Recenzie používateľa honajz2 k tomuto seriálu (9)

Archive 81 (2022)

Další přehnaný hype z Netfilxu. Potenciál to určitě mělo, místy se ten děj zajímavě vyvíjel a pár scén z toho si budu ještě dlouho pamatovat. A samotný námět mi taky dost sedl. Celkově je to ale dost průměrné skoro ve všech aspektech včetně atmosféry a tím, že tvůrci celkový příběh nezakončili (ačkoli mohli naprosto bez problémů), ale naopak ho nesmyslně natahují na další sérii, mě to taktéž zklamalo. Podrobněji u komentářů k jednotlivým epizodám. 3* ()

Tajemné signály (2022) (E01)

Nějak nevím. Některé scény mají celkem slušnou atmosféru, rozjeté je to zajímavé a potenciál v tom určitě je. Jenže kdyby se celá epizoda zkrátila na poloviční stopáž, vůbec nic by se nestalo, takže ta atmosféra celkově je docela průměrná a popravdě se dost bojím toho, co z toho vypadne. Je v tom zatím docela náběh na nějakou klišé duchařskou pointu, možná ještě s nějakým démonem, který v tom bude hrát roli - a to je snad to poslední co od toho chci. 3* ()

Wellspring (2022) (E02)

Úplně stejné dojmy jako z pilotu, akorát tady se mi pomalu začínají potvrzovat moje obavy a ta atmosféra tady celkově fungovala ještě míň jak minule. Neříkám, že tu vůbec není, ale dost jí ubližuje ta přehnaná stopáž, protože i tahle epizoda by se úplně v pohodě dala zkrátit na polovinu svojí stopáže... Šanci jedná nebo dvěma epizodám ale ještě dám. Slabé 3* ()

Děs v kostelních lavicích (2022) (E03)

Má smysl vůbec tuhle epizodu nějak víc komentovat, když z ní mám ÚPLNĚ STEJNÉ DOJMY (i obavy, které tu spíš naopak vzrostly), jako z těch dvou předchozích? Asi ne. Jen tady je zase o něco lepší atmosféra, ale to je snad poslední výjimka. 3* ()

Příjemci ducha (2022) (E04)

No... naštěstí se to zlepšuje, jen co je pravda, ale pořád hrozně pomalu. Navíc ke dvěma možným vysvětlením z toho vyplývajících se tady výrazněji přidává třetí, které mi celkem připomíná Frekvenci, ale těžko říct, co z toho nakonec bude. Ono se to totiž co chvíli mění a tak je možné, že ani tahle varianta nebude správná a vysvětlení tím pádem bude jiné. Ale už se tu toho naznačilo dost a nespojilo se zatím skoro nic... Ale i tak to na lepší 3* vidím a třeba scéna seance měla dost co do sebe. ()

Za zrcadlem (2022) (E05)

Tak tady už mě to i většinu času dokázalo napínat a upoutat. Dokonce už v tom je znát i nějaké pevnější vedení děje a snad poprvé za celý seriál mám pocit, že tvůrci ví, kam to celé směřují. Ale pořád je tu třeba dost odhalit a tak doufám, že to neskončí žádným samoúčelným mindfuckem... Navíc oceňuji dost dobrý nápad udělat celou epizodu jen z pohledu Melody. Slabé 4* ()

Kruh (2022) (E06)

Skutečně se to pořád pomaličku stále víc a víc zlepšuje. Minulá epizoda mi sice přišla o něco napínavější, ale tady se to zase celé posouvá k (snad) dost velkému finále. Jen mě trochu zmátlo, že se to tváří div ne jako předposlední díl a přitom zbývají ještě dva... No, naštěstí jsem byl na poslední dvě epizody v určitých aspektech upozorněn předem, tak uvidím, jak mě chytnou. Každopádně mám pocit, že tahle a minulá epizoda budou nejspíš vrcholem celého seriálu, což je celkem fajn, ale stejně ten námět měl na víc. A třeba mě ta závěrečná epizoda nakonec naprosto dostane, i když o tom spíš pochybuji. Slabé 4* ()

Převozník (2022) (E07)

Prvních 10 minut hodně podmanivých, jenže pak to skočí do roku 1924 a rázem z toho je strašně nudná vata, bez které by se ten seriál bez problémů obešel. Jenže to spíš dává najevo, že seriál, který tvůrci mohli klidně zakončit jednou sérií, budou nakonec natahovat na co největší počet sérií, kdyby se to náhodou chytlo (a jakože chytlo). Ach jo... Už teď jsem zvědavý, s jakou pitomostí na protažení děje se na konci vyleze... 2* ()

Co se skrývá pod povrchem (2022) (E08)

Nejatmosféričtější a nejnapínavější epizoda. Jenže zároveň popírá pravidla svého světa a ještě víc ukazuje, jak moc zbytečně bylo ten děj prodloužit o jeden zvrat na další sérii. Přitom by ten námět celkově bohatě vystačil na těch 8 epizod a kdyby se přetočily epizody 7 a 8 a bylo to nějak zakončené, mohl by to nakonec být fajn seriál. Tohle mě ale vždycky dokáže vytočit a na druhou sérii tvůrcům z vysoka kašlu. Vysvětlilo se zde vše co mě zajímalo a jestli to v druhé sérii vůbec o něčem větším za tím vším bude mě už opravdu nezajímá. Lepší 2* ()