Yessica a Miriam jsou dvě nerozlučné kamarádky, spolužačky z jedné lavice, které spolu sdílejí sešity, záliby, líčení i parfémy, stejně jako starosti a tajemství světa patnáctiletých v atmosféře anonymity velkoměsta. Miriam netuší, že bratr její kamarádky Jorge, člen Topiho bandy, nutí svou sestru pohrůžkami a násilím k prostituci. Poté, co Yessica svěří Miriam toto tajemství, ukradne na trhu lahvičku s fialkovým parfémem, který má zamaskovat zápach pronásledující ji od chvíle, kdy ji bratr nutí, aby byla po vůli klukům z celé čtvrti. S parfémem se jí podaří utéct, prodavačka však polapí Miriam, jejíž matka musí uhradit škodu. Miriam je potrestána domácím vězením, během něhož si krátí čas výrobou barevného náhrdelníku, rozhodnuta už nikdy s Yessikou nepromluvit. Pak však spatří, jak Yessiku opět unáší od školy Jorge s Topim, a rozhodne se svěřit své matce. Ta však zůstane k situaci Yessiky lhostejná. Miriam se rozhodne po vyučování od Yessiky získat parfém a mezi bývalými kamarádkami dochází k osudovému střetnutí... (oficiálny text distribútora)

Mocoft

Z oblasti kolem latinské Ameriky k nám doráží hlavně filmy s přívlastkem "syrové, drsné, děsové". Tento není vyjímkou. Nevíte někdo o nějakém pěkném kousku, který by tuto kulturu spíše oslavoval? Prosim na mail... ()

Mejsy

Příběh dvou dívek, z nichž jedna je z velmi chudých poměrů a docela problematická, jako celá její rodina, v níž ona stojí na tom nejposlednějším místě. Je využívána svou matkou i svým bratrem, jedinou pozitivní věcí pro ni je přátelství se spolužačkou, která se má přece jen něco lépe. Dokáže se vymanit z vlivu svého prostředí nebo mu podlehne docela. Lze ukrást kromě věcí i mateřskou lásku? ()

MiD

Fialkový parfém poukazuje na společenskou rozdílnost a na přátelství mezi dvěma spolužačkami - Miriam a Yessicou. Film, který svou tvrdostí a syrovostí dokáže naprosto šokovat. Donutí vás zauvažovat, přemýšlet. Ptát se, zda je to opravdu možné. Bohužel, pravdivý, možná proto tak vynikající ()

VeraF

Tísnivé, drsné. Silný film. Ani náhodou se nebude snažit zmírnit Vám vyprávění o tom, jak drsný život může být. A nejspíše také je - pro mnoho nedospělých dívek, které nemají to štěstí, že jejich problémem by bylo to, že zrovna mají peníze jen na čtyři trička a ne na pět. Ten film ve Vás něco zanechá, zvláště jste-li dívka nebo žena. ()

Mermaidee

Už je to sice hodně dlouho, co jsem tenhle film viděla naposled, ale to se tak u výborných filmů stává, že si na ně člověk čas od času vzpomene. Třeba když ucítí fialky... Mexičani když chtějí, opravdu umějí a mě jen mrzí, že se ke mě za poslední roky žádný z jejich filmů nedostal. Ale zpět. Silný příběh dvou kamarádek, který vás nenechá chladným. Doporučuju. ()