Iveta

• Česko Iveta

Bola jedinečným hlasom svojej generácie, romantickou princeznou československého popu, v druhej polovici osemdesiatych rokov sa stala zjavom na domácej hudobnej scéne. Príbeh o začiatkoch jej hviezdnej kariéry rozpráva miniséria Iveta. Dej sleduje Ivetu Bartošovú od útleho detstva, kedy spolu so sestrou začala navštevovať školský zbor, cez prvé úspechy na hudobných súťažiach po jej odchod do Prahy a následnú cestu ku sláve, čo dosiahla hlavne vďaka spolupráci so spevákom Petrom Sepéšim. Zo dňa na deň sa z oboch spevákov stáva národom milovaný pár. Okrem exponovaného vzťahu s jej speváckym kolegom sa miniséria zameriava aj na Ivetin rodinný život. (TV Markíza)

Recenzie používateľa fafejt001 k tomuto seriálu (9)

Iveta (2022)

Nevěřím  tomu , že  se  Iveta  tvářila  tak  často ,   až  útrpně . Bylo  mi  jí  celý  díl  vlastně  líto . Petr  se  tady  ukazuje  jako  trochu  nervní  až  rozporuplný  člověk . Nevím  jaký  byl  ve  skutečnosti , ale  tady  jej  vybarvili  nějak  takhle . A  jakože  moc  nemusím  Gregora  Brzobohatého  ,  tak  u  toho  klavíru  to  bylo  překvapivě  dosti  dobré . A    Nejlepší  scéna  , tedy  pro  mne  , byla  u  toho  telefonu  v  úplném  závěru . To  až  zamrazilo . Když to tak  shrnu , tak   na  to  jak  byla  stále  reklama  na  Ivetu  , jak  to  je  skvěle  natočeno  , tak  jsem  mírně  zklamán . Myslím  si  , že  Iveta  byla  přece  jen  o  něco  jiná ,   než  je  zde  představena . Možná  se  pletu . A  možná  taky  ne .  To  ,že   měla  smůlu  na  muže  až  do  smrti  je  snad  každému  jasné  .  Tak  talentovaná  a  čistá  duše  a  takový  tragický  konec  jejího  života ,  na  němž  se  podepsali  , zřejmě  ,  poslední  její  tři   muži  v  jejím  krátkém  životě  .  A  hlavně  ten  poslední . To  si  myslím  já . Mohla  tady  být  o  hodně  déle  a  dělat  radost  svými  písničkami  . ()

Série 1 (2022) (S01)

CELKOVĚ  za   tuto  první  řadu   musím  dát   * * * *  .  Dobře  natočeno  a  krásná  muzika  z  mého  mládí . Škoda   ,  že  v  těch  dílech   to  bylo  ,  tak  nějak  velice  omezeno  dějově . Určitě  toho  Iveta   zažila   daleko  více  ,  ovšem  to  by  tahle  série  musela  mít   nejméně  osm  dílů .  ALE   I  TAK   DÍKY   ZA  TO . PROSTĚ   TOHLE   SE   HOOODNĚ   POVEDLO   .  Tedy   alesponˇ   za  mne . ()

Tisíc obyčajných vecí (2022) (S01E01)

Anna  se  toho  zhostila  velice dobře . Více  mohlo být  z  té  soutěže  roku 1983  a  celkově  kolem  toho . Rodiče  dobře  zvoleni  a  sestra  Ivana  asi  také , i  když  zrovna  Křenková nepatří  zrovna  mezi  mé  oblíbené  hééérečky . A  Pagáčová  také  ne . Úvodní   díl  se  povedl . Byl  bez  patosu  , zbytečné  nostalgie  a  také  politiky . Což  je  jenom  ku  prospěchu  celé  minisérie .   Těším  se  na  další dva  díly ,  o  citlivé talentované , čisté   a  vnímavé  holce  z  Frenštátu . ()

Knoflíky lásky (2022) (S01E02)

Po  počátečním  nadšení  trochu  brzdím . Sepéši  byl  , asi ,  jiný  než  jsme  si  mnozí  mysleli . Iveta  měla  smůlu  na  chlapy  zřejmě  už  od  začátku . Byla  vlastně  stále  sama .  Kde ,   kdo ,  se  chtěl  přiživit  na  jejím  talentu  a  pak  nazdar a  šáteček . Chudák  citlivá  holka  ztracená  v  tý  Praze . Měla  talent ,  citlivou  duši  a  byla  zřejmě  i  poněkud  naivní . Jo  a  ten  chlap  kde  ona  bydlela  ,  to  byla  síla . Žádný  soucit  a  jen  nepříjemný  to´n  v  jeho  hlase   v  každé  denní  době . Měla  se  sebrat  a  jet  domů .  Možná  by  jí  bylo  lépe . I  tak  by  byla  v  pěvecké  konkurenci TOP .  Finále  bude  zřemě  plné  zvratů  , ale  i  tak  je  dobře  , že  vznikla  tahle  minisérie . ()

