Každý bude poznať moje meno, každý bude poznať môj ksicht.“ Hlavný hrdina Alex v podaní populárneho českého speváka Adama Mišíka predáva ten najlepší kokaín v Prahe, s dílovaním chce však raz a navždy skončiť. Jeho snom je presláviť sa na rapovej scéne a nahrať vlastný banger (inými slovami, dobrú pieseň, hit). Okrem toho sa s ním práve rozchádza jeho priateľka a Alex jej chce dokázať, že na to má. Táto noc je na zmenu ako stvorená. Jeho kamarát Láďa totiž na feat zohnal rapera Sergeia Barracudu, a to znamená vstupenku medzi top hráčov. Táto vstupenka však nebude lacná a Alex s Láďom musia za pár hodín zohnať poriadny balík peňazí. Vyrážajú preto na bláznivú, adrenalínovú jazdu nočným mestom, aby predali všetky drogy, ktoré doma ešte našli. (Bontonfilm SK)

Pompeius

Uh, oh… Tak jsem dal na nadšené recenze a jásání o „filmu roku“, objevu a znovuzrození české kinematografie… Potlačil jsem své předsudky a upřímně jsem se snažil o otevřenou mysl. Ale co dělat, když je to bída s nouzí, předsudky jedině potvrzující. Protože BANGER není nic jiného, než sračkový film o sračkách a sračkové hudbě pro publikum, kterému prostě sračky stačí. Mně ne. Režisér má určitý vypravěčský talent a chápu i jeho záměr, ale... Jedna hvězda za snahu. Jinak je to k ničemu a o ničem. Příběh je slabý, jeho podání příšerné – polovinu času v záběru "kamery" vlastně nic není, jak švenkuje sem tam, hercům polovina replik není rozumět. A to téma? Sráč, co prodává sračky a chce i sračku natočit, takže potřebuje rychle sehnat prachy pro ještě většího sráče, aby tu sračku mohli udělat spolu, ale to není zadarmo, tak tu svoji sračky naředí ještě většími sračkami... A zvonec, ničeho je konec. Někde jsem četl, že režisérovi byl inspirací film Pusher. Takže mé doporučení. Refnův film opravdu vidět musíte, BANGERU se vyhněte obloukem a přenechejte ho TikTokovým vypatlancům, jimž je a priori určen. POZNÁMKA NA ZÁVĚR: Já vůbec nechápu, jak se z okrajového hudebního žánru – který dělají lidé, kteří neumějí skládat, psát, hrát, zpívat, ani dokonce pořádně mluvit, jenom trochu recyklovat věci, které stvořil někdo jiný, a pořád melou to samé hovno dokola o tom, jak jsou hustý – mohl vůbec někdy stát mainstream a dominantní subkultura mládeže, která už dvacet let okupuje veřejný prostor. Jak tuhle absurdní příšernost vůbec někdo může brát vážně? A už tak dlouho? Pravděpodobně se asi jedná o skutečné a definitivní dno kultury a už není kam klesnout. Když v pořadu Kumšt věnovali díl tomuto žánru, vlastně netočili parodii, ale dokument. ()

PoprockCZ

Film mě obsahem příliš nelákal, ale vlastně to nakonec nebylo tak špatné. Nedokáži si však představit, že bych se na něj koukala v kině, protože i na mobilu byl shake kamery místy dost nepříjemný ke sledování. ()

Jan Preissler odpad!

Příšerný a nadhodnocený film. Taková Perníková věž 2022.  Mělo to něco navíc, co jsme ještě neviděli? Ne.  Kvalitní humor a hlášky? Ne. Nepředvídatelný děj? Ne. Ty talenty jsem někde viděl? Ne. Zkrátka nic. Podprůměrný český shit o smažkách. ()

StrikE94

Film s repovo-drogovou tématikou prošpikovanej memečkama se pro mě stal nejvtipnějším filmem letošního festivalu. Marsell Bendig byl neskutečnej, jel jako drak (jak vtipem, tak fetem) a s Adamem Mišíkem vytvořili skvělou dvojici. Nejedna scéna rozesmála celý sál a došlo taky na ponaučení (a tím nemyslím, jak nařezat koks). Perfektní. Už teď se těším na další věc od Adama Sedláka [Viděno na KVIFF 2022 ve světové premiéře] ()

