Mladá holka to pořádně schytá od brutálních dealerů drog. Její děda, válečný veterán, se nakonec rozhodne vzít věci do vlastních rukou a zjednat ve čtvrti pořádek. (Netflix)

clara.bow

Bývalý voják, tvrdý nejen na sebe, ale i na dospělé potomky se pouští do nelehkého úkolu - zvládnout vnučku Iréne, kterou adoptovala jeho dcera z Vietnamu. Neřekla bych, že je to nuda, rozhodně téma velmi aktuální, mládež, která ztrácí důležité hodnoty, bez ambicí a vůle, na druhé straně chudoba a peníze, a rozmazlené dětičky, které nevědí z povykanosti co nejhloupějšího udělat,aby naštvali rodiče... i to je současné Španělsko, kam se jako do země zaslíbené přistěhovali matka Gladys a syn Nelson.MHCB ()

fandadofilmu

První série mi připadá skvělá, nápaditá, často vynikající dialogy a hodně dobré postavy. Samozřejmě až na tu otravnou Vietnamku, kterou všichni neustále obdivují a milují, přestože její postava nemá jedinou kladnou vlastnost. Tirso/Coronado je skutečně ten nejnepříjemnější klaďas v dějinách filmu a všichni otravové se od něj mohou vskutku hodně naučit. Některé hlášky jsou až neskutečné a geniální. Bohužel pak přichází zlom - Tirso dostane ránu do hlavy, když se probere, nepozná ani kde je a je totálně zmatený. A tak si říkám, jestli něco podobného nepotkalo tehdy i filmaře, protože druhá série je najednou také úplně jiná. Ta tam je nápaditost, svižnost  i vtipnost, děj začne být těžkopádný, předvídatelný, až trapně naivní a dostavuje se nuda, je to takové bezzubé, jako by to jen zoufale lapalo po dechu a jen vnucovalo určitě postoje. Jako kdyby už nešlo o filmové "dílo", ale spíš o programové prohlášení  Evropské unie - korektnost na prvním místě, migranti jsou dějinná samozřejmost a jsou zásadně zcela v pohodě, jejich odlišnost je vlastně přínos, ať žijí homosexuálové, a pokud se nám na tom něco nelíbí, tak je to jen naše vina... Druhou sérii jsem měl problém dokoukat. První sérii bych dal 5 hvězd, protože jsem se tak pobavil, jako už dlouho ne. Druhá nestojí za víc než 2. Je to strašná škoda - takhle zmršit krásně rozjetý seriál. ()

BFG2000

Pecka to byla! A José Coronado je nejlepší hrdina za velmi dlouhou dobu a velmi skvěle mu sekunduje Luis Zahera! Je to úplně jiné, než jsem dle traileru čekal, ale to je asi jen dobře. Do seriálu je velmi dobře zahrnuto velké množství problémů dnešní doby a skvěle nastíněno jejich možné řešení. Opravdu stojí za vidění! ()

conductor

moc nechápu nízká hodnocení. Můžu požádat členy, kterým se tento seriál nelíbil, jestli by mi poskytli nějaké tipy na seriály, které považují v daném žánru za skvělé? Moc díky! Mně se tohle moc líbilo, tedy až na dost otravnou milostnou linku, která prostupuje celým seriálem. Dávám čtyři hvězdy a těším se na doporučení, třeba do zpráv, moc díky. ()

Zlty_Dodo

Na jednej strane starý chlap čo má gule a charakter, na druhej moderný svet multikulti, dealovania drog, rozmaznaných hyperkorektných guleváľošov, LGBT.. Asi mám slabosť pre scenáre, kde dobro si počína statočne.. Plus Ezechiel, to je postava mio gust :) no a keď odhliadneme, že Irene je úplne dutá hlava, ako estetický doplnok rozhodne vyniká, rovnako Gladys :) ()