Tajemství železnic

• Veľká Británia Secrets of the Railways

Poznejte tajemství vybraných železnic světa. Zlaté stezky nacistů v Pyrenejích, parní železnice v německém pohoří Harz, první moderní železnice z Liverpoolu do Manchesteru či australské trati v deštném pralese... (TV Prima)

Recenzie používateľa Marze k tomuto seriálu (3)

Tajemství železnic (2019)

Druhý díl pojednává o německém pohoří Harz, kam už dlouho plánuji se na kole podívat. Před dvěma lety v době pandemie jsem projel Schwartzwald. Nevěděl jsem, že Harz je hlavní dodavatel německých mýtů a že tudy vedla "železná opona". Zdá se mi zde moc smrkových monokultur. Škoda že tu "dekompozici" nepohodlného člověka tajnou službou Stasi nevysvětlili podrobněji. ()

Železnice zlaté horečky (2019) (E03)

Dozvíte se, že základ majetku rodiny Trumpových položil  dědeček tohoto bývalého amerického prezidenta  Frederick, který vydělal značné peníze na ošuntělém hotýlku pro zlatokopy. Podával zde maso z labutí odchycených na řece a zprostředkovával hostům eskortní služby. ()

Hitlerova polární trať (2019) (E04)

Dokument je v archivu televize Prima Zoom. Většinu filmového času pojednává o Hitlerově klíčové těžbě železné rudy pro vybudování armády. ()