Mexicko-americký pár, který očekává své první dítě, se v 70. letech přistěhuje do migrantské rolnické komunity v Kalifornii. Podivné symptomy a děsivé vize ohrožují jejich mladou rodinu. (Prime Video)

Skeksis odpad!

Neviem, kto tento film označil ako horor, podľa mňa to bola krimi. Nikdy nepochopím, ako môže mať niekto takú drzosť, že sa vtrepe do USA ako hrdý Mexičan. A prezentuje sa tým, že má rád „vlastných ľudí a kultúru“. Keď to má tak rád, nech vypadne naspäť do Mexika, čurák! Pochybujem, že by to na manažéra dotiahol v Mexiku. Možno na manažéra rozostavania mŕtvol každé ráno po nezhodách kartelov, alebo po neposlúchnutí drogových barónov. Tiež nechápem, ako tam môžu žiť ľudia, ktorí aj po desaťročiach nevedia kváknuť po anglicky. Mimochodom s cieľom rozmnožovať sa ostošesť. A USA im to toleruje. Ehm... SPOILER: Potom sa čudujú, keď ich chce niekto sterilizovať. Začalo sa to dobre, pokračovalo priemerne a skončilo na hovno. Jediné, čo si z tohto filmu beriem, je, že: „Jedine skutočný farmár vie vypestovať zeler.“. Myslím si, že bez tejto informácie by som sa asi nezaobišla. Ale na tých počítačom nacapených muchách cca 50:20 som sa aspoň pobavila. ()

Morholt

Tématicky celkem zajímavé a to i proto, že s něčím podobným jsme se relativně nedávno setkali i u nás. Problém je, že Zaragoza se rozhodl použít podobný mustr jako má Gothika či Pod povrchem a evidentně neměl na to sladit kriminální linku s duchařským nádechem. Navíc pátrání hlavní hrdinky působilo dost suchopárně a strašidlo se také zrovna dvakrát nepředvedlo. Vedle již zmíněného námětu tak můžu ocenit snad jen herečku v hlavní roli a závěr, který pobavil. Byť asi ne tak, jak bylo zamýšleno. 25% ()

oveckaoa odpad!

Tohle , že je horor to už snad i apokalyptické vize od Flégra o koronaviru jsou děsivější než tahle sračka. Těhule a chlápek se stěhují do nového baráku chlápek tam nastupuje jako dozor nad dělníky co tam něco pěstují mezitím se jí udělá blbě a zjistí, že tam nikdo nemůže porodit. 3/4 filmu jsou samé srance a kdyby jste to vzaly rychloposuvem  a chtěly vědět vo co go tak Vám stačí skočit na konec a o nic nepřijdete. 5 za závěrečné titulky  kdoví kde je beztak pravda navíc ty ženské musí být hodně vypatlané, že pokud přijdou o dvě děcka na stejné klinice, že nejdou na jinou. 5 procent ()

darkrobyk

Asi největší problém je, že autoři úplně nevěděli, jaký žánr chtějí natočit. Očekával jsem spíše něco na způsob Rosemary má děťátko či Městečko prokletých. Pak to vypadalo pomalu na voodoo a černou magii, jenže nakonec se ukázalo, že jde o skutečnost. Kdyby film měl alespoň šťávu....pár scén napětí mělo - cesta do kůlny a následné uvíznutí, noční scéna u stromu či pátrání v kanceláři, ale jako celek se film spíše táhnul. Dobrý byl i operační sál, jenže na záchranu už to nestačilo. K dvěma * přidávám třetí malinkou za závěrečné titulky, jelikož ty byly hororem opravdovým. ()

SpicyNugget

Mexičan Beto se se svou americkou ženuškou, toho času v očekávání, přestěhoval do přistěhovalecké komunity v Kalifornii, kde si našel práci jako farmář. Jenže jeho žena začne mít podivné vize mrtvé ženy, která se ji snaží před něčím důležitým varovat... Je to takový krimi horor, ale právě díky tomu krimi mě to hodně bavilo. Film si udržel moji pozornost, stupňoval se od začátku a napjatě jsem čekala, jak to nakonec dopadne, i když jsem už tak nějak tušila, o co zhruba půjde (a to mám hodně dlouhé vedení). Velice povedený film, ze života, o reálných problémech, které se děly nejen v USA, ale i u nás. ()