Zíza

Tenhle hlavní spratkovitý hrdina byl strašný sympaťák. Spousta seriálů má takové ty namyšlené hrdiny, kteří neustále sekýrují hrdinku, ale mají srdce na správném místě. Tohle je v podstatě také ono, ale přišlo mi, že je to lepší. Proč? Má to své meze. On není vyloženě zlý, je to prostě středoškolák, který má svůj mindrák, tak si ho léčí štěkáním, ale nekouše. Naopak je to věrné štěně. A tohle hrdinka ví. Takže se sice nechá vláčet jeh rozmary, ale umí říct: „A dost!“ Ovšem i ona má své slabé stránky a je to právě on, kde se je naučí rozpoznat. Moc krásně byl vyobrazen jejich vztah, ve kterém se rozrůstá důvěra a vzájemný respekt. Jasně, pořád to byli oni, tím, že sice postupem seriálu moudřeli, tak se jejich osobnost nezměnila a zůstali hezky konzistentní. Jejich slovní přestřelky také byly fajn. K tomu zajímavé prostředí rjokanu a především čajovník Kója v podání Kaneka Nobuakiho, to byla další skvělá postava, bez které by to nefungovalo. Na druhou stranu starší brácha od fracka ztvárněný Iwatou Takanorim mi úplně nesedl. Což zase tolik nevadilo, protože nedostal mnoho prostoru, ale jeho snaha o vážné výrazy mi přišla marná. Nelíbilo se mi to prostě. Když pak měl trochu jiné polohy, tak už to bylo lepší a dokonce byl schůdnější, ale jako postavu jsem ho ráda neměla. Ani Kikuno, ta postava byla ujetá, jako by vylezla z devadesátek a určitě by to šlo bez ní. Jinak to byl fajn seriál, na který jsme se těšila každý týden. Klasická romantická komedie s příjemnými a dobře zahranými ústředními postavami v nereálném příběhu. Tak je to romantická komedie, která se ani netváří, že by měla být reálná. Slabší 4*. ()

Vavča

Issei Kataoka (Maeda Gordon) se prostě nudí, jako správný sedmnáctiletý středoškolák pohrdá dospělými a dělá si z nich srandu (a ze svých vrstevníků taky). Jeho nejnovější oběť je Katsuragi Hajame, rozvedená, bez domova, 27 letá žena, která navíc ztratila práci. Issei však pro ni má řešení, bude hrát jeho hry, díky tomu u něj může zadarmo bydlet a jíst. Na obzoru je však i další bishík Kataoka Seigo (Iwata Takanori), který chce Hajame taky, byť z jiných důvodů, než bratr. Jak asi tušíte, tahle ujetá harémovka je postavena na humoru a nečekaných situacích a první díly jsem se vyloženě chlámal. Jednak vynikající Maeda Gordon, jako rozmazlený, zlomyslnný spratek s hlavou plnou nápadů, jenže pozor, Hajame není hadr na podlahu a umí to vzít pořádně do ruky a ukázat svoji sílu. Velmi mile mě tak překvapil hereckým výkonem jak Gordon, tak Fumi Nikaido, která mě jinak ve filmech moc nezaujala, ani v sériích, budu se muset na její filmografii podívat blíže. Kdo chce pořádně odbržděnou komedii, romanci v japonském manga stylu má možnost. Svěží scénář, charaktery, moc povedené herecké výkony i humor. ()