Father of Flies

Poté, co je matka malého chlapce nahrazena v rodinném domě novou otcovou přítelkyní, zjišťuje chlapec, že musí čelit děsivým nadpřirozeným silám. Byly tu vždy nebo se objevily až s novým obyvatelem domu? (Jardismo)

TheEvilTwin

Zvláštní podivnost, u které bych rád řekl, že na béčkovou produkci jde o nadstandartní nebo alespoň ne-špatný kousek, ale není tomu tak. Stejně tak bych rád řekl jako někdo zde komentující, že dává film po konečném rozuzlení dokonalý smysl, ale ani v tomto případě tomu tak není. Jediným pozitivem je pro mne krátká stopáž, která nestíhá výrazněji nudit a nutit diváka přeskakovat scény a taky je vidět alespoň nějaká tvůrčí snaživost, ale zápory výrazně převažují. Film je scénáristicky nekonzistentní, mnoho prvků nedává smysl a další spousta je jich ponecháno úplně bez vysvětlení významu (maska, změny počasí???, vidiny, absolutně nulový background postav!!…) a samotné finále mi přijde až sprostě nezajímavé v poměru k tomu, že celý předchozí zbytek filmu se tváří tak mysteriozně, nadpřirozeně a “jakože s větším významem”. Neuspokojivý výkřik do tmy, který nestojí za pozornost a nepřináší nic nového - jako nějaká osobní ambice tvůrce vytvořit film oukej, ale protlačovat film do běžné movie komunity, to prosím ne. ()

Morholt

Upřímně řečeno nemám rád žánrovky, kde jsou všichni divní. A tady jsou magoři všichni od mám a táty přes macechu, děti a ž po bábu od vedle. Nicméně tady to v kombinaci s výbornou atmosférou a zajímavými herci celkem fungovalo. Sqamozřejmě když se to oloupe na dřeň, tak je to celkem klasický příběh s několikrát viděným zvratem, ale vzhledem k jeho nečekanosti a celkovému psycho pojetí to funguje poměrně neotřele. Škoda hluchých míst, kterých bylo na danou stopáž až příliš. Ale i tak to stojí za vidění. 60% ()

*CARNIFEX*

Dal som tomu šancu, lebo "jedna babka povedala", že je to dobré. Mne osobne sa nezdal už poster, no hovorím si, nesúď podľa obalu, veď ty si Carnifexko tiež nie najkrajší na svete, len vnútro máš dobručké. Za mňa je "Father of Flies" nefunkčná záležitosť, a to som sa snažil zo všetkých síl vytvoriť podmienky, aby som mal aspoň chvíľami dojem, že sledujem horor, ktorý by si zaslúžil uznanie. Na jednej strane musím povedať, že na prvotinu je to po atmosferickej stránke snaživé, no na tú druhú mi neostáva nič iné ako skonštatovať, že o filmársky zázrak sa v rámci žánru určite nejedná. Slabší priemer, iní to možno docenia najmä vďaka kratšej stopáži, ktorá môže budiť dojem, že sa stále niečo deje, lenže keď raz niečo nebaví, nemôže to ani prekvapiť .. ()

darkrobyk

Příběh rozbité rodiny, kdy otec se stará o dceru a syna společně s novou přítelkyní, zatímco matka je od nich odříznutá, ale nehodlá se dětí vzdát, se rozjíždí pomalu a popravdě, zprvu jsem se docela ztrácel. Napomáhalo tomu i prostředí, kdy okolí domu bylo střídavě zasněžené a pak zas ne, do toho přišla i klasická noční bouře a následně sníh vystřídal déšť. Beru, že počasí se může měnit každým dnem (u nás nic divného), ale tady se snad střídalo i během dne. K tomu sousedka, co vypadá jako letitá punková Vivienne Westwoodová, je zřejmě čarodějnice, jen není jasné, na které straně stojí. A pak se začne odkrývat tajemství matky a další postavy. K tomu nová macecha vypadá jak z jiného světa. A aby si divák dokreslil představu, v televizi běží dokument o parazitech a kukačkách... Ke konci se vše mění v bizarní smršť, ale divák nakonec jistě pochopí, kdo byl kdo a jak se věci ve skutečnosti mají. Takové to domáčknutí posledního puzzle do skládačky. Až po úplném konci jsem mohl říci, že se mi to líbilo, ovšem stejně bych doporučil jen okrajovému publiku. A jako bonus - The Cure: Lullaby ()

ricci.s

Režiséra musím pochváliť predovšetkým za dve veci: Po prvé, dokáže brilantne budovať atmosféru, a po druhé, divák nemá ani len šajnu, čo ho čaká v nasledujúcich minútach. Z hľadiska príbehu je to síce niečo na štýl rodinnej drámy, v ktorej sa všetci po celú dobu chovajú divne. Šialená matka spácha samovraždu, nová otcova partnerka pôsobí snáď ešte šialenejšie, malý syn začne vidieť duchov a ešte aj v susedstve žije stará striga, ktorej vizáž je mierne karikatúrna, ale to sa dá zniesť. Atmosférou to trochu pripomína "Ich seh, ich seh" od skvelých rakúskych režisérov, a hoci je to chvíľami dosť pomalé a monotónne, z ničoho nič príde nečakaný zvrat a prepne sa to do surreálneho šialenstva. Pre mňa snáď zatiaľ najosobitejší film roka. Tým si ma získal. Nepredpokladám však, že ho väčšina ľudí vstrebe. ()