Oktavianus

Šílený mišmaš, který mě ale bavil natolik, že se nemohu ubránit pocitu, že i s třemi křížky za sebou jsem pořád ještě kluk, co ho takové dobrodružné kravinky pořád baví. Film je to v mnoha ohledech nechtěně směšný - padesátková naivita proniká do skoro každého záběru, nikdy si nejsem jist, zda se jí mám bavit, nebo se cítit trapně za tvůrce. Taky si snímek jako kdyby nemohl vybrat, čím chce být, zda historickým dramatem jako na začátku, pirátským dobrodružstvím jako uprostřed nebo tajuplným ostrovem s dinosaury (no, spíš jen nějakými ještěrkami zvětšenými zadní projekcí, mimochodem ukradené z One Million B.C.) a vybuchující sopkou. K tomu si přičtěte mizerné herecké výkony takměř všech herců (obzvlášť smutné to je pro představitele hlavního hrdiny Jamese Arnesse - ve stejném roce ztvárnil mimozemskou zeleninu ve Věci z jiného světa, kde proto, že nemusel nic hrát, byl daleko přesvědčivější. Smutné. - Když to po sobě tak čtu, tak vlastně film jen kritizuju, přesto jsem dal tři hvězdy. Jenže ono to srašně rychle utíká, pořád se něco děje a je to zábava - a to je důležité. Jak píšu na začátku, asi jsem pořád kluk, když mě tohle pořád baví. Tak ať. ()

Flego

Scenáristi sa rozhodli, že napíšu scenár k filmu a nejaký producent do projektu vložil peniaze. To, že vznikla šialená hlúposť, kde sa pletie pirátske dobrodružstvo s farmárskym westernom, aby sme sa dostali na opustený ostrov, kde vládnu prehistorické potvory (?), je jedna vec, ale príbeh je natoľko dementný, že si musel vypomáhať premotivovaným komentárom. Herecké výkony sú biedne, mnohé scény sú natočené so zadnou projekciou a sú fakt otrasne urobené ( chôdza na ostrove je skoro prešľapovanie na mieste so spustenou projekciou ). Jediným pozitívom je rýchly sled udalostí a minutáž, ktorá vás oberie len o hodinu života. Štvrté hodnotenie a druhá recenzia. ()