Starosta mesta Kingstown

• Česko Starosta Kingstownu (viac)
USA, (2021–2024), 24 h 3 min (Minutáž: 34–66 min)

Jeremy Renner, Taylor Handley, Dianne Wiest, Derek Webster, Michael Reventar, Hugh Dillon, Aidan Gillen, Kyle Chandler, Michael Beach, Necar Zadegan (viac)

Rodina McLuskyovcov vládne mestu, v ktorom sú väznice jediným prosperujúcim podnikom. Rodina sa snaží nastoliť poriadok a spravodlivosť tam, kde nie sú. (SkyShowtime)

Recenzie používateľa LachtanShows k tomuto seriálu (16)

Starosta Kingstownu (2021) (S01E01)

Bůh současné televizní tvorby Taylor Sheridan přinesl po dobrém Yellowstonu a precizním 1883 další úžasný námět, který chytne hned pilotem a to považuju v takovém kvantu různorodých seriálů za obrovskou vzácnost. Pár dní jsem přebíral, na co vlastně chci koukat. Teď už mám jasno. ()

Konec začíná (2021) (S01E02)

Hodně silná scéna veřejné popravy dokazuje, že i bez režisérského dohledu samotného tvůrce seriálu tu fakt bude na co koukat. A Jeremy Renner dostává konečně pořádnou roli, kde může i skrze ne zcela pozitivní postavu dokázat, jak velkým sympaťákem je. ()

Prostě vražda (2021) (S01E03)

Za mě mírnější úpadek oproti prvním dvěma epkám, ale nijak znatelný. Stále jde o nadstandardní dílo nadstandardního tvůrce. ()

Cena (2021) (S01E04)

Hodně jsem tentokrát váhal mezi 3 a 4 hvězdami, nakonec to ale zachránila nejen konečně přítomnost Emmy Laird, ale i neskutečné sympatie, čišící z Hugha Dillona a Taylora Handleyho. ()

Orion (2021) (S01E05)

Asi to přijít muselo, že se u jedné epky nebudu bavit skoro vůbec, dost doufám, že ale takhle přesně nevypadá celá druhá série, když byla všeobecně tak tristně přijata. ()

Každý otec (2021) (S01E06)

Po divné páté epizodě přilítá slušná náprava, co šlape napětím a nepříjemnou stylizací od začátku do konce tak, že skoro nenechá diváka vydechnout. ()

Jako pavouk (2021) (S01E07)

Velká síla poutavého seriálu schovaná uvnitř jednoho nečestného města, plného ještě méně nečestných postav, kdy ani jednu nelze považovat za zcela kladnou. Nekoukal jsem tak dlouho, až se od toho teď nebudu moct odpoutat. ()

To my jsme ďábel (2021) (S01E08)

Jeremy Renner ve své doposud nejpoutavější roli a přehlídka toho, jak se smrtka s kosou dokáže projít hodinovou epizodou seriálu jako po přehlídkovém mole. Sbírka velmi intenzivních scén, ze kterých vám bude hodně nepříjemno, ale stejně budete chtít další nálož. ()

Lež skrytá za pravdou (2022) (S01E09)

Sheridan na svém vrcholu, nejsurovější vězeňská vzpoura, co jsem prozatím měl možnost vidět a dost možná nejintenzivnější seriálová epizoda, kterou můžete najít na SkyShowtime. ()

Kousek mé duše (2022) (S01E10)

Výborná akce, skvěle vykonstruované napětí i přesný herecký projev nejen Jeremyho Rennera. Takhle se točí vrchol televize. ()

Nikdy nemineš holuba (2023) (S02E01)

Je trochu potřeba starostovi i v druhé řadě nadržovat, už jen proto, že tahle epka vyšla na moje loňské narozky. Zatím to nijak oproti epesnímu finále první řady neubralo na intenzitě, tak snad to moc nespadne. ()

Zírání na ďábla (2023) (S02E02)

Nekompromisní scény neustávají, třebaže Sheridan se tu na režisérské sesli už vůbec nepookřeje. Smrtka také zrovna neodpočívá a "zvraty" tu pořád dobře fungují. ()

Pět na pět (2023) (S02E03)

Kratší stopáž se mi sice hodí pro sledování na cestě ze školy, už méně ale vyhovuje tomu “objemnu”, co se na nás tvůrci snaží nasypat. Pořád jsem pevně ukotven v ději, jen ta poslední hvězda tomuhle dílu nepřísluší. ()

Sdružení (2023) (S02E04)

Jestli si tuhle epizodu někdo krade pro sebe, je to rozhodně Dianne Wiest, ačkoli jen skrze jedinou, o to ale intentivnější scénu. Doposud jsem Mariam McLusky moc nemusel, ona ale ještě sehraje značnou roli. ()

Ničivá schránka (2023) (S02E05)

Starosta nikterak neupadá na své působivosti, spíše mu škodí krácená stopáž, kvůli které se toho během jedné epizody nestihne moc odvyprávět. ()

Levota (2023) (S02E06)

Pořád jde o nekompromisní nadstandard a nechápu všudepřítomný hejt na rapidní úpadek oproti první sezóně. Jako kdyby diváci očekávali, že v každém díle budou padat hlavy a tím si seriál zaslouží status nervydrásajících momentů. ()

Nový seriál Taylora Sheridana nabírá posily

Nový seriál Taylora Sheridana nabírá posily

14.01.2023

Scenárista, režisér a producent Taylor Sheridan (Wind River) se nezastaví ani v letošním roce. Po nedávné premiéře páté řady Yellowstone a také prequelu 1923 (obojí má nyní několikatýdenní pauzu) a… (viac)

Leden plný seriálů

Leden plný seriálů

04.01.2023

Herec Jeremy Renner měl vážnou nehodu

Herec Jeremy Renner měl vážnou nehodu

02.01.2023

Na Oscara dvakrát nominovaný herec Jeremy Renner (Smrt čeká všude, Město) se podle posledních informací nachází v kritickém, přesto stabilním stavu v nemocnici poté, co prodělal vážnou nehodu při… (viac)

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD