Pečovatelka Sarah

(TV film)
  • Veľká Británia Help

Sarah (Jodie Comerová) je chytrá, ale nikdy nezapadla do kolektivu, ani ve škole, ani v práci. Rodina ji utvrzovala v tom, že nikdy nic nedokáže, ale ona nečekaně najde své poslání jako ošetřovatelka v liverpoolském pečovatelském domě. Sarah má zvláštní talent navázat kontakt s obyvateli domova, zvláště pak se 47letým Tonym (Stephen Graham). Tony trpí Alzheimerovou chorobou, a tak musí dožívat své dny v ústavu, kde se jeho stav pomalu zhoršuje. Nemoc, díky níž se chvílemi stává velmi zmateným, u něho způsobuje výbuchy násilí, s nimiž si ostatní členové personálu nevědí rady. Sarah s ním však naváže skutečné pouto. Pak ale udeří březen 2020 a vše, čeho Sarah dosáhla, je ohroženo příchodem pandemie koronaviru. (Cinemax)

Kusbi

Až na ten trochu zvláštní konec (dejme tomu posledních 15 minut) je to moc dobré. Film hraje hodně na emoce, ale v tomto tématu mi to nějak nevadí. A Jodie Comer má podle mě před sebou slibnou budoucnost. A ještě musím ocenit, že film zachycuje situaci s Covidem (ač by nemusel, pokud by tvůrci nechtěli), čemuž se stále naprostá většina tvorby brání - je mi zároveň jasné, že to nízké hodnocení zde je právě toho důsledkem. ()

tomikrys

Velmi silnej film reflektující bezvýchodnou situaci a zoufalství během covidu, kdy zdravotnictví bylo v kolapsu a získat pomoc téměř nebylo možné. Domov pro lidi s Alzheimrem, kde postupně umírají starší lidé, neskutečná oddanost hlavní hrdinky Sarah, která tam pracuje jako ošetřovatelka. Film, který dojme reálným pohledem na jednu z hrozných skutečností, kterých bylo, a stále je, kolem covidu mraky. Kamera tyto záběry zachycuje parádně, herecké výkony také famózní. ()

lineker

Chvílemi silná depresivní káva o lidech, kteří jsou při covidu v první linii a nejsou primárně zdravotníky. Selhání systému, naštěstí vždy neznamená selhání jednotlivců. ()

Irish Stout odpad!

Obyčajné svinstvo, zarábať na ľudskom utrpení. Psovi keď trpí, alebo sa dusí pichne zverolekár injekciu, lebo je to humánne. Ľudia serú do postele, hlavné, že to deti platia. Netreba prostriedky tým čo žijú, ale tým čo serú v posteli. Chcel by som počuť kázeň, keby to bol papéžov prípad. ()

caerol

Hodně dobře a autenticky zpracovaný snímek. Skvělé herecké výkony, plno emocí. Film rozebírá aktuální téma ohledně Covidu v pečovatelském domově. Nedoporučuji slabším povahám, je to chvílemi hodně depresivní. ()