Sinsawa Agassi

• Južná Kórea 신사와 아가씨 (viac)
Komédia / Dráma / Rodinný
Južná Kórea, (2021–2022), 62 h 6 min (Minutáž: 69–76 min)

Lee Young Guk (Hyeon-woo Ji) je ředitel významné korporace, otec tří dětí a vdovec, který se ještě nepřenesl přes smrt své ženy. Jako potřebnou výpomoc k dětem si najme mladou slečnu, která velice nutně shání práci. Park Dan Dan (Se-hee Lee) po velké hádce právě odešla od rodiny a je za nové zaměstnání velice vděčná. Bude se ale muset vypořádat nejen se vztahy v zaměstnavatelově rodině, ale i v té své. K tomu všemu se i přes věkový rozdíl Lee Young Guk a Park Dan Dan začnou sbližovat, což nelibě nese nejedna žena, která si na bohatého vdovce dělá zálusk. (Lex.San)

Lex.San

Young Lady and Gentleman je pro mne velice rozporuplný seriál, který jsem si sice užil, ale musel jsem jeho sledování - místy trochu místy více - urychlovat. Už samotný počet 52 dílů je i na romantický seriál s rodinnou tématikou opravdu hodně. I samotná minutáž na jeden díl je velké sousto. Též mi trvalo si zvyknout na dosti otravné postavy, jejichž zastoupení zrovna v tomhle seriálu je opravdu velké. Nemluvě o tom, že se mi zpočátku pletly rodinné vazby a nevěděl jsem, čí která matka vlastně je. Nebýt ústřední dvojice a tří dětí, tak sledování upřímně po pár dílech vzdám. Když se ale příběh trochu rozjede a dějové linky se rozeběhnou na více stran, tak je sledování (i posunování) příběhu jednodušší. Nebavila mě rovina s rodiči hlavní hrdinky (ať už vlastními nebo nevlastními), též mě neoslovila tahanice o dítě (ať už narozené nebo nenarozené) nebo amnézie hlavního hrdiny. Naopak jsem rád sledoval ústřední dvojici a trojici dětí a kupodivu mě zaujala dějová linka se sestrou hlavního hrdiny. Tolik vnitřní síly a odhodlání bojovat za svoji věc jsem nečekal. *** Seriál má spoustu much, ale na druhou stranu má i své světlé stránky a sympatický hudební doprovod, proto nevidím důvod dát pěkné 3* (6,5/10) ()

alisa.upir

Tenhle seriál mě bavil a za těch 52 dílů mi přirostl k srdci. 51. díl jsem hodně obrečela. Navíc se v seriálu mluví krásnou korejštinou, je to super na učení. Ale - ten scénárista by zasloužil výprask a zákaz výkonu činnosti na 10 let. Způsob, jakým natahuje dialogy, by měl být trestný - každý delší dialog začíná stylem “Musím Ti něco říct.” - “Co mi chceš říct?” - “Musím ti říct toto:…”  Bez těhle vycpávek by seriál měl aspoň o 5 dílů méně. A k tomu teda ta rychlost - taky jsem většinu seriálu sledovala na 1,25x zrychlení, a ještě k tomu po 10vteřinových úsecích sem tam skákala dopředu. Kdyby se to trochu osekalo, ten seriál mohl mít celkem fakt míň jak 26 dílů. Ale nevadí, aspoň jsem měla jak prokrastinovat :) ()