšie ako v prvej. Najzaujímavejšou postavou je stále naša hlavná hrdinka a to sa nemení ani tu. Prvé diely sú zaujímavé a potom to trocha upadá až nakoniec vygraduje v posledných dieloch, ktoré sú snáď najzábavnejšie z celej série teda z celých dvoch sérií. Rád by som sa viac dozvedel o iných postavách a rozhodne, aj mužské charaktery v tomto anime majú čo povedať. Bohužiaľ záporný hrdinovia mi nejako nepadli do oka sú tam len, aby tam niekto bol a tu by som si predstavoval trocha vyššiu kvalitu pre to, aby dej bol zaujímaví. Nepohrdnem ani anime, ktoré cielene targetuje svoje obecenstvo, opačného pohlavia ako som ja a preto, by som si dal povedať keby toto anime pokračuje, ale zároveň jedným dychom dodávam, že chcem nech pokračuje výrazne a nech dej pokročí dopredu vo vzťahoch a všetkom ostatnom. ()