Ogre

Šesťročný Jules (Giovanni Pucci) a jeho matka Chloé (Ana Girardot) sa usadia na opustenom francúzskom vidieku, aby začali nový život, ďaleko od bolestivej minulosti. Chloé prijme prevzatie dedinskej školy, no zdanlivo tichú komunitu náhle pohltí nevysvetliteľné zmiznutie malého chlapca. (Arsenal83)

ricci.s

Matka a jej malý syn sa konečne oslobodili od násilného otca a začali nový život kdesi na konci sveta. V okolitých lesoch však vyčíňa monštrum. Alebo je to len chlapcova predstava spôsobená jeho traumou z minulosti? Túto otázku si bude divák klásť veľmi často. Ťažký film, rozhodne nejde o veselú rodinnú báchorku. Psychologická, fantazijná dráma s hororovými prvkami, peknou príšerou a talentovaným detským hrdinom. Tempo je pomalšie, s čím sa treba zmieriť. Podobne ladený film by som skôr čakal od Nórov, spomenul som si na atmosférický "Skyggenes dal", ktorý žiaľ skončil iba na polceste. Hodnotím subjektívne, mám proste rád tento temnejší žáner, a rozhodne si nezaslúži byť prehliadnutý!!! ()

pornogrind

Chloé se svým šestiletým synem Julesem se přestěhuje na francouzský venkov pod vidinou novýho lepšího života. Jak se zanedlouho ukáže tohle místo ale nebylo zrovna tou ideální volbou pro nový život jak se ze začátku mohlo zdát. V místních lesích se totiž skrývá jakési monstrum před kterým nejsou v bezpečí ani zvířata ani děti obyvatel vesnice. Ogre je filmem s hodně pomalým tempem a minimem akce a tak by určitý zkrácení stopáže určitě nebylo na škodu. Mě osobně film nevadil, nenudil. Něco do sebe určitě má. Myslím si, že někteří hororový fandové bažící po hororový akci mohou být ale zklamáni. 3hvězdy. ()

Arsenal83

Dráma, nie horor. Záhadné zlo a strach z monštra v lese nakoniec zapôsobili ako paródia na hrôzu, vrátane jump scares, ktoré kolená neroztrasú ani 95-ročným starcom. Práca so zvukom bola vcelku chvály hodná, lenže čo z toho, keď hlavný hrdina je hluchonemý? ()

Daiker

Čekal jsem záhadnou kriminálku a né film o monstru.... To mi ale vůbec nevadilo.... Nečekejte žádnou akci... Film má skvělou atmosféru, strach už šel jenom z těch temných lesů. Monstrum bylo něco ve stylu Pád do tmy a scény s ním byly strašidelné, bohužel těch scén bylo málo a vynahradil to až konec. Film měl být určitě kratší, chybělo nějaké vysvětlení monstra a ten závěr jsem moc nepochopil... Celkově jsem se ale rád bal a film mě mile překvapil... ()