LilTrain

“Film je ja jako čára koksu, ze začátku našlápnutý, ale ke konci vás čeká nepříjemný dojezd.” Už si nepamatuju, kdo tohle řekl, či napsal, ale tenhle film to vystihuje perfektně. Jednu věc, kterou podle mě moc recenzí nezmiňuje je neskutečně zábavný a hravý střih. Ať už se jedná o české popkulturní reference, které vám vykouzlí úsměv na tváři, nebo již výše zmíněné “najeté” tempo. Avšak ve vážných scénách se film nebojí zpomalit a stejně jako hlavního hrdinu vás donutí se na chvilku zastavit. Dlouho se mi nestalo, že bych se při sledování filmu tak moc těšil na další a další scénu (natož pak u českého filmu). 85% ()

TWANG1977

Výborný film se skvělým Bendigem opravdu sraží dementní nápad natočit ho na mobil když se Vám z kamery během filmu dělá blbě je něco špatně..... ()

Tristan_nsc

Adam Sedlák přišel a doručil. Doručil film, který tady chyběl, komedii, která je opravdu vtipná a její humor není ve stylu "šli dva a prostřední upad". Kladů má snímek spousty: vtipy, téma, kamera, Sergei Barracuda a jeho ig stories, ale naprostým unikátem je Marsell Bendig, který zahrál svou roli sidekicka naprosto dokonale. Zápory film má, ale klady je silně upozaďují takže suma sumárum za tento rozvoz kokainu po Praze je minimálně výborný snímek. ()

Acehow

Marsell Bendig je obrovský objev a zaslouží si boom jak svině.  Jinak celkově vtipný dobře natočený. A to hlavní je že to je autentický. takhle lidi prostě mluví a takhle se baví. ()

Jan.Hulek

Budoucnost českýho filmu. A to myslím vážně. Odcházel jsem z kina jak opařenej. Mišík dobrej, Bendig suprovej, ten mě občas fakt rozesmál. Konec filmu depresivní, i slza ukápla. Nevěděl jsem, jestli hlavní postavě taky jednu vrazit, nebo ho politovat. Film nastavuje zrcadlo dnešní doby a naší mladé generace. Kdo strávil chvilku v Praze, ví. Nejednou jsem měl takový zvláštní pocit, že už jsem ty různé postavičky a místa někde viděl. To jak mluví, kde se pohybujou, netřeba zmínit drogy, šlapky, zbohatlíky, hudební hvězdičky, dealery, mafii a další zábavné existence... Jo a taky si tu střihne menší roli sexy týpek v tílku David Černý, nebo třeba generační šansoniér Samir Hauser. Sergei tedy není jediný umělec, který zde hraje sám sebe. Zajímavý nápad natočit to na Iphone. Na film bych nevzal epileptika, blikání světel na diskotéce a třes kamery mi moc nedělal dobře na oči. Ale celkově, bomba a svěží vítr do plachet naší zmírající české kinematografie. Dávám plný počet, bravo pane Sedláku :) ()

