Zpátky do divočiny

• Austrália Back to the Outback (viac)

Na první pohled z nich jde sice strach, ale ve skutečnosti mají srdce ze zlata. Právě utekli ze zajetí a hledají domov. (Netflix)

ArsenalEagle

Roztomilá jízda pro nejmenší, kteří BttO ocení určitě nejvíce. Jde o milou, roztomilou a akcí nabušenou bláznovinu. Takový australský Madagaskar, který díky střímné stopáži nezačal nudit. Cením i animovanou verzi národního pokladu, Stevea Irwina, kterým se hlavní "padouch" inspiroval. Hlavní dvojice skládající se z Taipanky a Hezounka je fajn a jejich společné scény někdy dokonce i baví. Film jako takový se pohybuje jen lehce nad průměrem. ()

vimluk_CZ

40 % Animáky mám povětšinou opravdu v oblibě, ale tenhle nedopadl na úrodnou půdu. Animace neurazí, nenadchne. Příběh neurazí, nenadchne. Zvířátka neurazí, nenadchnou. Vtípky neurazí, nenadchnou. Je to celé hodně umělé - bez sebemenšího kouzla, jiskry, něčeho nového, nebo alespoň neokoukaného. U nás už se tohle pouštět znovu nebude - je spousta animáků, které vám předají totéž, ale lépe... ()

Trajektt

Tak tohle byla nuda po australsku anebo néé? Tvůrci si vzali na paškál stokrát ohrané klišé, kdy se nespokojení obyvatelé australské ZOO rozhodnou změnit své stereotypní životy útěkem do divočiny o které vůbec nic nevědí, jelikož odmalička vyrůstají v klecích, tedy v těchto případech spíš v teráriích. Vidíme zde mnoho podobností a vykrádaček z jiných animáků jako jsou Hledá se Nemo, Rango anebo Madagaskar. Sice nevím, co bylo prvotním záměrem tvúrců, ale jestli to bylo seznámení australské fauny těm nejmenším, tak to se nepovedlo, jelikož i já jsem tápal u některých živočišných druhů, co jsou vlastně zač. Anebo to také mohlo být polidšťování zvířátek, které jsou nejnebezpečnější na naší planetě a tvůrci jim dali lepší vlastnosti než které mají, aniž by brali ohled na realitu. Protože, když se v reálu potkáte s roztomilým hadem tajpanem, kterej má bezmála tři metry a je nejjedovatějším hadem světa, tak vaše šance na přežití je nulová. Anebo se tvůrci snažili ukázat hlavně těm nejmenším, že nesuď vnitřek podle obalu a to myslím hlavně tím, že co je ošklivé bývá většinou hodné a néé zlé a bez komplexů. Což samozřejmě také není pravda, jelikož se stačí podívat do politiky, kolik tam sedí zakomplexovaných tajpanů a molochů, kteří si vybíjejí svou zlost na ostatních anebo se stačí podívat do historie, kolik zakomplexovaných ošklivých většinou knírkatých pánů rozjelo svou pomstu proti společnosti. Jediným kladným a hlavně krásným hrdinou tohoto animáku byl koalí samec přezdívaný Hezounek, který má naopak ty nejhorší lidské vlastnosti a to včetně narcisismu, arogance, pýchy ad. Jednoduchý a předem průhledný příběh, který přesvědčí hlavně ty nejmenší diváky, že i had zabiják je přítel. No prostě, tohle převracení reality musí začínat už od kolébky a tak, když se nejedná o barvu kůže anebo rovnost pohlaví, tak ten mozeček vymyjem už těm nejmenším aspoň tím, že jim budem ukazovat, že to, co je nebezpečné a čeho by se měli obávat je vlastně hodné a že to jsou jen předsudky zlých a povrchních lidí jako jsem já a proto pozdravuji budoucí plavce, kteří se půjdou zaplavat bez bázně a hany mezi hejno přátelských krokodýlů. Takže i když mám rád animované filmy a jsem schopnej překousnout skoro všechno, tak tohle prostě néé a proto dávám 50% a to s odřenejma ušima. ()

Cermicek

Nebudu lhát, dali jsme si to z nostalgie kvůli australský fauně a outbacku s nadějí, že oprášíme cestovatelský vzpomínky a nakopne nás to k novým! Účel to splnilo tak na půl. Vzpomínky přišly, ale tim to taky skončilo. Animák je po grafické stránce zase o krok dál. Zvířátka jsou roztomilá... a tím to taky končí. Příběh neoriginální, spousta věcí předvídatelných (krokodýl Dundee vlastně v životě žádnej hrdina nebyl, aby se nakonec z něj "jakoby" stal v očích svého syna...nebo ten, jak pravej crock vlastně stojí za celou organizací ošklivejch/nebezpečnejch zvířat...to jsem teda skutečně nečekal!!!😱). Mno nic, průměrnej animák, kterej zachránila grafika a hlavně melancholie k protinožcům. ()

oveckaoa

Hadice, molochyně (nevím jak se píše samička od molocha tak to zkusím takhle), škorpion a pavouk utíkají ze zoo do divočiny a po cestě přiberou teplou a metrosexuální koalu .    Snaží se je chytit chlápek ze zoo s jeho synem a to je celý film.  Bohužel je to krátké a chybí tomu humor i hlášky. jedna z mála je vtipných je koleso hovínek se roztočilo.  80 procent ()

• Postava Chaze Hunta (Eric Bana) je z velké části vzhledem i profesním zaměřením inspirována známým australským lovcem krokodýlů Stevem Irwinem. Ten se zde ve své animované verzi dokonce objeví. (ArsenalEagle)