The Alternativity

(TV film)
všetky plagáty
Veľká Británia, 2017, 60 min

dr.horrible

V roku 2017 si Banksy otvoril hotel  v Palestíne, ktorý si (okrem politickej agitácie) kládol za cieľ zvýšenie turizmu do mesta. Ešte jednu vec chcel ale Banksy priniesť späť do Betlehému a tou sú Vianoce. No a kam človek s anonymnou tvárou nemôže, tam si zavolá na pomoc Dannyho Boylea. A tak sa zrodilo toto roztomilé performance, za pomoci manažera hotelu, jednej učiteľky a jej žiakov. A je to tak apolitické, ako len nácvik vystúpenia pod vysokou stenou so strážnou vežou môže byť. Váš svetonázor to nezmení, o izraelsko-palestnínskom konflikte sa nedozviete nové prakticky nič, ale zistíte, jak moc milý a príjemný pán je Danny Boyle, kde zohnať v Betlehéme osla, uvidíte z diaľky Banksyho s rozmazanou tvárou, a ľuďom ako ja (ktorí majú Banksyho na stene aj na tričku, a jeho diela videli v múzeu aj naživo, ale sú natoľko povrchní, že by sa unúvali skúmať ich skutočný význam) to dá niektoré jeho zásadné veci do kontextu. Jediná škoda je, že sa filmu nedostalo produkčného ošetrenia aké by zaslúžil a tak film o filme (ku ktorému tu práve píšem komentár) a show (o ktorej vzniku pojednáva) môžete vidieť len ako dve samostatné videá na Youtube. ()