Velkolepý vesmír

• Veľká Británia Universe
Veľká Británia, 2021, 4 h 51 min (Minutáž: 58–59 min)

Nový pohled na vesmír podle nejnovějších poznatků vědy odpovídá na otázky o minulosti, současnosti i budoucnosti našeho vesmíru, hvězd, planety Země i nás samotných... Profesor Brian Cox se vypravil na cestu napříč nekonečným časem a prostorem, aby odhalil neuvěřitelné momenty dějin, které jsou stejně epické jako dramatické a které navždy změnily celý vesmír. Jeho výprava za objevováním kosmu začíná oslavou hvězd, obřích zářících těles, která poskytují světlo a teplo. Pokračuje pátráním po další planetě, jež by mohla být obyvatelná stejně jako naše Země, a bližším pohledem na galaxii Mléčná dráha. Nechybí ani pohled do srdce temnoty, v níž se usadily černé díry, nebo to, jak nás nejmodernější technologie mohou dostat o 13,8 miliard let zpátky do minulosti. Nenechte si ujít tento fascinující pětidílný dokumentární seriál z produkce BBC. (TV Prima)

Recenzie používateľa Marze k tomuto seriálu (2)

Velkolepý vesmír (2021)

Dokumenty o vesmíru jsou vizuálně čím dál tím lepší. Třetí díl je o mléčné dráze a jejím digitálním zmapováním. Druhý díl o hledání obyvatelných planet. Asi aby lidstvu někdo zvnějšku pomohl se zastavením rabování planety a vyřešení překročení únosné kapacity prostředí. ()