Odhodlaná státní zástupkyně se ponoří do případu pohřešované třináctileté holky a při pátrání po tom, co se opravdu stalo, zajde až do extrému. (Netflix)

Juto

Milé 13-ročné tínedžerské dievča je počas zimného talianskeho večera na ceste domov unesené po tanečnej hodine. Napadol ju nejaký bezcenný násilník. Udalosť vidíme v sérii flashbackov. Po niekoľkých mesiacoch je objavené jej telo. Je na prokurátorke nájsť a potrestať páchateľa. Režisér má nenápadný, takmer dokumentárny prístup. 5/10 ()

rublik05

Vcelku zamrzí, že tak velký potenciál je utopený v prachobyčejné průměrné kriminálce, které zoufale chybí emoce a kvalitnější scénář. Zejména u hlavních postav jsem postrádal nějaké výraznější herecké přednesy, většina postav mi přišla taková až moc sterilní, to platí i o zpracování, které je zejména v druhé polovině strašně utahané a postupem času ztrácí dech. Každopádně jako televizní film docela pohoda, zaujal mě hlavně začátek a soudní proces, ostatní dění spíše průměr. 6/10. ()

mzss1

[58%] YARA, coby italský filmový počin dle skutečné události. No, myslím si, že taková událost je celkově na tomhle světě bohužel docela běžná. Abych se vyjádřil k filmu, určitě tu není nic, co bych extra vytýkal. Je to takové ploché, chladné a druhé půlce ne moc záživné, přitom začátek vypadá nadějně. Takže takový trochu lepší, koukatelný průměr. Nejvíc mě bavila asi ta státní zástupkyně. Jak už tu píší ostatní, chtělo by to trochu víc zvýraznit emoce a tak. Hudební doprovod ale nebyl špatný. Na 1 vidění to nebylo zlé, nic víc nic míň. ()

Monggol

Dej graduje s pátraním a pribúdajúcimi dôkazmi. Bolo to zaujímavé a napínavé, civilne podané, takže vo finále oveľa lepšie než väčšina krimi-sračiek, ktoré tu majú oveľa vyššie hodnotenie. Ale na to už sme si zvykli, že priemernému stádovitému divákovi realita už nič nehovorí a s nadšením híka nad úplne nerealistickými idiotinami, hlavne keď sú efektné a povrchné, tak ako jeho myslenie. ()

BOURQUE

Smutný true-based príbeh zmiznutia trinásťročného dievčaťa v Bergame. Vyšetrenie a pátranie na úrovni TV filmu, podobne ako práca s jednotlivými postavami. Isabella Ragonese v roli Letizii Ruggeri je v poriadku, v závere na súde potvrdzuje svoju dominanciu, ktorú mala počas celého filmu. Osobné hodnotenie: 73% (***) ()

• Film je inspirován skutečným případem zavraždění Yary Gambirasio. (p.a.douch)