Daniel Day Lewis

(TV film)
  • Francúzsko Daniel Day-Lewis : L'héritier (viac)

Portrét jednoho z nejtalentovanějších a také nejzáhadnějších filmových herců své generace... Je jediným hercem v historii kinematografie, který získal tři Oscary za mužský herecký výkon v hlavní roli, a to ve filmech Moje levá noha, Až na krev a Lincoln. Jeho výkony bývají divoce strhující, ať už hraje aristokrata, psance nebo hrdinu. Ve světě je znám také jako jeden z nejvybíravějších herců, aniž by přitom trpěl hvězdnými manýrami. Daniel Day Lewis, hrdý Ir, je ve svém herectví niterný a nekompromisní a nezalekne se žádné bolesti, ať už fyzické či psychické. Nenatočil ani tři desítky filmů, v roce 2017 ohlásil odchod na odpočinek, ale do poslední role nepřestal ve svých výkonech posouvat hranice. Měl víc než dokonalou pracovní morálku; do svého řemesla vléval krev, pot a slzy. Byl to pro něj způsob, jak uniknout z rodinného dědictví (otec byl známým spisovatelem, dědeček filmový producent), které se stalo příliš těžkým na to, aby ho unesl. Tento film se mimo jiné vrací i k rodinným kořenům a k nesmírně složitému vztahu Daniela k otci. Hovoří v něm například režiséři Stephen Frears, Jim Sheridan, Paul Thomas Anderson nebo James Ivory. (Česká televize)

andrii

Dámy a pánové, tenhle muž nesleví z žádného zadaného, žádaného, silně sivého děje. Až na krev se svine do charakteru, je závislý na profesionalitě. ()

Marze

Herec mi je nesympatický a nevybavuji si, že bych ho v něčem viděl hrát. O jeho soukromém životě jsem se nic nedozvěděl. Jeho slova jsou prorocká: "Posuzují vás jaké nosíte boty a jak mluvíte. Je to hrozná společnost, rozložit ji potrvá léta". Britská společnost je dnes pěkně zdegenerovaná. Boty preferuji drahé běžecké a lidi podle toho jak mluví posuzuji. ()