Agui Maeumeul Ilgneun Jadeul

• Južná Kórea 악의 마음을 읽는 자들 (viac)
Krimi / Mysteriózny / Thriller
Južná Kórea, 2022, 12 h 56 min (Minutáž: 62–70 min)

Příběh o kriminalistech, kteří se snaží číst myšlenky sériových vrahů. (mikki089)

jarah

Podarený seriál, ktorý je zameranýna profesionálnu stránku profilovačov, ale aj dopad tejto psychicky náročnej práce na ich život. Na jednotlivých prípadoch sledujeme ako vzniká obraz páchateľa, a ako ten obraz vedie k jeho dolapeniu. Súkromné životy hlavných postáv v seriáli nie sú kľúčové, nevytvárajú vedľajší príbeh a spomínajú sa len okrajovo. Nie je to na škodu, aspoň mne to nevadilo. Xpro filter mierne ruší atmosféru, ale tak sa rozhodli tvorcovia a asi na to mali svoj dôvod. Rozhodne odporúčam pre silné povahy. ()

ElleMcDee

Když vidím jméno Kim Nam-gil, vím, že to bude minimálně dobré. A Through the Darkness mi tuto domněnku opět potvrdilo. Výborná krimi o prvním korejském profilovači, která skvěle funguje. Bez zbytečného patosu, romantických linek a sáhodlouhého řešení osobních životu hrdinů. Pozornost je tu věnována čistě zločinu a také psychickému dopadu neustálé konfrontace s čistým zlem pro detektivy. Nahlédnutí do mysli sériových vrahů je totiž velice mrazivé a děsivé. Rozhodně to není nic pro slabší povahy, ale pokud máte kriminální příběhy rádi, tak doporučuju všema deseti. ()

Nam.94

Seriál měl vážně co nabídnout dějově,  případy byly zajímavě podané a bavily mě i ty psychologické části, kdy se vrahům snažili porozumět.  Jediné co mě zklamalo bylo, že policisti nebyli nijak fajn napsaní, takže jim nebyl důvod handit (samozřejmě z morálního hlediska a celkově z lidského ano, ale oni jako lidi mi k srdci nepřirostli). Ale to kompenzovali dobře zahraní záporáci, a "pravdivě " sepsáný scénáře zločinů. (O většině vražd, které tu byly zmíněný, jsem si našla další informace a byly zobrazeny přesně podle veřejných zdrojů) ()

ainny

Seriál je výjimečný tím, že vychází z autobiografie prvního korejského profilovače Kwon Il-yonga a na fiktivních případech poměrně přesně ukazuje práci profilovačů včetně jejich hlubokých znalostí lidské psychologie i těžké začátky tohoto dnes už nezbytného odvětví kriminalistiky. Bavil mě opravdu hodně a Kim Nam-gil mu dal svojí noblesou ten správný punc, takže jsem mu věřila každý pohled, slovo i gesto. Rozhodně jsem nic tak realistického nečekala a je vidět, že mě korejská tvorba prostě nepřestane překvapovat. Titulky. P.S. Než takovou anotaci, co tady je, to raději žádnou. Seriál má 12 dílů, na což jsem již upozorňovala, nicméně k nápravě nedošlo. ()

*CARNIFEX*

Hemží sa to tu sériovými vrahmi, ako dementmi v parlamente a i keď sa občas objaví nejaká tá primitívna vsuvka, dejovo samotný seriál neustálym prílevom nových, navzájom sa prelínajúcich prípadov nijak nenudí. Áno, tento námet sa dá smelo prirovnať k americkému úspechu v podobe “Mindhunter”, akurát že tento pokus, vzhľadom na fiktívne postavy v podobe vrahov, prakticky nemôže dosiahnuť takého filmárskeho úspechu, ako spomínaný počin “z poza mláky”. Každopádne, v rámci žánru, napriek 12tim epizódam, veľmi vydarená záležitosť. “Ejty prsent”. ()