Jste na řadě, Moniko...

(TV film)

Po více jak padesáti letech (premiéra byla v roce 1967) se vrací na televizní obrazovku napínavý detektivní film, v němž kriminalisté pátrají po vrahovi „padlých“ dívek. Monika (H. Lehká) je předvolána na policii k identifikaci zavražděné kolegyně. Vyšetřovatel (J. Pohan) ji upozorní, že vrah si vybírá pouze dívky z určitých kruhů a škrtí je žlutým krejzlíkem, jímž byly ve středověku označovány „padlé“ dívky. Možná, že další oběť bude právě ona. Večer se Monika seznámí v baru se starším pánem (O. Sklenčka). Ten ji pozve do bytu svého přítele. Nad krbem je portrét neznámé ženy a Monika si uvědomí, že neznámá má stejný žlutý krejzlík, jaký jí ukazoval vyšetřovatel…. (Česká televize)

rakovnik

Kriminální příběh, trošku až s nádechem horroru. Ke konci ale přijde zvláštní zvrat, jehož zinscenování mi přijde neuvěřitelné. ()

Marthos

Komorní psychothriller. Ota Sklenčka a Jaroslav Satoranský v rolích, které pro oba zúčastněné znamenají jisté vybočení ze zavedeného rejstříku. ()

Šimpy

Zajímavý kraťas...někteří herci v nečekaných rolích...Sklenčka jako svůdník, fakt mu to šlo a Satoranský měl dokončit, co začal...takové Psycho po česku. :-D ()

flanker.27

Víceméně se shoduji s tím, co jsem postřehl v komentářích ostatních. Protože se mi to ale celkově docela líbilo, tak chci, aby komentář vyzněl pozitivněji. Zmíním proto nejdřív to negativní, tedy že závěrečný zvrat je notně přitažený za vlasy. Samo téma volavky by se určitě dalo pojmout logičtěji, aniž by to postrádalo napětí. Na druhou stranu spousta mnohem velkoryseji pojatých thrillerů je přitažená za vlasy mnohem víc. No a to pozitivní. Opět se potvrzuje, že i na malé ploše se dá vytvořit velké napětí a snad i strach jen pomocí několika vhodně zvolených prostředků a replik, herci odvedou slušný standard (Satoranský jako tak trochu obdoba Normana Batese rozhodně stojí za to) a Jan Pohan má nádherný hlas. ()

javlapippi

"K tomu, aby vám barmanka říkala pane doktore, stačí platit větší bankovkou." Krimi psycho thriller o sériovom škrtičovi nerestníc, kde ilúziu luxusu vyvoláva fľaša Hennessy na stole. V hlavnej roli skoro neznáma herečka s príhodným menom Lehká, charizmatický kriminalista Pohan plus mimo svojej obvyklej šablóny veľmi dobrí Sklenčka a Satoranský. Príjemný 20 minútový tv kraťas. ()