Sinsawa Agassi

• Južná Kórea 신사와 아가씨 (viac)
Komédia / Dráma / Rodinný
Južná Kórea, (2021–2022), 62 h 6 min (Minutáž: 69–76 min)

Lee Young Guk (Hyeon-woo Ji) je ředitel významné korporace, otec tří dětí a vdovec, který se ještě nepřenesl přes smrt své ženy. Jako potřebnou výpomoc k dětem si najme mladou slečnu, která velice nutně shání práci. Park Dan Dan (Se-hee Lee) po velké hádce právě odešla od rodiny a je za nové zaměstnání velice vděčná. Bude se ale muset vypořádat nejen se vztahy v zaměstnavatelově rodině, ale i v té své. K tomu všemu se i přes věkový rozdíl Lee Young Guk a Park Dan Dan začnou sbližovat, což nelibě nese nejedna žena, která si na bohatého vdovce dělá zálusk. (Lex.San)

alisa.upir

Tenhle seriál mě bavil a za těch 52 dílů mi přirostl k srdci. 51. díl jsem hodně obrečela. Navíc se v seriálu mluví krásnou korejštinou, je to super na učení. Ale - ten scénárista by zasloužil výprask a zákaz výkonu činnosti na 10 let. Způsob, jakým natahuje dialogy, by měl být trestný - každý delší dialog začíná stylem “Musím Ti něco říct.” - “Co mi chceš říct?” - “Musím ti říct toto:…”  Bez těhle vycpávek by seriál měl aspoň o 5 dílů méně. A k tomu teda ta rychlost - taky jsem většinu seriálu sledovala na 1,25x zrychlení, a ještě k tomu po 10vteřinových úsecích sem tam skákala dopředu. Kdyby se to trochu osekalo, ten seriál mohl mít celkem fakt míň jak 26 dílů. Ale nevadí, aspoň jsem měla jak prokrastinovat :) ()

Lex.San

Young Lady and Gentleman je pro mne velice rozporuplný seriál, který jsem si sice užil, ale musel jsem jeho sledování - místy trochu místy více - urychlovat. Už samotný počet 52 dílů je i na romantický seriál s rodinnou tématikou opravdu hodně. I samotná minutáž na jeden díl je velké sousto. Též mi trvalo si zvyknout na dosti otravné postavy, jejichž zastoupení zrovna v tomhle seriálu je opravdu velké. Nemluvě o tom, že se mi zpočátku pletly rodinné vazby a nevěděl jsem, čí která matka vlastně je. Nebýt ústřední dvojice a tří dětí, tak sledování upřímně po pár dílech vzdám. Když se ale příběh trochu rozjede a dějové linky se rozeběhnou na více stran, tak je sledování (i posunování) příběhu jednodušší. Nebavila mě rovina s rodiči hlavní hrdinky (ať už vlastními nebo nevlastními), též mě neoslovila tahanice o dítě (ať už narozené nebo nenarozené) nebo amnézie hlavního hrdiny. Naopak jsem rád sledoval ústřední dvojici a trojici dětí a kupodivu mě zaujala dějová linka se sestrou hlavního hrdiny. Tolik vnitřní síly a odhodlání bojovat za svoji věc jsem nečekal. *** Seriál má spoustu much, ale na druhou stranu má i své světlé stránky a sympatický hudební doprovod, proto nevidím důvod dát pěkné 3* (6,5/10) ()