Enon

Českej rap poslouchám dost. Takže sem se dost těšil, ale zároveň i bál, co od tohohle filmu čekat. Musím říct, že mě to odpálilo z bot až někam na Mars. Neskutečný. Takových filmů potřebujeme víc, to je ten důvod proč existují kina, žádnej debilní Langmajer a pitomé komedie. Tohle je to, co jsme potřebovali. Kvalitní výpověď dnešní generace. Ten film má ÚPLNĚ VŠECHNO. Má to v hlavních rolích dva skvělé herce, které sem si zamiloval během chvíle. Má to kurva SERGEIE B. A Dollara a další mocný lidi z ulice. Má to výbornej vibe, výborný a nápaditý styl vyprávění, super atmosférickou kameru a zajímavý záběrování, prostě fakt všechno. Ale jsou tu dvě věci, co pro mě ten film dělají naprosto nezapomenutelným: 1. Bendig, jako sorry ale já sem se takle nezasmál strašně dlouho, určitě objev roku a výbornej herec, myslim, že nikdo by sfetovanýho cikána nezahrál líp. 2. Prostřihy na internetové memes, to ani nejde popsat jak dobrý to bylo, jak to tam skvěle zapadlo, prostě super. Finále bylo fakt skvělý, a nešlo v klasických českých kolejích, tudíž happy end. Dopadlo to reálně nejlíp jak mohlo. A Adamova songa se Sergeiem je třešničkou na dortu. Ten film se už teď pro mě stává naprostou legendou a doufám, že to v těch kinech sakra vydělá ať se už netočí takový sračky s Langmajerem ale pořádný kvalitní filmy od českejch tvůrců, co maj nějakou vizi a chtěj to dělat pořádně. 82% ()

nelja

Velmi zjednodušeně: taková "drobná" exkurze do toho, co dneska děcka berou... Úplně všechno bráško! Pokud možno dohromady najednou. Nejsem si vůbec jistý, jak tohle může fungovat mezigeneračně nebo jestli se vyloženě jedná o film, který se nejlíp užije generace Z, já jako post boomer (X) jsem se ovšem bavil náramně! Nicméně s mojí mámou bych to vidět fakt nechtěl! Tam už si myslím, že by byl problém i s přenosností jazyka (když odmyslím to, k čemu se dostanu níže), kterým postavy mluví, kdy se jedná o mix "čengliše" (je dost frekventované narazit na repliky, které jsou pouze anglicky a dokonale to vystihuje, jak dnes mluví nejen mladí, ale vlastně kdokoliv, kdo chce jít s dobou). Vzhledem k dosti výrazné postavě Láďy, zazní také dost romských výrazů, ale troufám si tvrdit, že to na srozumitelnosti tolik neubere a i člověk, který se pohybuje v diametrálně odlišné sociální bublině, by to měl z kontextu poskládat. Ještě k tomu jazyku, chci zdůraznit, není to otravné ani trapné, což píšu z pozice člověka, který s tím problém spíše má. Co by ještě vadilo mámě (a věřím, že daleko podstatněji:)), by byla častá explicitnost scén, takové to zvracení, rozbíjení obličejů, obnažování, místy až pornografické záběry, jakoby ovšem podtrhovaly charakter doby, který je definovaný z ohromné části digitálními technologiemi a dennodenním pohybováním se ve virtuální džungli internetu. Jedná se totiž o výběr, který vlastně určuje nejoblíbenější videa s největším počtem lajků, především na sociálních sítích. Tímto prostředím je "Banger" často prostříháván a velmi dobře to umocňuje průnik do oné společenské skupiny. Přiznám se, že bych asi těžko poznával "guerilla" styl natáčení na iPhony, po formální stránce mi to přišlo poměrně profi a jestli bylo záměrem vytvořit díky tomu autentičtější, syrovější, víc pouliční tvar, nejsem si jistý, nakolik toho bylo docíleno právě výběrem kamerování. Co se týče hereckých výkonů, za mě vycházel Mišík hodně naprázdno a závěrečná scéna, ve které dlouze pozoruje výjev, který je divákovi odkrytý až na samotném konci, ho bohužel prozrazuje jako nepříliš talentovaného herce, celkově je jeho projev drasticky nevýrazný. Jiný případ je Marsell Bendig v roli Láďy, tam je to daleko přesvědčivější, prodává ten komický ráz postavy naprosto samozřejmě a přirozeně. Další role už jsou vyloženě hodně okrajové a hodnotit takové herectví Jana Révaie opravdu nechci, protože se tam jen mihnul. Sympatický je rozhodně výběr naprosto neznámých tváří (předpokládám, že neherců), je to výrazně občerstvující zážitek v dnešní době neustálého omílání a protěžování stále stejného okruhu umělců... Líbí se mi dramatický oblouk vlastního vyprávění, jakkoliv nepříliš originálního a sám jsem si vzpomněl na své povzdechnutí při bilancování obsahu, který nabízí Netflix, HBO max apod., jestli už opravdu nejde točit o něčem jiném, než o drogách, sexu a rock´n´rollu, nicméně dobře napsaný scénář rozhoduje a příběh "nehotového" kluka, který musí projít nejen vztahovým peklem, aby mohl konečně udělat ten slavný "banger", mě rozhodně přesvědčil, že i 100x použitý narativ může výborně fungovat i po 101. () (menej) (viac)