Snáď nám to vyjde (2022) (S01E03)

Asi nejlepší díl z této série . Štaidl rozebral píseň Sepéšiho dokonale a při druhé pisni  - Červenám,  Petr pochopil , že není tahoun jejich dua on . Tak se rozhodl že promysli někde v klidu,  jak to bude dál . Když mu ovšem " zdechlo "  auto na přejezdu , bylo rozhodnuto . Pohřeb byl dojemný a Iveta se vrací domů . Otec  je u vlaku chladný až odtažitý . Prostě dost drsné . Chudák Ivet . Po třech letech volá Láďa a nabízí pomocnou ruku . Tady je ovšem  renonc . Iveta sice byla smutná a zdrcená , ale ne tři roky . Po smrti Petra začala zpívat se skupinou Balet ,  jak si matně vzpomínám . Píseň Hej pane diskžokej  , byl hit jěště před rokem 1988 !!  A ještě by se tam pár nesrovnalostí našlo . Škoda , že ten třetí díl trochu odflákli ! ()

Série 2 (2023) (S02)

KDYŽ   to  tak  shrnu  :  zklamán  jsem  nebyl ,  ukázali  Ivetu  ,  Ládˇu  a  další  postavy   v  jiném  světle ,   než  jsme  je  znali  a  mělo  to  místy  napětí  i  spád .  Herci  byli  dobře  zvoleni - hlavně  rodiče , Ládˇa ,  Svoboda  i  Karel  , tedy   božský  Kája   i  její   sestra  Viana .  Za  mne  vcelku  slušné   dílko .  Takže  za  * * * * . NAVŽDY  -   KUNČICE   POD  ONDŘEJNÍKEM   .  Iveta  byla  čistá  bytost  a  ten  byznys  a  lidi  okolo  ní  jí  vlastně  zničili . ()

Smiem ďalej? (2023) (S02E01)

Takové rozporuplné.  Mírné zklamání.  Svoboda je s Vendulou až později, tady to nějak asi nevěděli.  Láďa se pomalu vybarvuje a Iveta začíná užívat léky a alkohol.  Takový divný díl. ()

Ja sa vrátim (2023) (S02E02)

Tady o něco lepší než ten minulý díl.  Chudák Iveta měla smůlu na kretény! Jako ten únosce  , to bylo totální hovado.  No a Láďa se ukázal ve své nahotě a  to nejen ve sprše. Tady je vybarven dost přesvědčivě.  Otec měl pravdu.  Oni ji v té Praze zničili život.  Chudák holka. ()

Na tom záleží (2023) (S02E03)

Dám  za  tenhle  díl   * * *  ,  ale  nějak  jsem   čekal  o  fous  víc . Návštěva   rodičů  -  dobrý ,  hovor  se  Svobodou  -  dobrý ,  miminko  -  nádherné  ,  jen  ten  Ládˇa  , tak  nějak ,   egoisticky   stejný  . Nebyl  to  nikdy  můj  nějaký  idol  ,  ale  po  tomhle  ,  jak  jej  ukázali  v  jiném  světle ,   než  před  světly  reflektorů  a  kamer   ,  tak  dost  si  to  u  svých  fanoušků  ,  asi ,  pohnojil -  tedy  pokazil , nebo  tak  nějak  . A  ten  Gregor  SE  NA  TO  HODIL . A   Anička   to  zvládla  také  skvěle . Takže  dám  o  půl  *  více .  Bude  jěště   další  pokračování  ??  Kdo  ví . ()

HBO se stahuje z tuzemské tvorby

HBO se stahuje z tuzemské tvorby

16.09.2022

Fúze společností Discovery a Warner Bros. a s ní související snaha razantně omezit výdaje napříč všemi subjekty měla bohužel dopad i na televizní odnož HBO. Ta byla nucena se stáhnout z mnoha… (viac)

Minisérie Jitřní záře startuje na Voyo

Minisérie Jitřní záře startuje na Voyo

10.06.2022

Rok 2022 je ve znamení originálních minisérií na Voyo. Poslední úspěch sklidil příběh Ivety Bartošové, od 10. června Voyo představí další dlouho očekáváný seriál. Minisérie Jitřní záře zobrazuje, jak… (viac)

Nová minisérie o Ivetě Bartošové na Voyo

Nová minisérie o Ivetě Bartošové na Voyo

06.05.2022

Jaký je skutečný příběh princezny československého popu? Díky čemu v osmdesátých letech Iveta Bartošová prorazila? A jak skončila její první velká láska? Odpovědi přinese třídílná minisérie Iveta na… (viac)