thedasenka16

Je dle mého názoru přesně to, co zde naší generaci chybělo. Film se opírá o velmi aktuální témata a nabízí vhled do problémů mladé generace. Dostupnost drog, velký svět ve kterém jsem pouze malou figurkou a snaha se prosadit. Je to zábavné (skvělý výkon Marsella Bendiga), je to poučné (i když poslední scény filmu možná působí až moc) a hlavně skvělá a neotřelá kamera. V prvního 15 minutách filmu si na to člověk teda musí zvyknout a na velkém kino plátnu je to o to horší, ale potom přichází odměna za výdrž a vlastně něco nového a netradičního. Díky za tento počin a velmi ráda zde uvidím snímky podobného charakteru. ()

Karel321 odpad!

Na to se nedá dívat. Natočeno na iPhone tělesně postiženým mentálem. Kamera na hovno, střih na hovno, režie na hovno, scénář to nemá, asi improvizace. Plno cikánů, kultura vygumovaných raperů. ()

Sazenic

Na startu jsem si říkal,co je to zase za českou podivnost. Ale najednou vše nabralo grády a chytlo mě to až do konce. Kluci hrají perfektně,záběry občas létají trochu zběsile,ale jednoduše řečeno: je to prostě jiný. A to mě na tom bavilo asi nejvíc. Určitě film,který za to stojí ()

F_Sanchez

Nikdy bych nevěřil, že Adam Mišík, který se podle reportáží o celebritách chová a obléká jak ortodoxní gay, dokáže tak přesvědčivě zahrát týpka ze dna společnosti. Asi to byl režisérův záměr, ale i tak velký palec nahoru a respekt. Neskutečně se mi líbila ta jeho rozervanost, jak lavíroval mezi dobrým a špatným. Bendig slušně přicmrndával, ale Mišík s herectvím o pár pater výš. Kdyby to bylo o pár minut kratší, asi i pět hvězd. A poučení na závěr: Když chcete šmelit, musíte být tvrdý a nesmíte mít svědomí. Proto na rozdíl od Amíků, Rusáků, Italů a různých balkánců naštěstí nemáme takové gangstery. PS Sergei Barracuda stále rulez. Ostrava!!! ()

30. Český lev - výsledky

30. Český lev - výsledky

04.03.2023

V sobotní večer 4. března 2023 proběhl v pražském Rudolfinu jubilejní 30. ročník předávání cen České filmové a televizní akademie, Český lev. Přímý přenos ceremoniálu, během nějž byla oceněna výrazná… (viac)

Na cenách kritiky zabodovaly Arvéd i BANGER.

Na cenách kritiky zabodovaly Arvéd i BANGER.

04.02.2023

V letošním roce se nominace na Cenu české filmové kritiky za rok 2022 dočkalo celkem sedmnáct filmů. Našli jste mezi nimi nejen snímky promítané v loňském roce v kinech, ale i seriály, minisérie,… (viac)

Cenu filmových fanoušků získaly Devadesátky

Cenu filmových fanoušků získaly Devadesátky

16.01.2023

Nominace na Ceny české filmové kritiky zveřejněny

Nominace na Ceny české filmové kritiky zveřejněny

03.01.2023

V úterý 3. ledna byly zveřejněny nominace pro třináctý ročník Cen české filmové kritiky, jež mají ocenit a upozornit na výrazná díla i filmaře uplynulého roku 2022. Padesát členů Sdružení české… (viac)